"Fűben-fában orvosság", hangoztatták a régiek, és ez igaz a káposztára is. Ebben az egyszerű zöldségben gyógyerő rejlik. Most eláruljuk, milyen betegségekre és hogyan alkalmazták őseink. /Kiegészítő kezelésként, de akár fő megoldásként te is kipróbálhatod ezt a kéznél lévő, olcsó gyógyeszközt\./
A káposztában több lehetőség rejlik, mint gondolnád. Ezt a keresztesvirágú növényt nem csak ételként, de külsőleg, gyógyító pakolásként is felhasználhatod.
A káposzta gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban.
Sokféle betegség, fájdalom helyi gyógyítására alkalmazták a falusi javasasszonyok.
Tedd rövid időre fagyasztóba a káposztalevelet, majd borítsd a homlokodra vagy a fejedre.
Csodás szervünk, a bőr képes belőle felszívni a szükséges tápanyagokat. Amennyiben a fejfájást a tápanyaghiány és nem stressz vagy valamilyen betegség okozhatta, akkor segít a gyors feltöltés.
A káposzta glukozinolát-tartalma gyulladáscsökkentő hatású. A gyulladás okozta végtagfájdalmakra ezért a mozgásterapeuták is javasolják ezt a házi módszert.
Helyezz káposztalevelet a fájó, duzzadt testrészre, és rögzítsd egy textíliával. Reuma, köszvény esetén is jó eredménnyel alkalmazható.
Gyakori térdfájásnál először mézzel kend be a térdedet, majd takard be a fejes káposzta levelével.
A felhalmozódott salakanyagokat a sebre borított káposzta a felszínre hozza, és megköti. A káposzta hatóanyagai nyugtatják, fertőtlenítik is a gyulladt, ödémás testrészt. A méregtelenítés a keringést is helyreállítja, ezzel gyorsíthatod a gyógyulást.
Zúzódások, ideggyulladás, égési sérülések, kelések, gyulladásos bőrbetegségek, vesegyulladás esetén is hatásos lehet a káposztapakolás. Nőgyógyászati gyulladásoknál az alhasra tedd a pakolást.
Kiegészítő kezelésként is alkalmazható.
A szoptatós kismamák melle fájdalmasan begyulladhat. A káposztalevél pakolás ebben az esetben is kézenfekvő segítség lehet.
Régi falusi módszer volt a mellkasra tett káposztalevél, ha a kisgyermek erősen köhögött. A zöldség belső, nagy levelét klopfolóval kissé meggyötörték, bekenték házi disznózsírral, és azt borították a szenvedő gyermek mellkasára. Törölközővel rögzítették.
1. Távolítsd el a káposzta külső leveleit.
2. A kiválasztott levelet mosd meg, és tedd hűtőbe fél órára.
3. Kivéve tedd vágódeszkára, és klopfolóval ütögesd meg. A roncsolt szöveteken könnyebben árad kifelé a gyógyító nedv.
4. Helyezd a fájó testrészre, és boríts rá folpackot vagy fóliát, hogy ne párologjon el a gyógyító nedv.
5. Törölközővel vagy fáslival rögzítsd, és pár órára, esetleg éjszakára hagyd rajta. Az ízületi és egyéb fájdalmak gyógyításához 2-4 héten át naponta új káposztapakolást kell feltenni.
6. A nyílt sebeknél 1-2 óránként cseréld a pakolást.
7. A káposztát lereszelve is alkalmazhatod: Nyomd ki a fölös nedvességet a lereszelt káposztából, helyezd a reszeléket az előkészített vászonra, és fedd be vele a fájó testrészt. Tekerd körül fóliával, boríts rá törölközőt, és rögzítsd.
Forrás: ripost.hu
2019. március 08. (péntek), 18:47
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.