Figyelem! Óraátállítás 2020 október: ekkor lesz idén, ne feledkezz meg róla! VIGYÁZZ, MERT FONTOS VÁLTOZÁS JÖTT!!!!
Hirdetés
Hirdetés
Óraátállítás 2020 október: ekkor lesz idén, ne feledkezz meg róla! VIGYÁZZ, MERT FONTOS VÁLTOZÁS JÖTT!!!!.
2020. október 25. vasárnap hajnalban 3:00 órakor 2:00 órára kell visszaállítani az órát.(nyerünk egy órát)
/Az óraátállítás első kipróbálása 1916\-ból Amerikában történt meg próba jelleggel pár évig\./
Hirdetés
Európában Franciák alkalmazták először az óraátállítást még 1976- ban.Az energia hiány és a spórolás lehetősége miatt terjedt el.
Magyarországon 1980-ban került bevezetésre, előtte is működött rövid időszakokban.
Hirdetés
A megváltozott fogyasztás miatt ma már nem jelent takarékosságot ez a módszer.
Az óraátállítást 2011-ben Oroszország, Fehéroroszország, Ukrajna is eltörölte, így náluk a nyári időszámítás marad érvényben.Jelenleg 1996-os kormány rendelet szabályozza az óra átállítást.
Európában 2021-től akarják megszüntetni a téli/nyári időszámítást.
Ez azt jelenti, hogy a tagállamok önállóan eldönthetik, hogy a téli vagy a nyári időszámítást szeretnék használni.
Hirdetés
A jogalkotási javaslat a szomszédos országok egységes időszámítását szorgalmazzák, hogy elkerüljék a széttöredezettséget és megóvják a belső piac megfelelő működését.
Az Európai Bizottság javaslata megszüntetné az unióra kiterjedő óraátállítást, a hatálybalépéshez egy egyszerű és gyors ütemtervet javasol és ösztönzi a nemzeti és európai szintű konzultációt.
Kérlek oszd meg >>>
Hirdetés
Pezsgőt bontva ünnepeljük, hogy az EP eltörölte az évenkénti kétszeri óraátállítást. Még az iskolásokat télen reggel felkelteni próbáló szülők is csettintenek egyet, tovább lesz esténként világos. Hiszen úgyis a nyári időszámítást fogjuk választani, az mindenkinek jó. Szerintünk meg óriási pofára esés lehet ebből. Elképzelhető, hogy mozgásterünk annyi lesz, hogy a téli időszámítást válasszuk vagy a nyárit és a román időzónát.
Hirdetés
2020. október 23. (péntek), 21:22
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Mindenegyben blog 2025. augusztus 16. (szombat), 06:56
Hirdetés
Borzalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>>
? Káosz az utakon: égő autó, kilométeres torlódások, lezárt sávok – itt a teljes lista a mai közlekedési...
Mindenegyben blog 2025. augusztus 14. (csütörtök), 11:02
Két ember vesztette életét! Halálos vonatbaleset Magyarországon - Halottjai is vannak a tragédiának...EZT lehet tudni egyelőre: Cikk a hozzászólásoknál olvasható