Hatalmas bírságot kaphatnak az oltottak!ERRE senki nem számított! ITT A FEKETELEVES!ERRE KÉSZÜLJ FEL, mert alig pár perce jelentették be!!

Hirdetés
Hatalmas bírságot kaphatnak az oltottak!ERRE senki nem számított! ITT A FEKETELEVES!ERRE KÉSZÜLJ FEL, mert alig pár perce jelentették be!!
Hirdetés

Hatalmas bírságot kaphatnak az oltottak!ERRE senki nem számított! ITT A FEKETELEVES!ERRE KÉSZÜLJ FEL, mert alig pár perce jelentették be!!

.

ERRE senki nem számított! ITT A FEKETELEVES! Súlyos bírságot kaphatnak az oltottak! ERRE KÉSZÜLJ FEL, mert alig pár perce jelentették be!!.

ERRE senki nem számított!.

ITT A FEKETELEVES!  Súlyos bírságot kaphatnak az oltottak! ERRE KÉSZÜLJ FEL, mert alig pár perce jelentették be!!.

/Bírságot kaphatnak a második oltást kihagyó németek\./
Hirdetés

Sajnos sokan gondolkoznak úgy, hogy egy oltás elég nekik, ez azonban téves biztonságérzetet kelt a vírus ellen.

Hirdetés
Németországban most a második oltással trükközők megbüntetését sürgetik.Ha törvénybe iktatják ,akkor mint mindent ,valószínű ezt is átveszi Magyarország a németektől !

Bírságot kell kiszabni a koronavírus elleni oltás második adagját kihagyókra - sürgeti Németországban több politikus és szakember hétvégi sajtóbeszámolók szerint.

Az oltási központok többségét üzemeltető Német Vöröskereszt (DRK) tapasztalatai alapján az utóbbi napokban csökkent az oltási hajlandóság. A tartományi rangú fővárosban, Berlinben például az esetek 5-10 százalékában nem jelenik meg az oltásra jelentkező a második adag beadására lefoglalt időpontban, és nem is törli az időpontot.

Vakcináztatás Lüneburgban. Sajnos sok német dönt úgy, hogy az első oltás után a másodikat már nem veszi fel © AFP

Ez nem csupán ellentétes a társadalmi szolidaritás elvével, hanem költségeket is okoz, amelyeket legalább részben meg kell térítettni.

Hirdetés
Ezért 25-30 eurós bírságot kell kivetni mindenkire, aki az időpont törlése nélkül kihagyja a második oltást - mondta Mario Czaja, a DRK tartományi szervezetének vezetője a Rundfunk Berlin-Brandenbrug (RBB) regionális közszolgálati médiatársaságnak.

Büntetést sürget az egyik legtekintélyesebb német epidemiológus, Karl Lauterbach szociáldemokrata (SPD) parlamenti (Bundestag-) képviselő is, aki a parlamenti ülésszak végeztével oltóorvosként dolgozik egy leverkuseni oltási központban, és a Bild am Sonntag című vasárnapi lapnak nyilatkozva kiemelte, hogy a kimaradó időpontok miatt lassul az oltási kampány, és ki kell dobni a felhasználatlan oltóanyagot.

Az egyik legnagyobb gazdasági érdekképviseletet, a külkereskedelmi, nagykereskedelmi és szolgáltatóipari vállalkozásokat összefogó BGA-t különösen aggasztja az oltási hajlandóság csökkenése, amely félelmeik szerint akár újabb járványhullámhoz és a gazdaságot ismét megbénító lezárásokhoz vezethet.

Hirdetés

Ezért nemcsak büntetni kell a második oltást indoklás nélkül kihagyókat, hanem "komolyan meg kell vitatni az oltási kötelezettség bevezetését" - mondta Anton Börner, a BGA elnöke.

Mások szerint viszont nem a büntetés és az oltási kötelezettség a megoldás. Amerikai mintára a "pozitív ösztönzést" kellene alkalmazni, így például be lehetne vezetni, hogy koncertekre, sporteseményekre, múzeumokba szóló ingyenes belépő jár a második oltásért - nyilatkozott Franziska Giffey volt szövetségi családügyi miniszter, aki az SPD jelöltjeként indul a városvezetői - kormányzó polgármesteri - tisztségért a szeptemberi berlini tartományi választáson.

A MÁSODIK OLTÁST KIHAGYÓK PONTOS SZÁMÁRÓL VAGY ARÁNYÁRÓL EGYELŐRE NINCS HIVATALOS ORSZÁGOS KIMUTATÁS.

Hirdetés

Az RTL kereskedelmi televízió a napokban minden tartományi kormánytól kért tájékoztatást. A 16-ból 11 tartományból kaptak adatokat, amelyek nagy eltéréseket mutatnak. Türingiában például a jelentkezők csupán 1-2 százaléka nem jelenik meg a második adag oltásra lefoglalt időpontban, míg Alsó-Szászországban 4 százalék, Brémában 10 százalék, Szászországban 12 százalék, Hessenben pedig 20 százalék ez az arány.

Ugyanakkor az oltási hajlandóság csökkenése a kampány alakulásáról szóló hivatalos adatokból is kitűnik.

Hirdetés
A szövetségi kormány legutóbbi kimutatása szerint a naponta átlagosan beadott oltások száma július elejére 715 ezerre süllyedt a június közepén regisztrált 800 ezerről.

A kimutatás szerint péntekig a lakosság 55,6 százaléka - 46 249 449 ember - kapott legalább egy adag oltást. Teljes oltással a lakosság 37,9 százaléka - 31 487 487 - ember rendelkezik.

2021. november 25. (csütörtök), 09:40

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 21:38
Hirdetés

Ritka és megható pillanat: végre együtt látható Hosszú Katinka mindkét kislánya! A 2 és fél éves Kamília és a 9 hónapos Szofi szüleik társaságában szerepelnek a kedves családi fotón. A képet a hozzászólásoknál láthatod!

Ritka és megható pillanat: végre együtt látható Hosszú Katinka mindkét kislánya! A 2 és fél éves Kamília és a 9 hónapos Szofi szüleik társaságában szerepelnek a kedves családi fotón. A képet a hozzászólásoknál láthatod!

Hosszú Katinka őszintén beszélt arról, hogyan változott meg az élete anyakéntHosszú Katinka életében az anyaság...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 17:17

Drámai hír érkezett Pesty Lászlóról! ? A cikk a hozzászólásoknál olvasható!

Drámai hír érkezett Pesty Lászlóról! ? A cikk a hozzászólásoknál olvasható!

Előállt Pesty László a hónapokig tartó eltűnése utánPesty László egykori dokumentumfilmes hosszú hallgatás után adott...

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 16:23

Elindult a Tisztítótűz? „Akár 12 év letöltendő börtönt is kaphatnak!” – Indítványozták Orbán Viktor letartóztatását

Elindult a Tisztítótűz? „Akár 12 év letöltendő börtönt is kaphatnak!” – Indítványozták Orbán Viktor letartóztatását

Indul a Tisztítótűz? „Akár 12 év letöltendő börtönt is kaphatnak!” – Indítványozták Orbán Viktor...

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 15:53

Ekkor érkezik a vihar! Gigantikus vihar közelít 100 km/h-s szél is kíséri, nem ússzuk meg szárazon !– ha ott élsz, ezt most azonnal tudnod kell! ?️ ❄️ ❄️ ? Cikk a hozzászólásoknál >>>

Ekkor érkezik a vihar! Gigantikus vihar közelít 100 km/h-s szél is kíséri, nem ússzuk meg szárazon !– ha ott élsz, ezt most azonnal tudnod kell! ?️ ❄️ ❄️ ? Cikk a hozzászólásoknál >>>

Július első napjai hozzák meg a várva várt felfrissüléstAz Időkép előrejelzése már látszik az extrém hőség vége. A...

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 15:09

Hoppá! Ismét szolgálatba állhat Ruszin-Szendi Romulusz

Hoppá! Ismét szolgálatba állhat Ruszin-Szendi Romulusz

Micsoda fordulatRuszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban számolt be arról,...

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 14:49

Megvette az Auchant az egyik leggazdagabb magyar

Megvette az Auchant az egyik leggazdagabb magyar

 Újabb jelentős tulajdonosváltás történt a magyar kiskereskedelmi piacon: az Indotek Group bejelentette, hogy teljes...

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 14:09

Orbán Anita meghozta a döntést , egy csapásra 37 magyar nagykövetnek ér véget a diplomáciai pályafutása

Orbán Anita meghozta a döntést , egy csapásra 37 magyar nagykövetnek ér véget a diplomáciai pályafutása

Egy döntéssel 37 nagykövetet rendelnek hazaOrbán Anita döntése nyomán egyszerre 37 magyar nagykövet diplomáciai...

Mindenegyben blog
2026. június 26. (péntek), 12:15

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Hatalmas veszteség érte a zalai sportéletet: elhunyt Horváth TamásGyászol a zalai és a magyar sakkélet. Életének 75....

Hirdetés
Hirdetés