Határszigorítást jelentett be Gulyás Gergely – Itt vannak a részletek!
Hirdetés
Hirdetés
Gulyás Gergely:
"Magyarországon lényegesen kevesebb az aktív fertőzöttek száma" - kezde Gulyás, majd arról beszélt, hogy közös erőfeszítéssel az első csatát megnyertük.
/Azonban azt is elmondta, hogy a védekezés nem mindenhol ennyire sikeres, a járvány újra és újra több helyen fellángol\./
Hirdetés
Elmondta, hogy meg kell akadályozzuk, hogy külföldről behurcolják a vírust, ugyanis továbbra is a magyar emberek biztonsága a legfontosabb.
"Minél jobban tudjuk kontrollálni a határainkat, annál inkább tudjuk biztosítani az itthonaiak biztonságát.
Hirdetés
"
Az operatív törzs javaslatára a következő kormányrendeletet fogadta el a kormány, mely a közlönyből is megismerhető:
további hazai korlátozó szabályok bevezetése nem indokolt,viszont a határellenőrzés szigorítva lesz,3 kategóriába sorolják az államokat: vörös, sárga, zöld, a fertőzöttség alapján. a listát a tiszti főorvos folyamatosan frissíteni fogja.Különbség lesz magyar állampolgárok és nem magyar állampolgárok közt is.
Hirdetés
Zöld esetén bárki beléphet.Sárga vagy piros országok esetén a határon ellenőrzés lesz a magyar állampolgárok számára, ha felmerül a fertőzésgyanú, akkor karanténba kell vonulni. Karanténba kell vonulni akkor is, ha nem tud produkálni legalább 2 negatív Covid-tesztet 5 napon belül. A karantén 14 nap.Sárga országoknál egy, vörös országoknál két negatív Covid-teszt kell a karanténból való szabaduláshoz.
Hirdetés
Sárga esetén nincs különbség külföldiek és magyarok közt, vörös esetén viszont nem léphetnek be külföldiek.Az országok beosztása következők szerint alakul:Gulyás Gergely elmondta, hogy a kormány újra és újra felül fogja vizsgálni az országokat, a mostani listáról a tiszti főorvos föntött, a szerdai kormányülésen azonban mindig meg fogja a kormány vizsgálni a helyzetet.
Sárga kategóriába az EU-tagállamok közül a következők tartoznak: Bulgária, Portugália, Románia, Svédország.
Hirdetés
Ebbe a körbe tartozik még az Egyesült Királyság, Norvégia, Oroszország, Kína, Szerbia, USA, Japán.
Vörös: Albánia, Bosznia, Fehéroroszország, Koszovó, Macedónia, Moldova, Montenegró, Ukrajna.
Ázsiában, Afrikában, Ausztráliában, Dél-Amerikában minden ország ide esik.
Horvátország zöld kategóriában marad.
A finanszírozás kérdéseA kormány augusztus 1-ig vállalja a tesztelés költségeit, ezt követően mindenki, aki előbb szeretne a karanténból szabadulni, annak saját magának kell a tesztelés költségeit állnia.
Hirdetés
Ha valahol pedig drámai romlás történik, akkor a kormány azonnal reagál.
Tranzitforgalomra van lehetőségTranzitforgalomra továbbra is lesz lehetőség, ebben az esetben a korábbi korlátozásokat állítják vissza, vagyis nem lehet elhagyni az autópályákat, illetve egészségügyi vizsgálat lesz majd kötelező.
A korlátozások szerda éjféltől lépnek életbe.
A sajtótájékoztató itt nézhető vissza
2020. július 12. (vasárnap), 22:51
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Elhunyt Patyi Károly, a Kaposvári Rákóczi FC egykori labdarúgója, akinek neve örökre összeforrt a klub egyik legszebb...
Mindenegyben blog 2026. április 02. (csütörtök), 15:10
kameraman éppen azt a pillanatot kapta el, amit a nézőknek eredetileg nem is kellett volna látniuk. ??? Nézd meg a videót az alábbi kommentekben. ⬇️⤵️?