Így is kaphatsz pénzt építkezésre ,lakásodnak felújítására, renoválására!
Hirdetés
Hirdetés
Így is kaphatsz pénzt építkezésre ,lakásodnak felújítására, renoválására!
/A munkáltatótól kapott pénzügyi segítség lehet a legolcsóbb, ha a dolgozónak szerencséje van, és a cége képes és hajlandó különféle kedvezményekkel támogatni a munkavállalóit\./
Hirdetés
A bérelőleg vagy a munkáltatói kölcsön mellett a vállalatok több más módon is segíthetik a kollégáikat, például azokat, akik építkezésbe fogtak. A tervezőket és kivitelezőket egyre több cég keresi meg a munkavállalóinak lakáshoz jutását célzó beruházások tervével. Gyakran előfordulhat, hogy a munkavállaló pénzügyi segítségre szorul, és egy-egy nagyobb értékű használati cikk vásárlásakor, ház vagy lakás felújításkor nem bankhoz, hanem a munkahelyéhez fordul, hogy fizetési előleget, munkáltatói kölcsönt vegyen fel.
Hirdetés
Kamatmentes hitel vásárlásra, lakásfelújításra
A debreceni polgármesteri hivatal dolgozói például illetmény- vagy fizetéselőleget kaphatnak – közölte a település jegyzője, Szekeres Antal. A juttatás maximális összege személyre szabott, az egyén nettó munkabérének a kétszerese lehet, és hat hónapon belül kell egyenlő részletekben visszafizetni.
A kamatmentes támogatási fajta, amely a bruttó 200 ezer forintos cafeteria-juttatáson felül igényelhető, népszerű a munkavállalók körében, a megadásáról a munkáltató dönthet.
Hirdetés
Az igényelt pénzt a dolgozók főleg lakásfelújításra, nagyobb értékű ingóságok vásárlására, valamint egészségügyi kiadásokra, új szemüvegre, gyógykezelésre, gyógyszerre fordítják.
Az egyik nagy amerikai cég debreceni telephelyén, ahol ezeregyszáz ember dolgozik, tavaly bevezették, hogy a cafeteria keretében kapott összeget a munkavállaló lakáshitelének törlesztésére is fordíthatja.
Hirdetés
A 2015-ös kezdéskor a munkavállalók 10 százaléka választotta ezt a juttatási elemet a cafeterián belül, idén már 15 százalékuk.
Nem kötelező
Máriás Attila munkaügyi tanácsadó elmondta, a bérelőleg mellett létezhet munkáltatói kölcsön, illetve az egyéb szociális célú segély, juttatás, mint például a munkaidő-kedvezmény, a plusz szabadidő vagy a fizetés nélküli szabadság.
A szakember hangsúlyozta, ezek azonban nem járnak alanyi jogon, illetve nem követelhetők ki minden egyes munkahelyen. Ezen kedvezmények megadása, azok feltételei a munkáltatótól függenek, annak méretétől, vállalati politikájától, ágazatától.
Hirdetés
Egyes esetektől eltekintve a munkaadó számára nem kötelező, hogy kérelem esetén munkabérelőleget vagy munkáltatói kölcsönt adjon. A kivételek közé tartozik, ha a munkavállaló teljesítménybért kap, és a tevékenység eredménye – és így a munkabér – csak egy hónapnál hosszabb idő után állapítható meg.
Máriás Attila felhívta a figyelmet, hogy a kötelező juttatásokkal szemben, mint a bérpótlék, a cafeteria léte is a munkáltató döntésétől függ.
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.