Kedves mindenki.. Méltósággal viselt betegség után Béla, a mai napon meghalt..

Hirdetés
Kedves mindenki.. Méltósággal viselt betegség után Béla, a mai napon meghalt..
Hirdetés

Szorcsik Viktória két hónapja veszítette el imádott öccsét, Bélát. /A színésznő és családja próbálja feldolgozni a veszteséget, amelyet a mindössze 37 éves férfi halála miatt éreznek, ám a gyászukat nehezíti, ami Bélával történt\./
Hirdetés
.

– Bélának többek közt májzsugorodása, veseelégtelensége volt, és olyan súlyos állapotba került, hogy otthon a szüleink már nem tudták ellátni. Nem akart kórházba menni, mintha tudta volna, hogy már nem is jön ki onnan – kezdte lapunknak Viktória.

– Úgy gondoltuk, a fővárosban jobb ellátást kaphat, mint Salgótarjánban, így a Honvédkórházba került. Ott kiderült, a szervi problémákon felül tályog van a lábán, azonnal műteni kellett. Előtte is alig tudott járni, az operáció után pedig egy harminccentis vágásnak is gyógyulnia kellett.

Hirdetés
A Honvédkórházban a szükséges protokoll után úgy döntöttek, átteszik egy másik fővárosi intézménybe, amelyről később tudtam meg, hogy csak halálsorként emlegetik...

Bélát a szerettei külön engedéllyel látogathatták, édesanyja Budapestre költözött, hogy a fia közelében lehessen. A család bízott a felépülésében, ám az átszállítást követően minden rosszra fordult.

BÉLA MINDÖSSZE 37 ÉVES VOLT

 Akkor már pelenkázni kellett az öcsémet, magatehetetlen volt. Mivel az ápolók nem figyeltek rá, nem tették rendszeresen tisztába, az ürülék belefolyt a sebbe és elfertőződött. Vérmérgezést kapott, majd kétoldali tüdőgyulladása is lett, mivel még a takaróját is elvették, éjjel pedig fázott – emlékezett vissza Viktória.

A színésznő szerint ez a bánásmód felfoghatatlan és megbocsáthatatlan.

 Megalázták, lelkileg bántalmazták, gúnyolták, ráadásul nem is látták el megfelelően. Édesanyám telefonon nem egyszer volt a fültanúja annak, hogyan beszéltek vele.

Hirdetés
Béla egyik éjjel leesett az ágyról, utána kikötözték, pedig ezt semmi nem indokolta, nem volt erőszakos. Nem tudott enni-inni, mozogni, tisztálkodni, az ápolók pedig ezen szórakoztak. Volt, hogy Béla éjjel sírva hívta az édesanyánkat, hogy miként bánnak vele. Amikor bementem hozzá, rá sem ismertem.Nyújtotta a kezét, zokogva mesélte, hogyan bánnak vele, azt kérte, vigyük haza, mert ennél a bánásmódnál még a halál is jobb.Bevásároltam neki, ruhákat vittem be, de minden eltűnt. Mindenét elvették, a cipője is eltűnt, papucsban hozták haza a szüleim – mesélte elborzadva.

(Ez is érdekelheti: „Felfoghatatlan, ami történik” – Szorcsik Viki is gyászolja Damu Rolandot)

A fiatal férfit hazaengedték, de az állapota mit sem javult.

 Béla egyik szobatársa azt mondta anyunak, minden igaz, amit az öcsém mondott. Megalázták és bántották.

Hirdetés
A kórházból felhívták a szüleimet, hogy azonnal vigyék el az öcsémet, mert nincs sebészük, nem tudják ellátni a sebét, utána pedig ne is hozzák ide vissza, hanem vigyék el a salgótarjáni kórházba. Bár mentővel kellett volna őt szállítani, a szüleim maguk jöttek fel érte és vitték el a tarjáni SZTK-ba, ahol átkötötték a sebét, és azt mondták az ottani orvosok, hogy nem értik, hogyan engedhették ki ilyen állapotban, ezután ­anyuék hazavitték. Béla örült, még sírt is a boldogságtól, hogy otthon lehet, ám pár óra múlva fennakadt a szeme és elvesztette az eszméletét.
Hirdetés
A kiérkező mentők három órán át küzdöttek, hogy visszahozzák az életbe 
– mesélte Szorcsik Viki, akinek az öccsét ezután a salgótarjáni kórház intenzív osztályára szállították.

VIKTÓRIA, BEATRIX ÉS BÉLA ÖSSZETARTÓ TESTVÉREK VOLTAK

– Anyu mindennap látogatta, etette, ha beszélt hozzá, néha kinyitotta a szemét.

Hirdetés
A halála előtti este hívtak minket, hogy menjünk be elbúcsúzni, de akkor már nem volt magánál. Hörgött, folyt a szájából a vér. Csak fogtam a kezét és elköszöntem tőle. Hajnalban vele álmodtam, tudtam, hogy meghalt, egy perccel később pedig jött is a telefon a kórházból. Mindent megtettek érte, de már nem tudtak segíteni – sóhajtott a színésznő.

– Ezt az ember nem tudja elfogadni... Rendszeresen járok ki a sírhoz, viszek virágot, és próbálom a szüleimet is támogatni, mert összetörtek.

Viktória és családja nem tett panaszt a kórházban, a tragédia annyira lesújtotta őket, hogy egyelőre nem tudtak ezzel foglalkozni.

 Tehetetlen düh van bennem, sosem bocsátom meg, hogy így bántak a testvéremmel. Nem fogok hallgatásba burkolózni, azt akarom, mindenki tudja, hogyan bánnak némely kórházban a kiszolgáltatott, beteg emberekkel.

Hirdetés
Mi csak jót akartunk Bélának, hogy a fővárosba vittük, de ha ezt nem tesszük, talán még mindig élne. Nem ember az, aki így viselkedik egy kiszolgáltatott helyzetben lévő beteggel. Nem akarunk kártérítést, mert nem megyünk vele semmire, őt már semmi nem hozza vissza, de azt akarom, ez soha többé ne történhessen meg senkivel. Ne gúnyolják a beteget, egyetlen ápoló se tehesse meg, hogy nem tesz tisztába egy beteget, vagy hogy ellopják a tulajdonát – bosszankodott Viktória.

Megígértem az öcsémnek a halálos ágyán, hogy az egész világ megtudja, hogyan bántak vele, és nem félek a következményektől sem.

2023. február 06. (hétfő), 19:03

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 20:48
Hirdetés

Lecsapott a bíróság a korrupt vállalkozóra: politikai kapcsolatokat használva fosztotta ki az államot

Lecsapott a bíróság a korrupt vállalkozóra: politikai kapcsolatokat használva fosztotta ki az államot

Lecsapott a bíróság a korrupt vállalkozóra: politikai kapcsolatokat használva fosztotta ki az államotEgy milliárd...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 19:46

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Elhunyt Garaj Etelka, a szlovákiai magyar kórusélet szeretett alakjaÉletének 85. évében távozott Garaj EtelkaSúlyos...

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 18:08

Sulyok Tamás olyat szólt be Orbán Viktornak......., ez az eddigi legkeményebb kritika ! ? ???? ? ?????́???́??́????

Sulyok Tamás olyat szólt be Orbán Viktornak......., ez az eddigi legkeményebb kritika ! ? ???? ? ?????́???́??́????

Sulyok Tamás olyat szólt be Orbán Viktornak......., ez az eddigi legkeményebb kritika ! ? ???? ? ?????́???́??́????Mi...

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 17:23

Belefulladt a Dunába Szabó Bálint, a volt szegedi képviselő

Belefulladt a Dunába Szabó Bálint, a volt szegedi képviselő

? DRÁMA A DUNÁNÁL: Újra kellett éleszteni Szabó Bálintot, miután a Dunába vetette magát tiltakozó akciója utánA Dunába...

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 16:35

Miért ilyen Magyar Péter? Kéri László szerint a válasz a családi örökségben van

Miért ilyen Magyar Péter? Kéri László szerint a válasz a családi örökségben van

Magyar Péter megjelenése sokak számára hirtelennek tűnt a magyar politikában, de Kéri László szerint a személyisége,...

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 15:02

11 milliárdos vagyonkimentést állított meg egy külföldi bank – egy ismert magyar cég az érintett

11 milliárdos vagyonkimentést állított meg egy külföldi bank – egy ismert magyar cég az érintett

11 milliárdos vagyonkimentést állított meg egy külföldi bank – egy ismert magyar cég az érintettA bankok jelezték a...

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 14:04

Jövőhéten 51.000 forint érkezik most sok magyar család számlájára

Jövőhéten 51.000 forint érkezik most sok magyar család számlájára

Jövőhéten 51.000 forint érkezik most sok magyar család számlájáraMájusban később érkezik a családi pótlékA családi...

Mindenegyben blog
2026. május 04. (hétfő), 13:38

Dopeman hatalmas pofont adott Majkának!Olyat szólt be Majkának , hogy a fal adta a másikat, ez az eddigi legkeményebb kritika ! ? ???? ? ?????́???́??́????

Dopeman hatalmas pofont adott Majkának!Olyat szólt be Majkának , hogy a fal adta a másikat, ez az eddigi legkeményebb kritika ! ? ???? ? ?????́???́??́????

Dopeman  hatalmas pofont adott Majkának!Olyat szólt be Majkának , hogy a fal adta a másikat, ez az eddigi legkeményebb...

Hirdetés
Hirdetés