Kíméletlenül kitálalt a hazai műtősnő! "Hányingerem van attól ami itt folyik! - Az egy dolog, hogy az orvosok több millió hálapénzt tesznek zsebre havonta, de EZ már több a soknál!"

Hirdetés
Kíméletlenül kitálalt a hazai műtősnő!
Hirdetés

Őszintén és kertelés nélkül elmondta, hogy milyen körülmények között és milyen munkarendben zajlik a magyar egészségügy.

/A szivárogtató műtősnő elárulta, hogy milyen elképesztően bizarr dolgok zajlanak a hazai egészségügyben\./

Hirdetés
Az orvosok panaszkodnak, mégis lelkiismeret nélkül több millió forintot tesznek zsebre havonta.

A műtősnő a neve elhallgatását kérte. Egy vidéki nagyvárosban dolgozik 12 éve műtéti asszisztensként kezdve pályafutását.

Régebben a fizetése 83 ezer forint volt, mára meglehet keresni 250 ezer forintot is.

Hirdetés
A brutális terhelés, a beosztások és az egyre romló légkör az, ami miatt az egészségügy olyan, amilyen. “Ha befejeztük az operációt, akkor mindig meg kell számolni, hogy minden eszköz és kendő megvan-e, különben engem vesznek elő. Mi takarítunk ki a műtőssegéddel a műtét után.” – mesélte.

“Reggel fél nyolctól kell dolgoznunk fél négyig, azután pedig az ügyeletes műtősnő leváltja a programozott műtéteken dolgozó kollégát.

Hirdetés
Mivel az ügyelet 24 órás, ezért másnap reggel fél nyolcig dolgozunk, és egy olyan nagy klinikán, mint a miénk, a programozott műtétek után jönnek az ügyeleti műtétek. Legtöbbször ezek egész éjszaka zajlanak, mert a sürgős, napközben érkezett betegeket ilyenkor operáljuk. Huszonnégy óra után, reggel fél nyolckor pedig kötelező hazamennünk, amióta létezik a kötelező pihenőidő. Csakhogy az ügyelet egy részét készenléti időnek minősítették, ami egy hülyeség, hiszen, ha készenlétben vagyok, akkor az azt jelentené, hogy kötelező elérhetőnek lenni telefonon, és ha szólnak, akkor be kell jönni dolgozni.
Hirdetés
” – folytatta.

A műtősnő arról is beszélt, hogy nagyon sok az arrogáns orvos, akik milliókat is zsebre tesznek havonta, mégis sokan panaszkodnak az orvosok elégtelen fizetése miatt. “Egyszerűen már már gyomorforgató ami itt megy..”

Egyszerű kiszámolni, egy nagyobb műtétnek ma százezer forint a tarifája, abból napi kettőt simán elvégeznek. Ügyeleti időben pedig műtik a saját betegeiket…

Hirdetés

Elmondta, hogy az intézmények felső vezetői nem szoktak és nem is mernek konfrontálódni a felettük lévő körökkel mert féltik az állásukat. Nincs összetartás az orvosközösségen belül, helyette inkább széthúzás és elszeparáció van. ” Mindenki félti a munkáját, és nagyon haragudnak egymásra azok, akik nem kapnak hálapénzt, és azok, akik rendszeresen kapnak.” – mesélte.Hirdetés

Ezek az állapotok tényleg tarthatatlanok, de senki sem tesz semmit.

Hirdetés
Sokak szerint szándékosság van a dologban, és nem véletlen, hogy a magyar egészségügy végig lélegeztetőgépen van tartva, élet és halál között. Ha szerintetek is tanulságos volt, kérjük osszátok meg, nyíljon fel a szeme minél több embernek!

2019. augusztus 04. (vasárnap), 22:40

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 13:07
Hirdetés

SZÖRNYŰ HÍRT KAPTUNK! ??á??? ???????? Rubint Réka állapotában, a nyaralásról egyenesen az onkológiára vitték

SZÖRNYŰ HÍRT KAPTUNK! ??á??? ???????? Rubint Réka állapotában, a nyaralásról egyenesen az onkológiára vitték

??á??? ???????? ? ??????á? ??á?Rubint Réka montenegrói családi vakációja után nem pihenés következett, hanem kórház: a...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 12:15

Magyar Péter megmutatta, hol lakott Varga Judittal és hol dolgozott Orbán Viktornak

Magyar Péter megmutatta, hol lakott Varga Judittal és hol dolgozott Orbán Viktornak

???̈?????? ??́?? ?́? ?????́???? ????́???Magyar Péter az Európai Unió állam- és kormányfőinek csúcstalálkozója után egy...

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 10:13

Az Országgyűlés döntött Orbán Viktor politikai jövőjéről

Az Országgyűlés döntött Orbán Viktor politikai jövőjéről

Megszavazták az Alaptörvény-módosítást: új korszakot nyithat a miniszterelnöki hatalom korlátozásaAz Országgyűlés...

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 10:11

Köztársasági elnök maradhasson: Sulyok Tamás küzdeni

Köztársasági elnök maradhasson: Sulyok Tamás küzdeni

Sulyok Tamás nem hátrál: nyílt politikai ütközés alakult ki az államfő és Magyar Péter kormánya közöttKomoly közjogi és...

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 10:09

A kisfia eltűnt a Balatonnál: szívbemarkoló, amit az édesanya a parton talált

A kisfia eltűnt a Balatonnál: szívbemarkoló, amit az édesanya a parton talált

Eltűnt a kisfia a Balatonnál: szívbemarkoló, amit az édesanya a parton találtA balatoni délután, amely egyetlen...

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 10:06

„Eszkortfiút használnak fel” – Orbán Viktor megszólalt a Szőlő utcai ügyről

„Eszkortfiút használnak fel” – Orbán Viktor megszólalt a Szőlő utcai ügyről

Orbán Viktor megszólalt a Szőlő utcai ügyről: „Eszkortfiút használnak fel, hogy becstelen dolgokat terjesszen”A...

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 06:48

? Magyar Péter : újabb, még nagyobb nyugdíjemelés jön! ? Senki sem számított ekkora összegre!

? Magyar Péter : újabb, még nagyobb nyugdíjemelés jön! ? Senki sem számított ekkora összegre!

????????á? ? ??????????: ??–?? é??? ?????í????? ?é??ü??????A nyugdíjasok számára az év vége mindig érzékeny időszak,...

Mindenegyben blog
2026. június 22. (hétfő), 05:32

Jön a vihar ! 19 megyére adtak ki riasztást !Hatalmas égszakadás jön !2 cm-es jégdarabokra hívja fel a figyelmet a meteorológiai szolgálat, amihez 80 - 100 km/órás szél társul ! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Jön a vihar ! 19 megyére adtak ki riasztást !Hatalmas égszakadás jön !2 cm-es jégdarabokra hívja fel a figyelmet a meteorológiai szolgálat, amihez 80 - 100 km/órás szél társul ! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

?????????????́? ??́???̋ ?́???́???A HungaroMet Nonprofit Zrt. friss szöveges figyelmeztető előrejelzése szerint...

Hirdetés
Hirdetés