Lehet, hogy te is elköveted ezt a hibát a hús főzésénél?
Hirdetés
Hirdetés
Minden háziasszony tisztában van vele, hogy mikor húst tesz oda főni, akkor perceken belül habréteg keletkezik, amit sokan leszednek egy kanál segítségével.
/Jó tudni, hogy a habzást a húsból felszabaduló fehérjék és ásványi sók idézik elő\./
Hirdetés
A habzás akkor alakul ki, ha hideg vízbe teszik a húst, éppen ezért jobb, ha már eleve forrásban lévő vízbe kerülnek bele a húsok, mert így a tápanyagok, ásványi sók benne maradnak, megőrizve a leves tápanyagforrásait.
Hirdetés
Ugyanakkor a séfek azt tanácsolják, hogyha hideg vízbe tetted a húst főni, és habzani kezd, ne távolítsd el a habréteget, mert az hasznos fehérjéket, ásványi anyagokat tartalmaz. Ha mégis zavar a habzás, tegyél a forró vízbe egy kisebb fej hagymát, így a habréteg lesüllyed, és nem kell többé bajlódnod vele.
Azonban, ha a habréteg sötét színű, akkor el kell távolítani, mivel vért tartalmaz, ha viszont a habzás világos árnyalatú, akkor nincs baj, maradhat a vízben.
Fontos dolog a sózás is. Ha csirkehúsból készítesz levest, a sót csak azután tedd bele a forró vízbe, mikor még csak félórát kell főnie a húsnak.
Hirdetés
További hasznos tanács, hogy alacsony lángon főzd a húst, hogy legyen ideje időben, lassan elkészülni, mert így sokkal finomabb lesz. Ha elkészült a leves, ne szűrd le azonnal, hanem hagyd állni 20 percig, mert így az ízek jobban összeérnek.
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Harsányi Levente: „Véget ért a kapcsolatom, elhunyt a testvérem, de nem fogok ebbe belesüppedni”Egy felfoghatatlan...
Mindenegyben blog 2025. szeptember 10. (szerda), 15:31
Borzalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>
Meghalt Lendvai Rezső, a mentősök örök bajtársa Elhunyt Lendvai Rezső, a nyugalmazott mentőtiszt, aki közel négy...
Mindenegyben blog 2025. szeptember 10. (szerda), 13:55
?? Hihetetlen, mennyit változott! A sármos filmcsillag, akinek egyetlen mosolya is nők millióit ejtette rabul, ma már szinte teljesen más embernek tűnik ??. ? Te ráismersz? Nézd meg a képeket az első kommentben! ⬇️⬇️⬇️