Elhunyt Tóth Tamás, aki évtizedekig küzdött a halálbüntetést visszaállításáért..
Elhunyt Tóth Tamás, aki korábban Sárszentmihály polgármestereként tevékenykedett. 84 éves korában távozott az élők sorából az a férfi, aki élete nagy részét a halálbüntetés újbóli bevezetésének szentelte, miután fiát 1992-ben brutálisan megölték - számolt be a feol.hu. /A gyilkosságot Bene László és Donászi Aladár, a kilencvenes évek elején sorozatrablógyilkosságokat elkövető bűnöződuó követte el, akik Tóth Tamás fiának életét is kioltották egy fegyveres támadás során\./
Hirdetés
Az elkövetőket bár életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték, a korabeli jogszabályok alapján nem zárható ki a későbbi feltételes szabadlábra helyezésük.
Hirdetés
1996-ban Tóth Tamás aláírásgyűjtésbe kezdett, hogy a halálbüntetést ismét törvénybe iktassák. Annak ellenére, hogy elegendő aláírást gyűjtött össze egy népszavazás kiírásához, a kezdeményezését a parlament nem támogatta, miután az Országos Választási Bizottság elutasította azt. Tóth azonban nem adta fel harcát: további aláírásokat gyűjtött, éhségsztrájkba kezdett és civil szervezetet alapított.
Hirdetés
Egy alkalommal még a TV2 stábja is megkísérelte bejuttatni őt a szegedi Csillagbörtönbe, hogy szembesítse Benével, de az ellenőrzéskor lebuktak, így a tervezett forgatást nem engedélyezték. Tóth Tamás 1997-ben további 3000 aláírást adott át a Parlamentben a halálbüntetés visszaállításának támogatása érdekében, ám célját végül nem sikerült elérnie.
Tóth Tamás, Sárszentmihály polgármestere, aki újabb 3000 aláírást adott át a halálbüntetés visszaállítása érdekében a Parlamentben Havas Aladárnak, az Országgyűlés Elnöki Titkársága vezetőjének, 1997.
Hirdetés
december 15-én
2024. február 20. (kedd), 20:10
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.