Megrázó tragédia Horvátországban: halálos baleset egy vízipark csúszdáján – 21 hónapos kislány vesztette életét.
/A nyári vakáció örömteli pillanatait keresve érkezett Horvátországba egy Németországban élő család, ám az augusztus 1\-jei keddi délután örökre megváltoztatta az életüket\./
A tragédia azonnal sokkolta a park látogatóit. A beszámolók szerint a kislány az esés után nem mozdult, apja pedig kétségbeesve kiabált:
„Ne kérdezzetek semmit, a lányom haldoklik!” – idézték fel többen is a megrendítő jelenetet.
Egy a közelben tartózkodó orvos azonnal a kislány segítségére sietett, és megkezdte az újraélesztést, amely rövid ideig sikeresnek tűnt.
A gyermeket a spliti kórházba, majd a rijekai klinikai központba szállították, ahol az orvosok súlyos koponyasérüléseket és belső vérzést diagnosztizáltak. Az intenzív osztályon több beavatkozással is próbálták megmenteni az életét, ám minden erőfeszítés ellenére a kislány másnap reggel elhunyt.
A rijekai kórház hivatalos közleményében megerősítette a szomorú hírt:
„A gyors ellátás, több beavatkozás és az intenzív kezelés ellenére a gyermek a reggeli órákban elhunyt.”
Az eset után Makarska polgármestere is megszólalt, hangsúlyozva, hogy a vízicsúszda húsz éve üzemel, és ez volt az első ilyen súlyos eset. Ugyanakkor az eset rávilágított arra, hogy a legkisebbek részvétele az ilyen típusú vízi élményekben komoly kockázatokat rejthet, főleg ha nem egyértelműek a korhatárhoz és testmagassághoz kötött biztonsági szabályok.
A horvát rendőrség vizsgálatot indított, hogy pontosan rekonstruálják a balesetet, és megállapítsák, hogy a vízipark üzemeltetője minden előírást betartott-e, illetve hogy a csúszda engedélyezett volt-e 2 év alatti gyermekek számára.
A park részéről egyelőre nem született nyilvános nyilatkozat, de a vizsgálat idejére az érintett csúszdát lezárták.
Egy névtelen szemtanú így nyilatkozott:
„Először csak kiabálást és sírást hallottunk. Aztán láttuk a férfit, ahogy a mozdulatlan kislányt a karjában tartja. Először azt hittük, hogy megfulladt. Csak amikor közelebb értünk, láttuk, hogy nagyobb a baj.”
A szülők, akik csak egy kellemes családi napot szerettek volna eltölteni, most életük legnagyobb fájdalmával szembesülnek. Az eset megrázta az egész országot, és újra felhívja a figyelmet arra, hogy a legnagyobb körültekintés mellett is pillanatok alatt történhet végzetes baleset, különösen kisgyermekekkel.
A tragédia emlékeztet bennünket arra, hogy a nyaralás, a kikapcsolódás pillanatai sosem lehetnek fontosabbak a biztonságnál. Egyetlen másodperc figyelmetlenség elég lehet ahhoz, hogy örökre megváltozzon egy család élete.
?️ Nyugodjék békében az ártatlan kisbaba.
2025. augusztus 02. (szombat), 10:20
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.