MOST jött a hír: Ezeknek a magyaroknak ELMARAD IDÉN a karácsony ünneplése? ÍME A SZABÁLYOK! ÍGY LEHET majd csak karácsonyozni: Erre a bejelentésre nem készültünk fel…..

Hirdetés
MOST jött a hír: Ezeknek a magyaroknak ELMARAD IDÉN a karácsony ünneplése? ÍME A SZABÁLYOK! ÍGY LEHET majd csak karácsonyozni: Erre a bejelentésre nem készültünk fel…..
Hirdetés

A nyugodt karácsony múlhat ezen a Semmelweis Egyetem rektora vélekedése szerint.

/A nyugodt karácsony azon múlik, hogy hányan veszik fel a harmadik oltást – vélekedett a Semmelweis Egyetem rektora az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában\./

Hirdetés

Fotó: YouTube/Magyarország Kormánya

Merkely Béla hozzátette: a harmadik oltás hatása két hét alatt alakul ki, tehát "azok a családok tudnak nyugodtan a családi asztalhoz ülni, ahol két héttel karácsony előtt mindenki felvette a harmadik oltást".

Kiemelte, hogy az Európai Unióban Magyarországon adták be a legtöbb harmadik oltást. Összehasonlításképpen Izraelt hozta fel példaként, ahol júniusban indult el a negyedik hullám, amely szeptemberre csúcsosodott ki, majd lecsendesedett.

Hirdetés
Ennek megoldása Merkely Béla szerint a harmadik oltás volt, amelyet a lakosság 45 százaléka kapott meg. Ebből lehet arra következtetni, hogy nálunk is ezt az értéket kell elérni, hogy karácsonykor a családok összeülhessenek és békében ünnepelhessenek.

Izrael példáját azért is hozta fel a rektor, mert ott is 60 feletti százalékban oltott két dózissal a lakosság, viszont ehhez járul hozzá a 45 százalékos átoltottság a harmadik dózissal. Kitért azon európai országokra, ahol sok esetben két dózissal elérték a 80-85 százalékot is, mégis magas a napi fertőzésszám.

Hirdetés
Mindez a rektor szerint azzal magyarázható, hogy az első két dózis a betegség súlyos lefolyására, a halálozásra van hatással, míg a harmadik adag a járvány terjedése szempontjából jelentős.

A mostani európai helyzet azt mutatja, hogy a delta variáns visszafertőzte Európát, és olyanok is megkapták, akik egyébként már kétszer oltva voltak, ennek következtében részt vettek a járványban és fenntartották azt – fogalmazott.

Az oltási hetet sikeresnek értékelve azt mondta: remélte, hogy népszerű lesz a regisztráció nélküli oltás, sokat dolgoztak rajta, hogy ne csak növeljék az oltópontok számát, de egyszerűbbé is tegyék a részvételt.

Hirdetés
Példaként említette, hogy az oltásra rendelkezésre álló időt is bővítették, 7 órától 19 óráig, így bárki megtalálhatta a számára megfelelő időpontot.

A Semmelweis Egyetem négy oltóponton 26 oltóhelyet működtet: a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán, a I. sz. Gyermekgyógyászati Klinikán a Bókay János utcában, az egyetem központi külső klinikai tömbjében, valamint a Szent Rókus Kórházban.

Az oltási hét jövő hétre kiterjesztésével összefüggésben fontosnak nevezte, hogy az igényeknek megfelelően alakítják az erőforrásokat, így ha szükség van több munkatársra, azt is megszervezik.

Hirdetés

Ismertette: az egyetem eddig 460 ezer oltást adott be, az oltási akcióhéttel és annak kitolásával az általuk beadott oltások száma a 800 ezret is meg fogja haladni.

Elmondta, hogy az oltási akcióhét arányai országosan azonosak, a legtöbben, 85 százalékban harmadik oltásért jelentkeznek, 10 százalékos az első vakcináért jelentkezők aránya és 5 százalék a másodikért.

Merkely Béla szerint a legfontosabb az, hogy senki se bízzon az immunrendszerében, oltatlanul "a legjobb immunrendszer mellett is kialakulhat citokinvihar, fiatal, huszonéves, sportos testalkatú ember is lélegeztetőgépre kerülhet, halál közelébe". Hozzátette: ez most egy olyan helyzet, hogy "legalább három oltásra van szükség".

Hirdetés

Az Afrika déli részén felfedezett omikron mutánssal összefüggésben azt mondta: "minden elképzelhető, ez egy ezerarcú vírus, azt azonban nem tartom valószínűnek, hogy ez egy azonnali hatalmas ötödik hullámot generáljon". Megismételte: az alapimmunizáció a betegség súlyos lefolyásával, a harmadik oltás a járvány terjedésével függ össze, ezért ha ez a két paraméter magas az országban, akkor ez a mutáns "nem fog jelentős problémát okozni". De azokban az országokban, ahol alacsony az átoltottság és nincs meg a harmadik oltás, ott gondot jelenthet – fűzte hozzá.

Hirdetés

A jövőre vonatkozóan azt mondta: egy pontosan meg nem határozható idő múlva megszelídül a vírus, de ez az oltottság következménye lesz. Akik nem oltatják be magukat, azok megkapják a betegséget, aminek "nagy ára van, mert ha valaki oltatlanul kapja meg ezt a vírusfertőzést, akkor az élete sokkal nagyobb veszélyben van, mintha két vagy három oltást követően kapná meg" – vélekedett a szakember.

Forrás: mti.hu

2021. november 29. (hétfő), 09:03

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 19:25
Hirdetés

Nagyon fontos hír jött: októberre ígéri Magyar Péter

Nagyon fontos hír jött: októberre ígéri Magyar Péter

Nagyon fontos hír jött: októberre ígéri Magyar PéterOktóberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárásOktóberben...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 18:30

Meghalt Németh Zsanett

Meghalt Németh Zsanett

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó. A sportolónő kedden, Szófiában...

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 18:28

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó. A sportolónő kedden, Szófiában...

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 17:32

A covid-időszak ügyleteit ki fogják vizsgálni – Hegedűs Zsolt első nagyinterjújában a leszámolás menetrendjét is felvázolta

A covid-időszak ügyleteit ki fogják vizsgálni – Hegedűs Zsolt első nagyinterjújában a leszámolás menetrendjét is felvázolta

A covid-időszak ügyleteit ki fogják vizsgálni – Hegedűs Zsolt első nagyinterjújában a leszámolás menetrendjét is...

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 16:08

„Azt hitte, bármit megtehet Zsolti bácsi” – Atombomba robbant a javítóintézet széfjében: itt a videófelvétel, amit az ügyészség lefoglalt

„Azt hitte, bármit megtehet Zsolti bácsi” – Atombomba robbant a javítóintézet széfjében: itt a videófelvétel, amit az ügyészség lefoglalt

Azt hitte, bármit megtehet Zsolti bácsi – újabb súlyos állítások kerültek elő a Szőlő utcai javítóintézet ügyében?...

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 13:40

Azonnal kihullhat az Alkotmánybíróság négy tagja: így boríthatja fel a testületet az új törvény

Azonnal kihullhat az Alkotmánybíróság négy tagja: így boríthatja fel a testületet az új törvény

Így fog szétesni az Alkotmánybíróság: Négy tagja azonnal kihullik, ha életbe lép az új törvényAzonnali politikai...

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 13:14

Rettegés a Fideszben, Orbán Viktor és Pócs János is bajban: Bangó Sándor élő adásban kimondta, ki az a Zsolti bácsi.

Rettegés a Fideszben, Orbán Viktor és Pócs János is bajban: Bangó Sándor élő adásban kimondta, ki az a Zsolti bácsi.

?????́ ??́???? ??????-?????́?? ?́??? ?????????? ? ???̋??̋ ????? ?̈????Bangó Sándor, a Zsolti bácsi-ügy koronatanúja egy...

Mindenegyben blog
2026. június 23. (kedd), 11:18

Elszabadultak az indulatok: rendkívüli közleményben reagált a Fidesz Magyar Péter parlamenti bejelentésére

Elszabadultak az indulatok: rendkívüli közleményben reagált a Fidesz Magyar Péter parlamenti bejelentésére

Áll a bál: rendkívüli közleményt adott ki a Fidesz Magyar Péter parlamenti bejelentése utánA parlamenti bejelentés,...

Hirdetés
Hirdetés