Rendőrök ellenőrizhetik mivel fűtenek a családi házban élők! Rendőrök vizsgálhatják a kályhákat és akár 300 ezer forintos bírságot is kiszabhatnak! Nagyon szigorú fűtésszabályok jönnek!
Hirdetés
Hirdetés
Mostantól rendőrök ellenőrizhetik mivel fűtenek a családi házban élők,akár 300 ezer forintos büntetés is kiszabható
/Hiába járhat több százezres büntetés az illegális szemétégetésért, sokan ennek ellenére hulladékkal fűtenek be télire\./
Hirdetés
A Levegő Munkacsoport javaslata szerint a rendőröknek kellene fellépnie az illegális hulladékégetők ellen -olvasható a Magyar Nemzetben.
A munkacsoport szerint ugyanis vidéken és a nagyvárosok peremkerületein bevett szokás, hogy télen szeméttel fűtsenek be a kályhákba.
Hirdetés
Ilyenkor minden bekerül a tűzbe: a háztartási hulladéktól kezdve a PET-palackokon keresztül a régi bútorokig bármit elégetnek.
Ez viszont jelentősen megemeli a szálló por koncentrációját, a porszennyezés háromnegyedéért felelős ez a típusú égetés. Ebből kiindulva talán nem is meglepő, hogy az elmúlt napokban a szállópor koncentrációja sokszor az egészségügyi határérték közel háromszorosát is elérte, ami elsősorban a szmogfelhő kialakulásában látszódott.
Hirdetés
Ez nem csak szociális kérdés, nagyon sokan tudatlanságból dobnak a tűzre háztartási hulladékot – mondta Lenkei Péter, a munkacsoport természetvédelmi mérnöke. A szegényebb megyékben gyakran előfordul, hogy valóban nincs más tüzelő, azonban sok helyen hiányos az emberek ismerete ezzel kapcsolatban.
[adSulvo]
Az illegális szemétégetésért nagy büntetés járhat, a hatóságok 75 és 300 ezer forint közötti bírságot szabhatnak ki, ha zárt térben teszik (pl: kályha), szabadtéren pedig 25 és 100 ezer forint között. Forrás:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Mindenegyben blog 2025. augusztus 17. (vasárnap), 06:48
Hirdetés
Megjött! Elérte Magyarországot a gigavihar jégesővel :RIASZTÁS! Durva villámlással ÉS JÉGGEL KÖZELEG a vihar!! ÓRÁRÓL ÓRÁRA MUTATJUK HOL CSAP LE A VIHAR
– Magyarországra is bekerültek a fertőzött termékek! ??Drámai közleményt adott ki a Nemzeti Kereskedelmi és...
Mindenegyben blog 2025. augusztus 16. (szombat), 06:56
Borzalmas hír jött ma reggelre– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>>