Reviczky Gábor ilyen közel még soha nem járt a túlvilághoz

Hirdetés
Reviczky Gábor ilyen közel még soha nem járt a túlvilághoz
Hirdetés

 

Megrendítő vallomást tett Reviczky Gábor: így jelent meg előtte elhunyt édesanyja szelleme

/A 75 éves, Kossuth\- és Jászai Mari\-díjas színész ismét olyan őszinteséggel tárta fel életének legfájdalmasabb és legmisztikusabb fejezeteit, hogy a szavai egyszerre vágnak szíven és adnak reményt\./

Hirdetés
A Meglepetés magazinnak adott interjújában Reviczky Gábor nemcsak a betegségéről számolt be, hanem egy egészen különös élményről is, amely még számára is felfoghatatlan.

„Jók az eredményeim, de teljes gyógyulást még nem mondhatnak ki”

A rákkal küzdő Reviczky állapota stabilizálódni látszik, de az orvosai szerint a teljes gyógyulás kimondásához még idő kell.

Hirdetés
A színész – aki az elmúlt évben kemény kezeléseken esett át – igyekszik változtatni a szokásain, ám egyetlen dologról, úgy tűnik, képtelen lemondani: a dohányzásról.

„Hétéves korom óta dohányzom. Most is elszívok naponta egy-két dobozzal. A professzor azt mondta, csökkenteni kellene az adagot, de teljesen nem hagyhatom abba, mert a szervezetem annyira hozzászokott, hogy ha egyik napról a másikra tenném le, rövid időn belül meghalnék” – mondta kendőzetlen őszinteséggel.

A cukrot elhagyta, helyette házi, rézüstben főzött szilvalekvárt eszik. Elmondása szerint ez ad neki erőt és örömet a hétköznapokban.

Hirdetés

„Hiszem, hogy a test hal meg, a szellem örökké él” – különös jelenés a nappaliban

A színész mindig is nyitott volt a szellemi, lelki élményekre, ám olyasmiben volt része, amitől még ő is megdöbbent.

„Most történt meg velem először, hogy édesanyám szelleme megjelent nálunk. A feleségem még beszélni is tudott vele. Olyan volt, mintha aznap valami csillagkapu nyílt volna meg a lakásban… több elhunyt családtagunk is ’leérkezett’ közénk.”

Reviczky szerint hosszú évtizedek óta először érezte azt, hogy nincs teljesen egyedül a küzdelmeiben.

Hirdetés
Mintha elhunyt szerettei összefognák a kezét, és csendben támogatnák a gyógyulás útján.

A trauma, amely örökre beleégett a lelkébe: „13 éves voltam, amikor öngyilkos lett az édesanyám”

A Családfamesék című műsorban Reviczky olyan őszintén beszélt édesanyja tragédiájáról, ahogyan talán még soha.

Gyermekként végignézni a lassú lecsúszást, majd egyik napról a másikra elveszíteni az anyát – olyan seb, amely hat évtized után is él.

„Attól kezdve állandóan kórházban volt…”

Édesanyja a második várandóssága alatt lett súlyos skizofrén.

Hirdetés
A ’60-as években pedig a pszichiátria még gyerekcipőben járt: kevés gyógymód, még kevesebb empátia.

„37 éves koráig bírta, aztán vonat alá vetette magát” – mondta korábban fájdalmas tömörséggel.

Most azonban ennél is mélyebbre engedett bennünket.

Egy reménytelen szerelem törte össze a lelkét

Reviczky elcsukló hangon mondta el a kamera előtt:

„Beleszeretett egy orvosba. Nem volt viszonzás… és ettől teljesen összeroppant. Bekattant szegény. Tudathasadást kapott, skizofrén lett.

Hirdetés

A színész ma már úgy látja: ha akkoriban léteztek volna olyan terápiák és gyógyszerek, mint manapság, talán egészen más véget ér az édesanyja története.

„Gyerekkoromat nélküle töltöttem”

Reviczky és öccse magukra maradtak.

„Az édesapám dolgozott. Én pedig 13 éves koromig az öcsémmel voltam otthon, ketten. Ezt a mai napig szenvedem… ezt az anyahiányt. Mert szeretetet igazán csak az anya tud adni. Ha az nincs… akkor az emberben is lesz egy hiány.”

A színész ekkor elhallgatott. Még hatvan év távlatából is látszott rajta a feldolgozhatatlan fájdalom.

Hirdetés

Tehetséges énekesnő lehetett volna – de az élet közbeszólt

Kevesen tudják, de Reviczky édesanyja rendkívüli hanggal volt megáldva.

„Minden énekversenyt megnyert. Záray Márta mögötte végzett mindig… mégis belőle lett énekesnő.”

Egy elpazarolt tehetség, egy tragikus szerelem, egy fiatal anya, aki sosem állhatott fel a betegségből – megrendítő történet, amelyet a színész most, hosszú hallgatás után osztott meg a nyilvánossággal.

A múlt feltárása segít gyógyulni

A Családfamesék célja, hogy ismert emberek gyökereit, családi titkait és életük meghatározó mozaikjait mutassa meg. Reviczky története azonban messze túlmutat egy tévéműsoron: fájdalmas emlékezés, személyes terápia és egyben figyelmeztetés is arra, mennyire törékeny az emberi lélek.

Reviczky Gábor pedig ma már úgy érzi: ha édesanyja nem is lehet vele testben, a szelleme ott van mellette – talán épp azért, hogy végig fogja a kezét a gyógyulás felé vezető úton.

 

 

2025. december 08. (hétfő), 12:15

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Kapcsolódó cikkünk
Most érkezett a drámai hír!Hírek jöttek Reviczky Gáborról! Cikk a hozzászólásoknál >>>

Reviczky Gábort több súlyos csapás is érte a hetekben: tüdőgyulladást kapott, majd bordatörést...

Elolvasom a cikket

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. március 14. (szombat), 08:59
Hirdetés

? Vasárnap tűnt el, csütörtökön találták meg holtan – megrázó hír érkezett Biankáról

? Vasárnap tűnt el, csütörtökön találták meg holtan – megrázó hír érkezett Biankáról

? Vasárnap tűntek el, csütörtökön találták meg őket holtan – megrázó hír érkezett Biankáról és Tóniról ?Mély...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. március 14. (szombat), 08:40

Botrány a Séfek séfében: a nézők szerint egyáltalán nem volt valódi a vak kóstolás

Botrány a Séfek séfében: a nézők szerint egyáltalán nem volt valódi a vak kóstolás

A Séfek séfe az utóbbi évek egyik legnépszerűbb gasztro-realityje lett, ám most olyan vita robbant ki a műsor körül,...

Mindenegyben blog
2026. március 14. (szombat), 07:39

Döbbenetes pillanatok a Séfek séfében: Vomberg Frigyes rosszul lett, azonnal orvosi segítséget kapott

Döbbenetes pillanatok a Séfek séfében: Vomberg Frigyes rosszul lett, azonnal orvosi segítséget kapott

Döbbenetes pillanatok a Séfek séfében: Vomberg Frigyes rosszul lett, azonnal orvosi segítséget kapottA Séfek séfe...

Mindenegyben blog
2026. március 14. (szombat), 06:57

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Mély fájdalommal érkezett a hír: elhunyt Mali István, a kiváló klarinétművész, zenekari vezető és a magyar komolyzenei...

Mindenegyben blog
2026. március 13. (péntek), 20:31

Özönlenek a gratulációk: Most érkezett a csodálatos örömhír Fejes Tamásról

Özönlenek a gratulációk: Most érkezett a csodálatos örömhír Fejes Tamásról

Özönlenek a gratulációk: Most érkezett a csodálatos örömhír Fejes TamásrólÓriási örömhír érkezett a magyar zenei...

Mindenegyben blog
2026. március 13. (péntek), 16:15

Meghalt az első európai katona a közel-keleti háborúban

Meghalt az első európai katona a közel-keleti háborúban

Meghalt az első európai katona a közel-keleti háborúbanÚjabb súlyos fordulatot vett a Közel-Keleten egyre feszültebbé...

Mindenegyben blog
2026. március 13. (péntek), 14:21

Farkasházy Tivadar napi 24 órában ápolja feleségét: „Két óránál többet nem aludtam három éve”

Farkasházy Tivadar napi 24 órában ápolja feleségét: „Két óránál többet nem aludtam három éve”

Farkasházy Tivadar napi 24 órában ápolja feleségét: „Két óránál többet nem aludtam három éve”Az ország egyik...

Mindenegyben blog
2026. március 13. (péntek), 13:08

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Gyászol a világ: meghalt a legendás sorozatszínésznő, Jane LapotaireSzomorú hír rázta meg a televíziós és színházi...

Hirdetés
Hirdetés