Rossz hírünk van a kutyatulajdonosoknak! Keményen adózniuk kell ezentúl kedvenceik után! Ekkora összeget kell fizetniük hamarosan: Osszátok!

Hirdetés
Rossz hírünk van a kutyatulajdonosoknak! Keményen adózniuk kell ezentúl kedvenceik után! Ekkora összeget kell fizetniük hamarosan: Osszátok!
Hirdetés

Rossz hírünk van a kutyatulajdonosoknak! Keményen adózniuk kell ezentúl kedvenceik után! Ekkora összeget kell fizetniük hamarosan: Osszátok!.

/Semjén Zsolt miniszterelnök – helyettes nyújtotta be azt a törvénymódosító javaslatot, amelyben a kutyatartókat is adóval sújtaná\./

Hirdetés
A törvényjavaslat elkészítése során a miniszterelnök – helyettes kényesen ügyelt arra, hogy kivételnek számítsanak ez alól az adó alól az “Országos Magyar Vadászkamara által kiállított vadászkutya alkalmassági vizsgaigazolvánnyal rendelkező,” kutyák.
Hirdetés

Bár nem tűnik egyelőre teljesen tisztázottnak, hogy a vadászathoz tartott állatok miért részesülnek előnyben az egyéb kedvtelési sportokhoz tartott állatokkal.

Hirdetés
Gondolunk itt a szánhúzó, vagy a mentő és segítő kutyákra, vagy akár a rend és honvédelmi szervek kötelékében szolgálatot teljesítő ebek, és a “veszélyes” kutyafajták kivételével minden ivartalanított kutyával szemben – írja az Állatportál.hu.

A törvénytervezetben az alábbi olvasható:

(2) Az ebtartás helye szerint illetékes települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat az adott év első napjáig négy hónapos kort betöltött eb után az eb tulajdonosától évente ebrendészeti hozzájárulást szedhet be.

Hirdetés

(4) Az éves ebrendészeti hozzájárulás mértékét a tartás helye szerint illetékes települési, fővárosban a kerületi önkormányzat, illetve a fővárosi önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi önkormányzat

a) az eb tartási céljának,

b) az eb tartásának állatjóléti és ebrendészeti jellemzőinek (tartási hely típusa, mérete, tartott ebek száma),

c) az ebtartó szociális helyzetének figyelembe vételével állapítja meg, azonban az ebrendészeti hozzájárulás ebenként nem haladhatja meg a hatezer, veszélyes eb esetében a húszezer forintot”

Hirdetés
Ezek alapján, a helyi önkormányzat az új törvény hatálybalépésével hatezer és vagy húszezer forintnyi adót, vagyis “ebrendészeti hozzájárulást” vethet ki.

Nektek mi a véleményetek erről? Kíváncsiak vagyunk rá! Írjátok meg kommentben!

Ha számodra is érdekes információkkal tudtunk szolgálni, akkor feltétlen oszd meg ismerőseiddel is, hogy ők is értesülhessenek róla!Forrás: http://www.hir-tv.com

2021. július 13. (kedd), 09:52

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 12:17
Hirdetés

A volt miniszterelnök apja ellen indult eljárás, Orbán Viktor családját is elérték a vizsgálatok

A volt miniszterelnök apja ellen indult eljárás, Orbán Viktor családját is elérték a vizsgálatok

Hatósági eljárás indult a Hahót Tőzeg Kft. ügyébenÚjabb ügy került a figyelem középpontjába az Orbán család gazdasági...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 10:42

Elképesztő magyarázkodásba kezdett Takács Péter a 8 milliárdos lélegeztetőgép-mutyi után

Elképesztő magyarázkodásba kezdett Takács Péter a 8 milliárdos lélegeztetőgép-mutyi után

A 2026. június 15-i ügy újabb politikai vihart kavartA 2026. június 15-én megjelent ügy újabb komoly hullámokat vetett...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 10:32

A kegyelmi botrány kulisszái mögül kerültek elő súlyos titkok: „Valahonnan kikerült az akta!”

A kegyelmi botrány kulisszái mögül kerültek elő súlyos titkok: „Valahonnan kikerült az akta!”

A kegyelmi botrány egyik legérzékenyebb kérdése került újra előA kegyelmi ügy egyik legfontosabb, eddig háttérben...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:17

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Elment A Tenkes kapitánya utolsó nagy alakja: meghalt Vajda MártaCsendes, mégis szívszorító gyászhír érkezett: elhunyt...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:03

Magyar Pétert bírálta sokkoló interjúban Sulyok Tamás: „Mindent le akar váltani Magyar Péter, rosszabb, mint Orbán Viktor!”

Magyar Pétert bírálta sokkoló interjúban Sulyok Tamás: „Mindent le akar váltani Magyar Péter, rosszabb, mint Orbán Viktor!”

A hétvégi Politico-interjúból lett az új magyar belpolitikai törésvonalSulyok Tamás és Magyar Péter konfliktusa újabb,...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 08:01

Orbán Viktor röpiratban magyarázta a választási bukást: „Fantasztikus 16 évünk volt, Soros és az ukránok tehetnek mindenről!

Orbán Viktor röpiratban magyarázta a választási bukást: „Fantasztikus 16 évünk volt, Soros és az ukránok tehetnek mindenről!

A Fidesz kongresszusán került elő a vereség magyarázata2026-06-15-én jelent meg az a terjedelmes politikai szöveg,...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 07:59

„Bohóc vagy!” – Így mérgesedett el Magyar Péter és Toroczkai László szócsatája

„Bohóc vagy!” – Így mérgesedett el Magyar Péter és Toroczkai László szócsatája

A parlamenti vita, amely pillanatok alatt személyes üggyé váltA 2026-06-25-én nyilvánosságra került beszámoló szerint...

Mindenegyben blog
2026. június 27. (szombat), 07:56

A Fidesz bukása után újra szolgálatba állt Szabó Bence, a volt NNI-nyomozó: „Szolgálatra jelentkezem!”

A Fidesz bukása után újra szolgálatba állt Szabó Bence, a volt NNI-nyomozó: „Szolgálatra jelentkezem!”

 „Szolgálatra jelentkezem!” – a mondat, amely egy lezártnak hitt ügy új fejezetét nyitotta meg„Szolgálatra...

Hirdetés
Hirdetés