Sajnos borzasztóan nagyot ugrott a betegek száma ma reggelre!Orbán Viktor bejelentette ,hogy a járvány miatt szükség lesz újabb tiltó intézkedésekre

Hirdetés
Sajnos borzasztóan nagyot ugrott a betegek száma ma reggelre!Orbán Viktor bejelentette ,hogy a járvány miatt szükség lesz újabb tiltó intézkedésekre
Hirdetés

73 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és nincs újabb elhunyt!.

/73 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus\-fertőzést \(COVID\-19\), ezzel 5288 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma\./

Hirdetés
Az elhunytak száma változatlanul 614 fő, 3734-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 940 fő. Az aktív fertőzöttek 37%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 42%-a budapesti. 64 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 7-en vannak lélegeztetőgépen.

Az új fertőzések szétszórt esetek, gócpontról nem beszélhetünk. A kontaktkutatás minden esetben zajlik. Ahogy az új fertőzések adatai is figyelmeztetnek, a járvány nem ért véget, ezért nagyon fontos továbbra is a fegyelmezettség, a beutazási korlátozások és az általános higiénés szabályok betartása.  

 

Továbbra is kerüljük azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak, lehetőleg tartsuk a szociális távolságot, gyakran és alaposan mossunk kezet, a maszkot viseljük az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön. Az együtt szórakozó fiatalokat kérjük, hogy ne igyanak közös üvegből, és ők is tartsák az általános óvintézkedéseket.

Hirdetés
Akinél külföldi tartózkodás vagy egyéb ok miatt hatósági házi karantént rendeltek el, az szigorúan tartsa be. Bárki, akinek tünetei vannak, az ne menjen közösségbe, baráti, családi és egyéb találkozókra, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.  Ha mindezeket betartjuk, akkor el tudjuk kerülni a fertőzés továbbterjedését és a további korlátozó intézkedések bevezetését.

A beutazási korlátozások célja, hogy megakadályozzuk a fertőzés külföldről történő behurcolását és a járvány magyarországi fellángolását. A sárga és piros besorolású országokból hazatérőknek, valamint mindazoknak, akiknél a járványügyi kontaktkutatás során elrendelik, hatósági házi karanténban kell maradniuk.  Ha valaki az országba visszatérve mentesülni szeretne a hatósági házi karantén alól, akkor azt negatív PCR-teszt esetén teheti meg, amelyet a saját költségén kell elvégeztetnie. Az erről szóló tájékoztatónkat itt olvashatja:  https://koronavirus.gov.hu/cikkek/infografikan-az-orszagba-valo-belepes-es-hatosagi-hazi-karanten-alol-valo-mentesites

Hirdetés

A kormány e heti ülésén tárgyalja a további szükséges intézkedéseket.

Orbán: a járvány miatt szükség lesz újabb tiltó intézkedésekre.

A legnagyobb veszély továbbra is a koronavírus-fertőzés behurcolása, ezért szükség lesz újabb tiltó intézkedésekre - mondta Orbán Viktor kormányfő a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

A miniszterelnök elmondta: a magyar állapotokhoz képest a legtöbb országban romlik a koronavírus-helyzet, ezért az a korábbi állítása, hogy Magyarország számára a legnagyobb veszélyt a fertőzés behurcolása jelenti, "nemcsak, hogy érvényes, de érvényesebb, mint korábban volt".    A kormányfő beszélt arról is, hogy Magyarországon tavasszal emberek tízezreinek az életét sikerült megmenteni a bevezetett intézkedésekkel, vagyis "van egy tudásunk" arról, hogyan kell védekezni a fertőzés ellen; elsősorban ezekre a tapasztalatokra kell építeni majd ősszel.    Szólt arról is, hogy a fertőzések száma nem lényegtelen, de a legfontosabb, hogy az emberek ne haljanak bele a vírusba. A betegségből meg lehet gyógyulni.

Hirdetés
Biztos nem kellemes, megkínozza az embert a koronavírus-fertőzés, de nagyon sokan  felépülnek - fogalmazott. Felhívta a figyelmet arra, hogy a vírussal szemben a legkiszolgáltatottabbak az idősek, ezért minden figyelmet az ő védelmükre kell fordítani.    Hangsúlyozta: fel kell lépni a vírus behurcolása ellen. Felidézte: nyáron bevezették az egyes országok fertőzés szerinti osztályozását, de szeptember 1-jétől nem lehet fenntartani ezt a rendszert és szigorítások jönnek. "Nem mondom, hogy satu, de ahhoz közeli állapot fog beállni" - jelentette ki.    A kormányfő hangsúlyozta: nem szólhat bele a magyar emberek személyes életvezetésébe, szokásaiba, nyaralási terveikbe, de kellő óvatossággal és tisztelettel arra kér mindenkit, hogy "déli irányba szeptember utánra ne foglaljon, szervezzen, ne képzeljen el magának nyaralásokat, mert az bele fog ütközni a határvédelmi intézkedésekbe".    A kérdésre, hogy az egészségügy felkészült-e arra, ha nőni fog a koronavírus-fertőzöttek száma, a kormányfő elmondta: március közepén komoly, a védekezéshez szükséges eszközparkot alakítottak ki, amit majd ősszel tudnak használni.
Hirdetés
Mindenki aludjon nyugodtan, minden eszköz rendelkezésre áll - fogalmazott.    Hozzátette: Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Kásler Miklóssal, az emberi erőforrások miniszterével "megalkotta a koncepciót, hogyan lehet saját termelési kapacitásokat, ipari képességeket kiépíteni, hogy ne kelljen legközelebb beszereznünk, hanem minél több dolgot saját magunk tudjunk gyártani".    Megjegyezte: lélegeztetőgép-gyártásban Magyarország a világ élvonalába tartozik, és eljön majd az idő, amikor minden lélegeztetőgépet itthon gyártanak.    "Magyarországnak jó oka van arra, hogy sokkal kiegyensúlyozottabb lelkiállapotban várjuk a vírus második hullámát, mint tettük márciusban" - jelentette ki a kormányfő.Orbán Viktor szólt arról, hogy minden segítséget megkapott a fertőzés első szakaszában a hazai szakemberektől.    "Az ország és a nemzetszolgálat kultúrája ebben a világban, az egészségüggyel foglalkozó tudományos és orvosi világban rendkívül erős. Ez szerintem a sikeres védekezés egyik előfeltétele" - mondta.
Hirdetés
    Hozzátette: tavasszal úgy látták, amíg nincs vakcina, addig ez a bizonytalan helyzet nem fog változni.    Ma már a világ közelebb van a vakcina felfedezéséhez, jó remény van arra, hogy valamilyen védelmet nyújtó vakcina tömegesen is elérhető lesz, ezért Magyarország "minden irányban kinyújtotta a csápjait, ahogy tette azt tavasszal" - közölte a miniszterelnök.     A kormányfő a műsorban kiemelte: bár a vártnál sikeresebbnek látta az átállást a digitális oktatásra tavasszal, de nem szabad azt hinni, hogy annak nincsenek árnyoldalai.    A miniszterelnök szerint tíz százalék felett van azoknak a diákoknak az aránya, akik "egyszerűen eltűntek a rendszerből", nem kapcsolódtak be, nem vettek részt vagy csak időnként vettek részt a digitális oktatásban.    "Most, amikor szeptemberben újraindul az iskola, valószínűleg nagyobb lesz a tudásbeli különbség egy-egy osztályon belül, mint a járvány kitörése előtt volt" - jelentette ki. Megjegyezte: a pedagógusok számára komoly szakmai kihívás lesz ismét egységes osztálymunkát kialakítani, de hiszi, hogy meg tudnak vele birkózni.
Hirdetés
    "Ne tekintsünk úgy a digitális oktatásra, mint a bohóctréfára, hogy van másik: ha nem működik a rendes, elővesszük a másikat és ugyanolyan jó, mint az előző volt" - fogalmazott.    A kormányfő szerint itt és most a nevelési, pedagógiai célokat leginkább a személyes találkozáson alapuló oktatási rendszer tudja szolgálni, a digitális oktatás "csak tartalék". Hozzátette: ezért mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy elkerüljék a szokásos rendtől eltérő módon folyó oktatást, és megvédjék a hagyományos, iskolai jelenléten alapuló tanítást.

    A miniszterelnök elmondta: csütörtök délután gazdaságpolitikai megbeszélést tartott az összes érintett miniszterrel és szakértővel, ahol megrendelést adott le a teljes magyar gazdaságpolitikai szakértői gárdának.     Azt kérte, hogy az összes, az elmúlt hetekben miniszteriális és szakmai műhelyben készült javaslatot "fésüljék egybe, és szeptember közepére legyen logikus, sok-sok tucatnyi intézkedést is tartalmazó növekedési tervünk".    Hozzátette: számításai szerint szeptember közepére "minden szükséges politikai és kormányzati döntéshozatali fórumon átmegy" az a két évre szóló terv, amely szerint a 2020-as év negyedik negyedévét, 2021-et és 2022-t irányítja majd a kormány.    A kormányfő kitért arra, hogy az eddigi gazdaságpolitika "vezérfonala" a munkahelyek megvédése volt.    "Erről nem hátrálunk le, ezt a célt nem adjuk fel" - jelentette ki.    Emlékeztetett: a védekezés részeként hitelfizetési moratóriumot vezettek be, és ez sok százezer család számára lehetővé tette, hogy a hiteltörlesztés helyett pénzügyi helyzetének stabilizálására fordítsa pénzeszközeiket.    A vállalkozók is meg tudták tartani  alkalmazottaikat, mert "kimenekültek" a bankok szorításából. Majd bevezették a munkahelyvédelmi terveket, megindítottak "új munkahelyek létrehozásával kecsegtető fejlesztési terveket is" - mondta.    A védekezés megvolt, a munkahelyeket sikerült megvédeni, több munkahely van ma, mint volt januárban - mondta, megjegyezve, hogy a védekezésben is van még teendő, hiszen még nincs annyi munkahely, mint volt tavaly júniusban.    Ugyanakkor a növekedési tervet is jól előkészítették, hiszen a védekezés egy részére szánt összegből a jövendő beruházásokat finanszírozták. A magyar befektetők 2021-ben már meg fogják indítani a 100 milliárdos nagyságrendben igénybe vett támogatások segítségével létrehozott befektetéseiket - tette hozzá.MTI 2020. augusztus 21.

2020. augusztus 26. (szerda), 09:35

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. május 13. (kedd), 06:52
Hirdetés

Megtalálták az eltűnt 17 éves fiút, aki 7 napja tűnt el... még a sokat látott Rendőrök is sírtak mikor meglátták, hogy mi történt vele

Megtalálták az eltűnt 17 éves fiút, aki 7 napja tűnt el... még a sokat látott Rendőrök is sírtak mikor meglátták, hogy mi történt vele

Megtalálták az eltűnt 17 éves fiút, aki 7 napja tűnt el... még a sokat látott Rendőrök is sírtak mikor meglátták, hogy...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. május 13. (kedd), 06:39

Több mint egy hét után megtalálták a 17 éves taktabáji fiú holttestét

Több mint egy hét után megtalálták a 17 éves taktabáji fiú holttestét

Több mint egy hét után megtalálták a 17 éves taktabáji fiú holttestétMegrázó tragédia rázta meg Borsod-Abaúj-Zemplén...

Mindenegyben blog
2025. május 13. (kedd)

Sokkhatás az országúton! Egy rejtélyes csomagot dobtak ki egy kocsiból, ami életjelet adott – amikor a sofőr hozzáért, teljesen lefagyott! ?? Amit talált, azt soha nem fogja elfelejteni…

Sokkhatás az országúton! Egy rejtélyes csomagot dobtak ki egy kocsiból, ami életjelet adott – amikor a sofőr hozzáért, teljesen lefagyott! ?? Amit talált, azt soha nem fogja elfelejteni…

Mindig is azt hittem, hogy az ilyen történetek csak filmekben és regényekben léteznek. A romantikus fordulatok, a...

Mindenegyben blog
2025. május 12. (hétfő), 20:08

Hármas kamionbaleset az M5-ösön: egy román nő meghalt, egy férfi életveszélyben van

Hármas kamionbaleset az M5-ösön: egy román nő meghalt, egy férfi életveszélyben van

Hármas kamionbaleset az M5-ösön: egy román nő meghalt, egy férfi életveszélyben van Halálos kimenetelű tömegbaleset...

Mindenegyben blog
2025. május 12. (hétfő), 12:41

Óriási baleset az autópályán! Közel 10 km-es a torlódás.....,1 óra az átjutási idő.

Óriási baleset az autópályán! Közel 10 km-es a torlódás.....,1 óra az átjutási idő.

‼️ Balesetek, torlódások, határhelyzet – friss közlekedési összefoglaló | 2025. május 12., 13:35Súlyos baleset bénítja...

Mindenegyben blog
2025. május 12. (hétfő), 11:11

Hatalmas baleset az autópályán! Közel 10 km-es a torlódás.....,1 óra az átjutási idő.

Hatalmas baleset az autópályán! Közel 10 km-es a torlódás.....,1 óra az átjutási idő.

Súlyos baleset, hatalmas torlódás, útlezárás – Változások a közlekedésben 2025. május 12-én???A mai napon több jelentős...

Mindenegyben blog
2025. május 12. (hétfő), 05:50

Halálra verhettek a rendőrök egy férfit Szegeden, felfoghatatlan a család szerint mit tettek vele, az eset egy részéről videó készült, amit lent a hozzászólásoknál saját felelősségre lehet megtekinteni.

Halálra verhettek a rendőrök egy férfit Szegeden, felfoghatatlan a család szerint mit tettek vele, az eset egy részéről videó készült, amit lent a hozzászólásoknál saját felelősségre lehet megtekinteni.

Szegedi rendőri brutalitás? Egy férfi egy hónappal a rendőri intézkedés után meghalt – ezt állítja a család Megdöbbentő...

Mindenegyben blog
2025. május 12. (hétfő), 05:31

Szülés után tragikusan elhunyt a fiatal édesanya

Szülés után tragikusan elhunyt a fiatal édesanya

Szülés után tragikusan elhunyt a fiatal édesanyaQueensland napsütötte Montville városából származó Stacey Nightingale,...

Hirdetés
Hirdetés