Szabadjára engedték a koronavírus-járványt a svédek.Ezért tették:
Hirdetés
Hirdetés
Hiába van már több mint háromezer beteg, a svéd kormány bizony nem hajlandó nagyszabású korlátozásokat elrendelni.
Míg nálunk, és szinte egész Európában kijárási korlátozásokat rendeltek el, addigSvédországban nyitva maradtak az iskolák, szinte mindenki bejár dolgozni, és a tömegközlekedés is a megszokott forgalmat bonyolítja.Mindösszesen annyiban más ott az élet, hogy 500 főig korlátozták a rendezvényeket.
Úgy néz ki tehát, hogy,a svéd politikai vezetés a nyájimmunitásban hisz, azaz – bár ezt hivatalosan senki nem mondta ki –, valószínűleg azt gondolják,gyorsabban levonul a járvány, ha sokan átesnek a betegségen, és így hamarabb válnak védetté– írja ahvg.
Anders Tegnelljárványügyi miniszter szerint jók a kilátásaik, ha bírják a kórházak a rájuk nehezedő nyomást.Stefan Löfven,svéd miniszterelnök pedig a napokban televíziós beszédet intézett a lakossághoz, melyben azt mondta: „Van néhány pillanat az életben, amikor áldozatokat kell hozni magunkért és másokért egyaránt, ez pedig most van, a feladat mindenkire értetődik.”
/A beszéd célja a lakosság meggyőzése volt arról, hogy az önkéntes alapon meghozott döntések segíthetnek elkerülni a súlyosabb korlátozásokat\./
Hirdetés
Akormányfő azt javasolta az embereknek, hogy maradjanak otthon, ne utazgassanak, és lehetőleg ne találkozzanak az idősebbekkel.
Tény, hogyjogi intézkedések nélkül is sokkal kevesebb embert látni Stockholm utcáin,pedig a hivatalos korlátozások szinte már a nevetséges kategóriába tartoznak: nem szabad például a kocsmákban a pultnál rendelni, csak az asztaloknál.
Aszakemberek között sincs azonban egyetértés a svéd kísérletet illetően.Vannak, akik szerint könnyen térdre kényszerítheti a korlátozások hiánya az egészségügyet és az országot, akadnak azonban olyanok is, akik szerint ez lehet a megoldás a járvány gyors átvészelésére.
Forrás: HVG
Hirdetés
2020. március 28. (szombat), 17:41
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Erős földrengés rázta meg Törökországot – több épület összeomlott, sérültek és eltűntek is vannak ??Vasárnap este...
Mindenegyben blog 2025. augusztus 10. (vasárnap), 19:25
Borzalmas hír jött ma estére– tegnap éjszaka örökre lehunyta szemét… Gyászba borult az egész MAGYARORSZÁG!hatalmas név távozott közülünk! Cikk a hozzászólásoknál >>>