Terence Hill ma 77 éves - Boldog szülinapot

Hirdetés
Terence Hill ma 77 éves - Boldog szülinapot
Hirdetés

Terence Hill, eredeti nevén Mario Girotti (Velence, 1939. március 29. –) olasz színész. Leginkább spagettiwesternekből, a Don Matteo televíziós sorozatból és Bud Spencerrel közös filmjeiből ismert.

/1939\-ben Velencében született német anyától és olasz apától, aki vegyész volt\./

Hirdetés

1951-ben fedezte fel Dino Risi olasz filmrendező, aki éppen készülő filmjéhez keresett színészt. Ennek hatására családjával még ugyanabban az évben Rómába költöztek. Ezután összesen 27 kisebb költségvetésű filmben kapott kisebb-nagyobb szerepeket, mígnem 1963-ban megkapta első igazán komoly, nagy szerepét A párduc című filmben, melyet Luchino Visconti rendezett és olyan sztár mellett játszhatott Mario, mint Alain Delon.

Hirdetés
1964-ben visszatért Nyugat-Németországba, ahol számtalan heimatfilmben, illetve akció- és (többek között Karl May művein alapuló) westernfilmben szerepelt.

1967-ben az Isten megbocsát, én nem forgatásának kedvéért visszaköltözött Olaszországba. Ebben a filmben szerepelt először együtt (egy jelenetben) Carlo Pedersolival, ismertebb nevén Bud Spencerrel. Hill egyik hobbija az úszás volt, amit Spencer versenyszerűen űzött (a vízilabdával egyetemben).

Hirdetés
Érdekesség, hogy még ismertté válásuk előtt együtt versenyeztek a Lazio csapatában, ahol az edzések során gyakran összefutottak, bár a köztük lévő majdnem tíz évnyi korkülönbség miatt különösen mélyebb ismeretséget nem kötöttek.
1968-ban az Isten megbocsát, én nem producerei a film népszerűsítése végett elé tettek egy húsz nevet tartalmazó listát, amiből édesanyja nevének kezdőbetűi után a Terence Hill nevet válaszotta ki magának.
Hirdetés
Ennek ellenére makacsul tartja magát az a legenda, miszerint keresztnevét a római vígjátékíró Terentius, vezetéknevét pedig felesége után vette fel. Valójában felesége, Lori Zwicklbauer vette fel Hill művésznevét.

A következő években több akció- és spagettiwesternben is szerepelt állandóvá lett színésztársával, Bud Spencerrel. A páros híressé vált filmjeikkel Olaszországban és azon kívül is. Egyik legismertebb filmjük ebből a korszakból a Az ördög jobb és bal keze és annak folytatása, a Az ördög jobb és bal keze 2 voltak.

Hirdetés
Egy interjúban Hill személyes kedvenceként a Nevem senki című filmjét jelölte meg, amelyikben Henry Fondával szerepelt együtt.

Első amerikai filmjei az 1977-ben forgatott Mr. Milliárd és a Menni vagy meghalni voltak, ekkoriban Hill az Amerikai Egyesült Államok és Olaszország között ingázva töltötte életét.

1990-ben Új-Mexikóban egy balesetben meghalt fogadott fia, Ross, ahová a Lucky Luke című film forgatása miatt utaztak. Az eset hatására a színész mély depresszióba esett.

Hirdetés
Később talpra állt, és sikeres tévés karriert futott be Olaszországban. A 2000-ben indult Don Matteo című sorozata máig az egyik legkedveltebb és legismertebb olasz sorozat lett, és már tizenegy éve látható a TV képernyőin.

A színészet mellett Terence Hill rendezőként is kipróbálta magát többek között a Don Camillo, a Lucky Luke és a Bunyó karácsonyig című filmjeiben.

Filmjeiben a leggyakrabban Újréti László kölcsönözte a hangját a legendás színésznek.

Hirdetés
Azonban két másik szinkronszínész, Szersén Gyula és Rátóti Zoltán munkássága is jelentős, hiszen ketten együtt hat nagysikerű filmben szinkronizálták Terence Hill-t, olyanokban, mint a Szuperzsaru, vagy a Nevem Senki.

2013-ban jelent meg magyar nyelven az életrajza Terence Hill címmel. Az Ulf Lüdeke által írt könyv nemcsak a sztár karrierjét mutatja be, hanem betekintést nyújt magánéletébe is.

2010-ben egész életművéért elnyerte a David di Donatello-díjat.

2016. március 29. (kedd), 12:19

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. április 04. (szombat), 12:29
Hirdetés

Pápai Joci testvére élő adásban robbant: ilyet még nem láttak a stúdióban – videó

Pápai Joci testvére élő adásban robbant: ilyet még nem láttak a stúdióban – videó

Pápai Péter kiakadása mindent vitt a stúdióbanAz RTL új, műtárgyakkal foglalkozó műsora, a „Felfedezők” még csak nemrég...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. április 04. (szombat), 10:08

Drámai hír érkezett Nagy Feróról ? Cikk a hozzászólásoknál >>>

Drámai hír érkezett Nagy Feróról ? Cikk a hozzászólásoknál >>>

megható emlékkoncerten lépett színpadra Nagy FeróA múlt szombaton rendezett „25 év Jimmy nélkül” gálakoncert nemcsak a...

Mindenegyben blog
2026. április 04. (szombat), 08:15

Drámai hír érkezett Rubint Rékáról!Családja jelentette be

Drámai hír érkezett Rubint Rékáról!Családja jelentette be

Schóbert Lara megszólalt édesanyja betegségéről: „Az édesanyám a legnagyobb példaképem!” Az országot mélyen megrázta...

Mindenegyben blog
2026. április 04. (szombat), 05:32

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

1 perce érkezett! Gyászba borult az ország – Szörnyű hírt kaptunk ma reggelre – nagy név távozott közülünk! ????? ? ?????́???́??́?????́?!

Elhunyt Hummel János – egy korszak zárult le, emlékét rengeteg esküvő és rendezvény őrziSzomorú hír érkezett: életének...

Mindenegyben blog
2026. április 03. (péntek), 16:43

15 éve nem látott hőség jöhet Magyarországra – hatalmas pusztítást okozhat 2026-ban

15 éve nem látott hőség jöhet Magyarországra – hatalmas pusztítást okozhat 2026-ban

15 éve nem látott hőség jöhet Magyarországra – hatalmas pusztítást okozhat 2026-banMagyarország történelmében már...

Mindenegyben blog
2026. április 03. (péntek), 13:40

Kitálal a volt titkosszolgálati vezető, Magyarországot el akarják foglalni - Földi László

Kitálal a volt titkosszolgálati vezető, Magyarországot el akarják foglalni - Földi László

Újabb súlyos titkosszolgálati ügyek kerültek terítékre: Földi László beszélt a háttérrőlAz Ultrahang legfrissebb...

Mindenegyben blog
2026. április 03. (péntek), 06:57

Jó hír a nyugdíjasoknak – végre kiderült, mekkora összegre számíthatnak

Jó hír a nyugdíjasoknak – végre kiderült, mekkora összegre számíthatnak

Jó hír a nyugdíjasoknak – végre kiderült, mekkora összegre számíthatnakCsendben, szinte különösebb felhajtás nélkül...

Mindenegyben blog
2026. április 03. (péntek), 06:37

Freddie nagyon durván odaszólt Vitályos Eszternek - Felrobbant az internet..

Freddie nagyon durván odaszólt Vitályos Eszternek - Felrobbant az internet..

Freddie váratlan kommentje nagy vihart kavartVáratlan helyen, váratlanul éles kommenttel szállt be a közéleti vitába...

Hirdetés
Hirdetés