Egy budapesti család életét teljesen felforgatta egyetlen éjszaka. A főszereplők: a fiatal édesanya, Kovács Dóra, férje, Szabó Gergő, újszülött kislányuk, Luca, és hűséges kutyájuk, Mázli, egy okos és érzékeny golden retriever.
/A fiatal szülők a modern technika segítségével próbálták biztonságban tudni gyermeküket\: a bébiszobában kamerát helyeztek el, amely éjjel\-nappal rögzítette, mi történik a kiságy körül\./
Egyik este azonban valami olyanra bukkantak, amit soha nem fognak elfelejteni…
– Gergő, nem találom a gyűrűmet… – Dóra idegesen járkált fel-alá a nappaliban.– Milyen gyűrűt? – kérdezte a férje, miközben a tévét halkította.– Az eljegyzési gyűrűmet. Biztos vagyok benne, hogy a bébiszobában volt rajtam, amikor Lucát altattam.
Gergő sóhajtott, majd javasolt valamit:– Nézzük vissza a kamerafelvételeket. Lehet, hogy látszik, mikor esett le.
Dóra elővette a telefonját, belépett az applikációba, és elindította a rögzítést.
Az első percek teljesen hétköznapinak tűntek. Luca csendesen aludt, Mázli, a kutya, hűségesen ott feküdt a kiságy mellett. Dóra azonban hirtelen összeráncolta a homlokát.
– Te, Gergő… mi mennyi ideig voltunk tegnap este a szobában? – kérdezte bizonytalanul.– Hát, maximum öt percet. Altattuk a kicsit, aztán kijöttünk. Miért? –– Mert a felvételen már húsz perce ott állunk a kiságy mellett… és én nem emlékszem erre.
A férfi felhúzta a szemöldökét.– Talán fáradtak voltunk, és nem emlékszünk pontosan.– Nem, ez nem így van. Nézd csak jobban a kutyát.
A képernyőn Mázli furcsán viselkedett. Nem feküdt le, mint szokott, hanem mozdulatlanul állt, és feszült testtartással bámulta a kiságyat.
– Látod? – mutatott Dóra a képernyőre. – Mintha várna valakire.
Újra visszapörgették a felvételt az elejére.
– Gergő! Nézd az ablakot!
Az üveg mellett egy gyorsan mozgó árnyék suhant el.
– Ez most… mi volt? – kérdezte Gergő hitetlenkedve.– Siess! Menjünk be Lucához! – kiáltotta Dóra, és szinte futva indult a gyerekszoba felé.
Amikor berontottak a bébiszobába, Luca békésen aludt a kiságyban. Az édesanya a mellkasát szorította, mintha megállt volna a szíve.
– Nézd meg… minden rendben van? – kérdezte Dóra remegő hangon.– Úgy tűnik… – felelte Gergő, miközben óvatosan fölé hajolt. – Luca alszik. De mi volt az az árnyék a felvételen?
Mázli közben nem nyugodott meg. A kutya mereven állt az ablak előtt, szőre felborzolódott, halk morgás hagyta el a torkát.
– Nem tetszik ez nekem… – suttogta Dóra. – A kutya valamit érzékel.
Gergő odalépett az ablakhoz, de semmit sem látott az udvaron.
– Üres minden. Lehet, hogy csak képzelődtél.– Nem, Gergő! A kamera felvett valamit. Árnyékot láttam!
Miután visszatértek a nappaliba, Dóra nem tudta abbahagyni a felvételek nézését. Újra és újra visszapörgette az időt. Egyszer csak megállította a képet.
– Itt! Látod? – mutatott a képernyőre.
A kamera homályosan, de kivehetően rögzített egy alakot. Fekete ruhát viselt, az arcát maszk takarta. Az alak az ablak közelében állt, és úgy tűnt, mintha figyelné a szobát.
Gergő tágra nyílt szemekkel bámulta a képet.– Ez… ez nem lehet igaz. Ki lenne az?– Valaki, aki ide akart jönni. És a kutya pontosan tudta! – válaszolta Dóra, hangjában pánik vibrált.
Hirtelen a felvétel megakadt. Ugyanaz a képkocka villogott újra és újra.
– Ez mi? – suttogta Dóra. – Mintha valaki manipulálta volna a felvételt.– De hát hogyan? Ez egy egyszerű házikamera, Wi-Fi-n működik… – Gergő értetlenül rázta a fejét.
Egy pillanattal később a képernyő elsötétült, majd pár másodperc múlva újraindult. Ám amikor visszajött a kép, az alak már eltűnt.
Dóra remegve szorította férje karját.– Nem bírom tovább… azonnal menjünk be újra a babához!
Visszarohantak a szobába. Luca még mindig békésen aludt, de Mázli nem mozdult el a kiságy mellől. Olyan volt, mintha őrizte volna a gyermeket. A kutya szeme a sötét sarokra szegeződött, és mély, halk morgást hallatott.
– Gergő… látod? Olyan, mintha valaki még mindig itt lenne. –– Nincs itt senki! – próbálta nyugtatni a férfi, de a hangja elárulta, hogy ő maga sem hiszi el.
Az éjszaka hátralévő részét a szülők éberen töltötték.
Reggel első dolguk volt értesíteni a rendőrséget. A nyomozók megkapták a felvételeket, amelyeken tisztán látszott az idegen alak, és a furcsa, ismétlődő képkockák.
– Ez nem egy átlagos betörési kísérlet volt – mondta az egyik rendőr. – Valaki nagyon jól tudta, mit csinál.
A rendőrség másnap délelőtt alaposan átvizsgálta a házat. Bár az ablakon nem találtak betörésre utaló nyomokat, a kamerafelvételek önmagukért beszéltek.
– Nézzék csak – mutatta az egyik nyomozó. – Itt egyértelműen látszik, hogy egy alak figyeli az ablakot. Aztán a felvétel manipulálva lett. Valaki kívülről hozzáfért a rendszerükhöz.
Dóra a szája elé kapta a kezét.
Aznap este a szülők már nem hagyták a bébit egyedül. A kiságyat végleg a hálószobájukba költöztették.
Mázli a szoba ajtajánál feküdt le, fejét felemelve, mintha ő lenne a ház őrzője.
– Tudod, Gergő – szólalt meg halkan Dóra, miközben Lucát betakarta –, ha nincs a kutya, talán észre sem vesszük időben, mi zajlik körülöttünk.– Igazad van – bólintott a férfi. – Ő érzett meg mindent. Én meg csak abban reménykedem, hogy az az alak soha többé nem kerül ide vissza.
A következő hetekben a rendőrség többször is visszatért a családhoz. Mint kiderült, nem ők voltak az egyetlenek, akiknél furcsa kamera-manipulációkat észleltek. Egy környékbeli házban szintén láttak egy fekete ruhás alakot a felvételeken.
Ez azonban már nem ijesztette meg annyira a családot, hiszen Lucát minden éjjel közvetlenül mellettük altatták. És Mázli soha nem hagyta el a posztját.
Egy este, lefekvés előtt, Dóra odabújt a férjéhez.
– Tudod, mit tanultam ebből az egészből? – kérdezte halkan.– Mit? – Gergő kíváncsian nézett rá.– Hogy a technika bármikor átverhet minket. De a kutya ösztönei… azok mindig valódiak.
Mindketten lenéztek Mázlira, aki épp Lucát figyelte. A kislány apró keze álmában kinyúlt, és megérintette a kutya bundáját.
Gergő elmosolyodott.– Azt hiszem, nem is lehetne jobb testőre a lányunknak.
Az ismeretlen betolakodót soha nem fogták el, a rendőrségi aktákban máig nyitott ügyként szerepel. A család azonban biztos volt abban, hogy azon az éjjelen a kutya ébersége mentette meg Lucát.
És attól a naptól kezdve egyetlen éjszaka sem telt el úgy, hogy a golden retriever ne feküdt volna ott, a kiságy mellett, csendesen őrködve.
? Te mit tennél, ha hasonlót látnál a bébiszoba kamerafelvételén?? Írd meg kommentben!
2025. szeptember 17. (szerda), 18:57