48 éves voltam, és azt hittem, klimaxolok. Minden tünet erre utalt. Elmentem orvoshoz, és ott hallottam az elképesztő hírt: a második hónapban jártam! A férjem nyugodtan reagált. Azt mondta: „Ha Isten megadta az erőt, hogy kihordd ezt a gyermeket, akkor ennek a gyermeknek meg kell születnie.” De az ismerősöktől és a barátoktól nem kaptam hasonló támogatást. A legnehezebb viszont az volt, amit a saját fiaimtól hallottam.? Olvasd el a történetét és adj neki tanácsot – a folytatás az első kommentben!

Hirdetés
48 éves voltam, és azt hittem, klimaxolok. Minden tünet erre utalt. Elmentem orvoshoz, és ott hallottam az elképesztő hírt: a második hónapban jártam! A férjem nyugodtan reagált. Azt mondta: „Ha Isten megadta az erőt, hogy kihordd ezt a gyermeket, akkor ennek a gyermeknek meg kell születnie.” De az ismerősöktől és a barátoktól nem kaptam hasonló támogatást. A legnehezebb viszont az volt, amit a saját fiaimtól hallottam.? Olvasd el a történetét és adj neki tanácsot – a folytatás az első kommentben!
Hirdetés

Mindig is kislányra vágytam. Elképzeltem, milyen lesz: rózsaszín kis papucsok, fonott copfok masnival, kislányos titkok, amiket suttogva osztunk meg egymással. /De az élet mást tervezett, és a Jóisten két csodálatos fiút adott nekem – a büszkeségemet, a támaszomat\./

Hirdetés
Andrást és Pétert. Ők voltak a napfény az életemben. De az a csendes sarok a szívemben, amit egy lány számára tartottam fenn, üres maradt. Vágyakozva.

Évek teltek el. Péter születése után többször próbáltunk Józseffel még egy gyereket vállalni, de minden próbálkozás kudarcba fulladt. Minden hónap újra és újra reményt és csalódást hozott. József… az én Józsefem. Ő volt a sziklám. Soha nem ingott meg, soha nem hibáztatott, még akkor sem, amikor az orvosok már „ismeretlen okokról” és „másodlagos meddőségről” kezdtek beszélni.

– Megoldjuk, Lenkém – mondta csendesen, miközben a kezemet szorította a következő steril vizsgálószobában. – Együtt vagyunk benne.

Elkísért minden egyes vizsgálatra, türelmesen hallgatta a rideg orvosi kifejezéseket, amik néha úgy hatottak, mint ítélet, és mindig talált vigasztaló szavakat, még akkor is, amikor a könnyeim el sem akartak apadni.

(Elena monológja – néhány évvel Péter születése után)

„Miért, Istenem? Miért adsz egy álmot, ha nem teljesülhet? Nézem a játszótéren a kislányokat a babáikkal, a színes kis ruháikkal, és összeszorul a szívem. Imádom a fiaimat, ők az életem, de ez az űr… ez a halk fájdalom… nem múlik el. József olyan jó, annyira türelmes. Néha bűntudatom van, hogy nem tudok neki kislányt adni, hogy a testem cserbenhagy. Talán ez valami büntetés? Nem, nem szabad így gondolkodnom. Hálásnak kellene lennem.

Hirdetés
Van két egészséges fiam, egy szerető férjem. De a vágy… erősebb.”

Háromszor is reménykedtem, hogy végre teljesülhet az álmom, de mindhárom alkalommal korai vetélés lett a vége. Mindegyik egy kis darabot tépett ki a lelkemből. A fájdalom nemcsak lelki volt, hanem fizikai is, éles, hasító. József csak ölelt, némán osztozott a fájdalmamban. Tudtam, hogy ő is vágyik egy kislányra, bár ritkán mondta ki.

És akkor, amikor már majdnem feladtam, megtörtént a csoda. A negyedik terhesség. Ezúttal minden más volt. Túljutottam az első trimeszteren… aztán a másodikon is. A félelem ugyan mindig ott lappangott, de a remény apró lángja nem aludt ki.

Dr. Ivanovics, a nőgyógyászom – szigorú, de együttérző orvosnő, aki végigkísérte a korábbi tragédiáimat – minden vizsgálatot nagy figyelemmel végzett.

– Ne aggódj, Eléna – mondta egyenletes hangon, miközben az ultrahang szondát mozgatta a hasamon. – Minden rendben van eddig. A szívhang erős, a méretek rendben vannak.

Aztán elérkezett a nagy ultrahang napja – amikor a baba nemét meg lehetett tudni. A vizsgálóágyon feküdtem, József kezét szorítva olyan erővel, hogy már elfehéredtek az ujjperceim. Dr. Ivanovics a monitorra meredt néhány végtelen másodpercig, majd halvány mosoly jelent meg az arcán.

– Nos, József, gratulálok! Segítségetek lesz otthon. Kislány!

A levegő kifutott belőlem egy halk sóhajjal. Könnyek törtek elő – a megkönnyebbülés, az öröm könnyei. József átölelt, homlokát az enyémnek támasztotta.

– Hallottad, Lenkém? Kislány… a mi kislányunk.

Éreztem, ahogy nő bennem, ahogy aprókat rúg.

Hirdetés
Beszéltem hozzá, énekeltem neki, elképzeltem a közös jövőnket. Vettünk kiságyat, ruhákat – minden rózsaszín és fehér. A szobája készen állt. A fiaink – akkoriban már kamaszok – vegyes érzelmekkel fogadták a hírt: zavarban voltak, de kíváncsiak is. András, a nagyobbik, visszafogottabb volt, míg Péter nevetve megjegyezte:

– Végre valaki, aki rendet rak helyettem!

A terhesség haladt előre. Beléptem a hetedik hónapba. Jól éreztem magam, bár kissé fáradtan. De egy reggel furcsa érzéssel ébredtem. A baba nem mozgott úgy, mint máskor. Megpróbáltam megnyugtatni magam, azt mondtam: biztosan csak alszik. De telt az idő… és a pánik kezdett eluralkodni rajtam. Felhívtam dr. Ivanovicsot.

– Azonnal jöjjön be – mondta, szokatlanul komoly hangon.

A rendelőjében mintha megállt volna az idő. Csönd honolt, miközben újra és újra átfutotta az ultrahang fejével a hasamat. Túl sokáig nem szólt. Végül rám nézett – a tekintetében mély sajnálat.

– Eléna, sajnálom… nagyon sajnálom. Nincs szívhang. A magzat elhalt.

Mintha a föld kicsúszott volna a lábam alól. A sikoly, ami feltört belőlem, néma volt. József átölelt, de most csak az ürességet éreztem. A szívem ezerszínű darabokra hullott.

 

Két év sötétség következett. Belecsúsztam a mély depresszióba. A napok egyformává váltak, szürke, végtelen ködben úszva. Árnyéka lettem önmagamnak. Nem akartam látni senkit, nem akartam beszélni. Magamat hibáztattam, a sorsot, Istent. József nem hagyott el, ott volt mellettem, próbált kirángatni az ürességből, de elérhetetlen lettem. A fiaink szenvedtek. András befelé fordult, Péter a tanulásba menekült.

Hirdetés

(József monológja – egy évvel a veszteség után)

„Nézem őt, ahogy ott ül az ablaknál, és csak bámul kifelé. A szívem megszakad. Az én napfényes Lenkém eltűnt a szomorúságban. Ordítani szeretnék, összetörni valamit, elkergetni a fájdalmát. De nem tehetem. Csak mellette lehetek, foghatom, amikor sír, emlékeztethetem rá, hogy nincs egyedül. Én is gyászolok. Elvesztettük a kislányunkat. De az ő fájdalma mélyebb, mert ő hordta a szíve alatt. Erősnek kell maradnom érte. És a fiúkért. Talán egyszer újra visszatalál a fényhez.”

Lassan, sok erőfeszítéssel, József támogatásával és egy kiváló pszichológusnő, dr. Rácz Klára segítségével kezdtem visszatalálni. Fájdalmasan lassú folyamat volt. Meg kellett tanulnom együtt élni a fájdalommal, elfogadni, hogy már mindig részem lesz, de nem engedni, hogy elnyeljen. Végül eljutottam a belenyugváshoz. Úgy döntöttem, hálás leszek azért, amim van. Van két okos, egészséges fiam. Van egy szerető férjem. Élnem kell értük. Boldognak kell lennem azért, amit kaptam.

Lezártam a lánygyermek utáni álmom lapját. Legalábbis azt hittem.

Elteltek az évek. A fiúk felnőttek, férfivá értek. András, az impulzívabb, már 22 évesen megnősült. A felesége, Zsóka, egy kedves, halk szavú nő volt. Hamar megörvendeztettek minket az unokánkkal – a kis Marcival. Az egekben jártam az örömtől! Imádtam nézni, ahogy szuszog a karomban, ahogy rám mosolyog. Benne újraéledt az élet.

Péter inkább a karrierre koncentrált. Megfontolt, céltudatos volt. Azt mondta, a család még ráér – előbb meg akarta valósítani magát. Folyton dolgozott, de mindig talált időt egy-egy telefonra, látogatásra.

Hirdetés

Nyugodtan éltünk. Beletörődtem a szerepembe: felnőtt fiúk anyjaként, boldog nagymamaként. És akkor… 48 éves voltam, amikor valami furcsa történt. Elmaradt a havi ciklusom.

Nem aggódtam. „Hát, eljött az idő – gondoltam. – Klimax. Teljesen normális.” Még meg is könnyebbültem egy kicsit – vége a havi kínlódásnak.

Eltelt néhány hónap. Különös dolgokat vettem észre magamon. Reggeli hányinger – gyomorproblémáknak tulajdonítottam. Állandó fáradtság – a koromra fogtam. Az emlőim érzékenyebbé váltak.

Egyik reggel kávéztam a gyerekkori barátnőmmel, Marikával, amikor rám nézett, gyanakvó arccal.

– Lenke, nem vagy önmagad mostanában. Nem vagy beteg?

– Nem tudom, Marikám – sóhajtottam. – Szerintem a változó kor. Már hónapok óta nincs menzeszem, hányinger, ilyenek…

Marika összevonta a szemöldökét.

– Hányinger, mi? Biztos vagy benne, hogy ez csak klimax? Mikor voltál utoljára nőgyógyásznál?

A kérdése megpendített bennem valamit. Eszembe jutottak a korábbi terhességeim. De… lehetetlen. 48 évesen? Abszurd.

De végül csak elmentem dr. Ivanovichoz. Ismerős volt a rendelő, a szék, a tapintás, a várakozás. Azt hittem, megnyugtat, hogy ez természetes menopauza.

Ő alaposan megvizsgált, ultrahang is készült. És akkor megint beállt az a nyomasztó csend. Az arca nem sajnálkozó volt ezúttal… hanem megdöbbent.

Levette a szemüvegét, rám nézett, majd vissza a képernyőre.

– Lenke… – kezdte lassan, mintha keresné a szavakat. – Maga… maga nem a változó korban van.

– Tessék? – kérdeztem, a szívem vadul kalapált.

– Azt akarom mondani, hogy maga… terhes. A második hónapban.

Kikerekedett szemekkel néztem rá.

Hirdetés
Terhes? Most? 48 évesen? Ez… felfoghatatlan. Teljes sokk. Meg is rémültem.

Dr. Ivanovich rám nézett, mintha azt kérdezné: „Lehetséges ez egyáltalán?”

– De… hogyan?

– Néha előfordul – válaszolta, már visszanyerve a szakmai nyugalmát. – A perimenopauza alatt az ovuláció még lehetséges. De tudnia kell, hogy ebben a korban a terhesség kockázatos. Nagyon szorosan kell majd követni.

Kábán jöttem ki a rendelőből. A hír annyira váratlan volt, annyira földrengető. Sétáltam az utcán, nem tudtam, sírjak vagy nevessek. Terhes vagyok. Ennyi év után. Mintha Isten adott volna még egy esélyt – amikor már nem is reméltem.

Hogyan mondjam el Józsefnek? A fiúknak? És mit fognak szólni az emberek? Egy nagymama, aki babát vár…

Este összeszedtem a bátorságom. József fáradtan ért haza. Leültünk vacsorázni.

– Józsi… voltam ma Ivanovics doktornőnél.

Felnézett.

– Minden rendben? Komoly valami?

Mély levegőt vettem.

– Nem vagyok klimaxos, József. Terhes vagyok.

Néhány másodpercig csak nézett rám. A szemében döbbenet, talán egy csipetnyi sokk. Aztán az arca meglágyult. Átnyúlt az asztalon, megfogta a kezem.

– Terhes… – ismételte halkan. – Ha Isten így rendelte, akkor így kell lennie. Ha elég erőd van, hogy kihord, akkor ennek a gyereknek élnie kell. Megoldjuk, Lenkém. Mint mindig.

Az ő nyugalma, az ő feltétel nélküli támogatása bátorságot öntött belém. De tudtam, hogy az igazi nehézségek csak most jönnek…

A barátok és ismerősök reakciója… nos, vegyes volt. Marika természetesen teljesen odáig volt – már a babakelengyét tervezgette, és minden második nap hozott valami apróságot: rugdalózót, pelenkát, illatos babakrémeket.

Hirdetés
De voltak mások, akik kevésbé voltak elragadtatva.

– Lenkém, jól meggondoltad? – kérdezte élesen Olga néni, anyám nővére, aki mindig mindenki helyett is véleményt formált. – 48 éves vagy! Van egy unokád! Mégis mit gondolnak majd az emberek?

– Hogy nekik is meg kellene tanulniuk magukba nézni, és a saját életükkel foglalkozni – feleltem keményebben, mint szoktam. – Ez az én döntésem. A mi gyerekünk.

De azért Olga néni szavai belém martak. Mert valahol mélyen... féltem. Féltem az ítélkezéstől. A nevetéstől. Attól, hogy a lányom egyszer majd megkérdezi: „Anya, miért vagy te olyan öreg?”

De a legfájóbb reakció nem a rokonoktól jött. Hanem a fiaimtól.

Eljött a pillanat, amikor el kellett mondanunk nekik. József leült közénk a nappaliban, én remegő kezekkel fogtam a teámat. Elmondtuk. Azután néma csend következett.

András úgy nézett rám, mintha kísértetet látna.

– Anya… ezt nem mondod komolyan, ugye?

– De. Lesz egy kistestvéred. Egy kislány.

– Egy… kislány? – kérdezte, és az arca elvörösödött. – Anya, te már nagymama vagy! Hogy magyarázzam ezt el a kollégáimnak? Hogy a nagyanyám most gyereket szül? Ez szégyen!

Mintha késsel vágták volna szét a szívemet. Szégyen? Az élet csodája az?

Péter, mindig visszafogottabb, csak ennyit mondott halkan:

– Anya, Apu… biztos, hogy ezt jól átgondoltátok? Pénzügyileg? Egészségileg? Ti már nem vagytok húszévesek. Ez nem babaholmi, ez életre szóló felelősség.

– Tudjuk, Peti – válaszolta József higgadtan. – És vállaljuk. Ez nem véletlen. Ajándék. Megkaptuk, és gondját fogjuk viselni.

Nem szóltak többet. De valami megváltozott. Hidegebbek lettek. Ritkábban hívtak. András szinte elkerült. Zsóka próbált kedves lenni, de látszott rajta, hogy zavarban van. Egyedül Marci – kisunokám – jött továbbra is örömmel, ölelgetett, puszilgatott, és kérdezgette:

– Mama, a pocidban tényleg egy kislány van? Lehet, hogy majd együtt játszunk?

Ezek a szavak adtak erőt.

(András monológja – néhány nappal később)

„Egyszerűen nem tudom felfogni. Anyám – az én anyám – gyereket vár. Már így is alig tudom felfogni, hogy nagypapa vagyok, erre most lesz… húgom? Egy gyerek, aki fiatalabb lesz a fiamnál? Nem bírom ezt feldolgozni. A többiek majd röhögnek, szánakoznak. És még Zsóka is csak hallgat – látom rajta, hogy zavarban van. Anya nem érti, mennyire kínos ez. Csak a saját örömét látja. Mi meg… csak csendben szenvedünk.”

Nem hibáztattam őket – de fájt. Minden távolodásuk egy újabb tűszúrás volt.

A terhességem nem volt könnyű. A korom miatt szinte hetente jártam vizsgálatra. Mindenféle szűrésen, vérvételen, ultrahangon átestem. A félelem ott lappangott bennem végig, de József minden egyes percben ott volt mellettem. Marika hozta a vitaminokat, levest főzött, babákat horgolt.

És aztán… megszületett.

49 évesen világra hoztam a kislányomat. Anna. Kicsi, rózsaszín, tökéletes. Amikor először a karomba vettem, minden fájdalom, minden szégyen, minden félelem megszűnt. A szívem túlcsordult. József ott állt mellettem, könnyezett.

– Isten hozott, kislányom – suttogta.

Anna új fényt hozott az életünkbe. Igen, kimerítő volt. Igen, néha hajnalban sírt, amikor már majdnem összeestem. Igen, a hátam fájt, a szemeim alatt sötét karikák virítottak.

De minden egyes mosolya… minden gügyögés, minden ölelés… újra életet adott nekem. Ő volt az én késői boldogságom.

A fiaim azonban megmaradtak távolinak. A kórházban formálisan gratuláltak, aztán… eltűntek. András sosem vette a kezébe a húgát. Péter időnként eljött, de ridegen viselkedett.

A szívem belehasadt. Anna nem tehet róla. Ő csak egy ártatlan gyermek. A testvérei – akiknek szeretetet és példát kellene mutatniuk – idegenként kezelik őt.

(Eléna monológja – miközben ringatja Annát)

„Kis virágszálam… te még nem tudod, mennyi könny és szenvedés előzte meg az érkezésedet. Nem tudsz a bántó szavakról, a megvetésről. Te csak… vagy. Szeretetből. Reményt hoztál. Csodát. Talán most még csak én és apád vagyunk a világod. De hidd el, Anna, egyszer majd a testvéreid is észrevesznek. Megszeretnek. Megértik, milyen ajándék vagy. Addig is – mi ketten, veled – egy teljes világot alkotunk.”

Lehet, hogy későn jött. De Anna jött. És én, a majd’ ötvenéves anyuka, úgy érzem magam, mint egy újraindított tavasz.

És ha valaki megkérdezi: „Nem félsz attól, hogy öreg leszel, mire felnő?”

Nem, nem félek. Inkább attól féltem volna, hogy elmegyek ebből a világból anélkül, hogy őt megismerhettem volna. Az életem értelme lett. A második esélyem. Az igazán megélt anyaság.

Mert a boldogságnak nincs lejárati ideje.

2025. április 24. (csütörtök), 06:09

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. április 24. (csütörtök), 07:49
Hirdetés

❗Ez a kislány 5 év után ébredt fel a kómából... és amit először mondott, attól lefagyott mindenki!? „Menj innen, anya!” – kiáltotta. Aztán az orvosnak elárult valamit, amit senki sem akart elhinni…???

❗Ez a kislány 5 év után ébredt fel a kómából... és amit először mondott, attól lefagyott mindenki!? „Menj innen, anya!” – kiáltotta. Aztán az orvosnak elárult valamit, amit senki sem akart elhinni…???

Amikor ez a kislány felébredt az öt évig tartó kómából, mindenki ujjongott a boldogságtól. De amint megpillantotta az...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. április 24. (csütörtök), 06:47

A kutya elkapott egy varjút, és bevonszolta a házikójába. Mindenki azt hitte, a madárnak annyi... de amikor belenéztek, ELSÁPADTAK attól, amit láttak...

A kutya elkapott egy varjút, és bevonszolta a házikójába. Mindenki azt hitte, a madárnak annyi... de amikor belenéztek, ELSÁPADTAK attól, amit láttak...

— Bence! A kutyád megint a szemétdombon turkál! — kiáltott át a kerítésen a szomszéd, Ica néni, miközben a házából...

Mindenegyben blog
2025. április 24. (csütörtök), 06:32

Csak egy húsvéti meglepetésnek indult… de amit a nővérem tett a szüleinkkel, attól beleremegtem! ? Zsuzsa kidobta őket a saját házukból – és a garázsba száműzte őket!” Egész évben beszéltem anyuval – szinte naponta. Mindig ugyanazt mondta: „Jól vagyunk, drágám.” Ezért úgy döntöttem, hogy húsvétra meglepem őket. Nem szóltam előre. Csak virágokat és csokitojásokat pakoltam a csomagtartóba. De amit a szülői házban találtam, attól szószerint földbe gyökerezett a lábam… A ház idegen volt. Hideg. Sivár. Nincs húsvéti dekoráció. Nincs fahéjillat. Nincs család. Csak Zsuzsa hangja. Aztán a ház mögé mentem – és ott voltak a szüleim. A garázsban. Összecsukható ágy, kempingfőző, anyu télikabátban, apu úgy tett, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Zsuzsa a barátjával egyszerűen átvette a házat. A szüleinknek meg azt mondta: „Legyetek őszinték, a háznak friss energiára van szüksége. Ti addig maradhattok a garázsban. Csak egy kis időre.” És ők elhitték. A szeretet miatt. A bűntudat miatt. De én nem hagytam ennyiben. „Pakoljatok össze. Egy óra múlva jövök értetek” – ennyit mondtam. És nem, nem a rendőröket hívtam. Sokkal jobbat eszeltem ki. Olyat, amitől Zsuzsa megtanulta, hogy a vendégek nem parancsolnak a házban. ? Mit tettem, hogy megbánja minden tettét? A történet szóról szóra, magyarul, AZ ELSŐ KOMMENTBEN! ???

Csak egy húsvéti meglepetésnek indult… de amit a nővérem tett a szüleinkkel, attól beleremegtem! ? Zsuzsa kidobta őket a saját házukból – és a garázsba száműzte őket!” Egész évben beszéltem anyuval – szinte naponta. Mindig ugyanazt mondta: „Jól vagyunk, drágám.” Ezért úgy döntöttem, hogy húsvétra meglepem őket. Nem szóltam előre. Csak virágokat és csokitojásokat pakoltam a csomagtartóba. De amit a szülői házban találtam, attól szószerint földbe gyökerezett a lábam… A ház idegen volt. Hideg. Sivár. Nincs húsvéti dekoráció. Nincs fahéjillat. Nincs család. Csak Zsuzsa hangja. Aztán a ház mögé mentem – és ott voltak a szüleim. A garázsban. Összecsukható ágy, kempingfőző, anyu télikabátban, apu úgy tett, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Zsuzsa a barátjával egyszerűen átvette a házat. A szüleinknek meg azt mondta: „Legyetek őszinték, a háznak friss energiára van szüksége. Ti addig maradhattok a garázsban. Csak egy kis időre.” És ők elhitték. A szeretet miatt. A bűntudat miatt. De én nem hagytam ennyiben. „Pakoljatok össze. Egy óra múlva jövök értetek” – ennyit mondtam. És nem, nem a rendőröket hívtam. Sokkal jobbat eszeltem ki. Olyat, amitől Zsuzsa megtanulta, hogy a vendégek nem parancsolnak a házban. ? Mit tettem, hogy megbánja minden tettét? A történet szóról szóra, magyarul, AZ ELSŐ KOMMENTBEN! ???

Azt hittem, örömet szerzek a szüleimnek húsvétra egy csokor virággal meg egy tábla csokival. De amit találtam, az szó...

Mindenegyben blog
2025. április 24. (csütörtök), 06:19

✍️? – Drága lányaim, pontosan egy hónapotok van, hogy elhagyjátok a házamat. Hogy hol találtok lakást, nem érdekel – csak tűnjetek el innen. Ezeket a szavakat mondtam nekik azon az estén, kemény hangon, amelyet még én sem ismertem magamtól. Talán most azt hiszitek, hogy egy szívtelen, önző anya vagyok… Hogy nincs bennem semmi együttérzés. De fogalmatok sincs, milyen „mesés kis életet” rendeztek be maguknak a lányaim az én hátamon. És épp miattuk érzem magam ilyen összetörtnek. Ha valamit megbántam az életben, az csak az, hogy nem mutattam meg nekik hamarabb az ajtót. Most elmondom nektek az egész történetet, hátha akad köztetek valaki, aki megért… vagy talán tanácsot tud adni. ? A folytatást az első hozzászólásban találod ??

✍️? – Drága lányaim, pontosan egy hónapotok van, hogy elhagyjátok a házamat. Hogy hol találtok lakást, nem érdekel – csak tűnjetek el innen. Ezeket a szavakat mondtam nekik azon az estén, kemény hangon, amelyet még én sem ismertem magamtól. Talán most azt hiszitek, hogy egy szívtelen, önző anya vagyok… Hogy nincs bennem semmi együttérzés. De fogalmatok sincs, milyen „mesés kis életet” rendeztek be maguknak a lányaim az én hátamon. És épp miattuk érzem magam ilyen összetörtnek. Ha valamit megbántam az életben, az csak az, hogy nem mutattam meg nekik hamarabb az ajtót. Most elmondom nektek az egész történetet, hátha akad köztetek valaki, aki megért… vagy talán tanácsot tud adni. ? A folytatást az első hozzászólásban találod ??

Idén Kriszta töltötte be az ötvenet, de úgy érezte, mintha már hetven is elmúlt volna. Kimerült volt – testileg,...

Mindenegyben blog
2025. április 23. (szerda), 20:43

Úgy dolgoztam Angliában, mint egy igásló, hogy öregkoromban legyen hova hazamennem

Úgy dolgoztam Angliában, mint egy igásló, hogy öregkoromban legyen hova hazamennem

A váratlan visszatérésA tavaszi napfény melegen sütött a budapesti utcákra, amikor Péter éppen a konyhában kávét...

Mindenegyben blog
2025. április 23. (szerda), 20:03

A kutya őrjöngve ugatott egy terhes nőre a reptéren... Amikor a biztonsági őr Maxim észrevette, mit érez meg Rex, már késő volt! Ami ezután következett, az egész országot megrázta...

A kutya őrjöngve ugatott egy terhes nőre a reptéren... Amikor a biztonsági őr Maxim észrevette, mit érez meg Rex, már késő volt! Ami ezután következett, az egész országot megrázta...

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér zsúfolt indulási csarnoka a szokásos nyüzsgésben úszott: poggyászok kerekeinek...

Mindenegyben blog
2025. április 23. (szerda), 19:02

A temetésen valami borzalmasat érzett a nagyapa, odalépett a sírhoz… Amikor felnyitotta a koporsót, MEGBÉNÍTOTTA, amit látott!

A temetésen valami borzalmasat érzett a nagyapa, odalépett a sírhoz… Amikor felnyitotta a koporsót, MEGBÉNÍTOTTA, amit látott!

A koporsóban mocorgott valami… A nagypapa belenézett – amit látott, megrengette az egész világot– Nagypapa, ugye holnap...

Mindenegyben blog
2025. április 23. (szerda), 17:47

Miután letöltötte a teljes büntetését, Gergő első útja a menyasszonya sírjához vezetett. De amikor lehajolt a sírkő fölé, HÁTÁBORZONGATÓ gyerekhang szólalt meg mögötte:

Miután letöltötte a teljes büntetését, Gergő első útja a menyasszonya sírjához vezetett. De amikor lehajolt a sírkő fölé, HÁTÁBORZONGATÓ gyerekhang szólalt meg mögötte:

A jeges szél átfújt a kabát vékony anyagán, de Gergő nem törődött vele. Némán állt a frissen hantolt sírnál, ahol...

Hirdetés
Hirdetés