Ez a fiú értékes igazságot fedezett föl: a szépség – a valódi szépség – belülről fakad és onnan sugárzik kifelé. Hogy hol van az igazi szépség forrása? A szívünkben.
Hirdetés
Hirdetés
Egy nagyvárosban egy sikeres kozmetikai cég pályázatot hirdetett a lakosság körében: a legszebb nő fényképét kellett beküldeniük egy rövid történet kíséretében. Pár héten belül több ezer levél érkezett. /Az egyik annyira megragadta egy munkatársuk figyelmét, hogy a főnök asztalára tette\./
Hirdetés
Olyan fiú írta, aki elég nehéz családi körülmények között élt. A következők álltak levelében: “Az utcánk végén lakik egy gyönyörű asszony. Minden nap meglátogatom.
Hirdetés
Amikor nála vagyok, a világ legfontosabb gyerekének érzem magam. Ha a problémáimról beszélek neki, mindig végighallgat. Megért engem, és mikor hazaindulok, utánam szól, hogy milyen büszke rám.” A fiú a következőképpen fejezte be levelét: “Ezen a képen láthatják, hogy ő a legeslegszebb asszony. Ha majd egyszer megnősülök, azt szeretném, hogy nekem is ilyen szép feleségem legyen, mint ő.
Hirdetés
” A főnök érdeklődését fölkeltette a levél, elkérte a hozzá tartozó fényképet. A titkárnője erre megmutatta neki egy idős, ráncos arcú, ősz hajú, kerekesszékben ülő asszony fényképét. “Ez az asszony nem nyerheti meg a pályázatot – mondta a főnök. – Ugyanis akkor az egész világ megtudná, hogy a szépséghez nincs szükségük a mi termékeinkre.”
Ez a fiú értékes igazságot fedezett föl: a szépség – a valódi szépség – belülről fakad és onnan sugárzik kifelé. Hogy hol van az igazi szépség forrása? A szívünkben.
Mindenegyben blog 2025. április 17. (csütörtök), 14:48
Hirdetés
Nem kellenek nekem unokák tőled!” – A dúsgazdag apa kitagadta a fiát, amikor megtudta, hogy a falusi lány hármas ikrekkel terhes! ? Három év múlva azonban meglátogatta őket, hogy kinevesse őket – és SZÓ SZERINT LEFAGYOTT a látványtól…
Tűnj vissza abba a büdös viskódba!” – röhögött a férj az anyós oldalán. Amit ezután a feleség tett, arra senki sem volt...
Mindenegyben blog 2025. április 16. (szerda), 18:48
Ezt a lakást a szüleidnek vetted? Mostantól ők adják ki az egyik szobát!” – döbbent meg Judit, amikor a férje újabb arcát mutatta… és még nem is sejtette, mire készül. De amit ezután tett, azt a fél város emlegetni fogja! ?⬇
A hópelyhek lassan táncoltak a lámpafényben, mint fehér ruhás balerinák. Mariann Andrásné a negyedik emeleti lakás...
Mindenegyben blog 2025. április 16. (szerda), 16:19
? „Egy nyugdíjas tanárnő megállt a piacon, és odaadta az utolsó ezresét egy frissen szabadult fiatalnak. Mindenki bolondnak nézte. De pár nap múlva valaki becsöngetett hozzá, és amit akkor megtudott, arra senki nem számított… Ez a történet megtanít újra bízni az emberségben!”
A nagyi pénzt adott egy ex-rabnak buszra. Később hívatlan vendégek állítottak be hozzá
Zsuzsa néni egész életében tanárként dolgozott, és most kénytelen volt zöldséget árulni a piacon a nevetségesen alacsony nyugdíja miatt. A veje új feleséget hozott a közös lakásba, a lánya pedig visszaköltözött a gyerekkel az anyjához. Zsuzsa, ahogy csak tudott, segített nekik.
– Anyu, rosszul érzem magam, hogy így terhelek téged. Egész nap a kertben vagy, aztán a piacon... – mondta Elvira. – Pihenhetnél egy kicsit.
– Semmi baj, lányom. Amíg bírom, segítek neked meg az unokámnak. Ti is sokat segítetek – a kert felét két nap alatt kigyomláltátok! Egyedül nem bírtam volna el vele – válaszolta az asszony. – És hát Lilinek is új cipő kell iskolakezdésre. Nem mehet szakadtban, ugye?
Így éltek – egymást segítve, szűkösen, de szeretetben. Hittek benne, hogy egyszer talán náluk is kisüt a nap. Persze, ha Elvira kicsit könyöklősebb típus lett volna, könnyebb lenne az élete.
Egy reggel Zsuzsa elindult a piacra. Jó helye volt, sok vevő. Ezt más árusok is észrevették, köztük régi ismerőse, Ludmilla is. Mire Zsuzsa odaért, Ludmilla már elfoglalta a helyét.
– Jaj, te meg miért alszol ilyen sokáig? Bocs, már elfoglaltam a helyed. Pakolok majd egy órát, szóval ma máshol kell árulnod – jelentette ki Ludmilla.
Zsuzsa nem vitatkozott – nem ilyen volt. Arrébb ment, kipakolta az áruit. Mellé egy régi szomszédasszony, Teri telepedett le.
– Na, a vejeddel mi a helyzet? Nem jött vissza? – kérdezte Teri.
– Nem. Már más élete van – sóhajtott Zsuzsa.
– A mai fiatalokat nem érdekli a család. Inkább maguknak akarnak élni. Az én fiam is még mindig nőtlen, csak a hegyeket járja – mesélte Teri.
Ahogy beszélgettek, repült az idő. Délután egy furcsán öltözött, fiatal férfi jelent meg a piacon.
– Ez tuti sittes volt! – suttogta Ludmilla, és mindenki a jövevényt bámulta.
A férfi Zsuzsa pultjához sétált, előhúzta üres zsebeit, és kérdezett:
– Néni, egy fillérem sincs. Adna két almát hitelbe?
– Á, vidd csak, nem nagy ügy. De mondd csak, egy ilyen fiatalnak hogyhogy nincs pénze? – kérdezte Zsuzsa vállat vonva.
– Most jövök… olyan helyről, amit jobb nem emlegetni. Ne tessék félni, nem vagyok gyilkos. Egy nő miatt kerültem oda. Elvakultam, és ráfáztam.
– A családod nem segít?
– Megvannak, de nem akarok hívni senkit. Meg akarom őket lepni. Otthon Szekszárdon lakom.
– Az nincs közel!
A férfi elment a buszpályaudvar felé, beszélt valamit egy sofőrrel, majd visszatért Zsuzsához.
– Néni… tudna egy kis pénzt adni kölcsön? Ha nem segít, nem jutok haza. Megígérem, visszahozom!
– Mennyit kérsz?
– Ezret...
Zsuzsa a többi árus döbbent tekintete ellenére elővett egy ezrest, és a fiú kezébe nyomta.
– Gyalog mégse megy haza. Vidd csak.
– Köszönöm szépen! Visszahozom, ígérem! Engem Palkónak hívnak. És Önt?
– Zsuzsa vagyok. Zsuzsa néni.
– Köszönöm, Zsuzsa néni! – mondta a fiú, és elindult a buszhoz.
– Megbolondultál, Zsuzsa?! Ez a pénznek bottal inthetsz! – háborgott Teri.
– Segítenünk kell egymáson. Nem vagyunk állatok – válaszolta Zsuzsa.
– Egy sittes nem ember! Az börtönből jött, és oda is való vissza!
Zsuzsa csak legyintett, és hazament.
(Folytatás az első kommentben…)