NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL MÉG SAJÁT OTTHONBAN SEM!A rokkant anyukámtól megvonta a kormány azt a kis rokkant nyugdíját. A magyarázattól felment bennem a pumpa .Nem segítségkérés okából íródtak ezek a sorok. Csak szeretném ha eljutna egy-két illetékeshez.

Hirdetés
NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL MÉG SAJÁT OTTHONBAN SEM!A rokkant anyukámtól megvonta a kormány azt a kis rokkant nyugdíját. A magyarázattól felment bennem a pumpa .Nem segítségkérés okából íródtak ezek a sorok. Csak szeretném ha eljutna egy-két illetékeshez.
Hirdetés

A rokkant anyukámtól megvonta a kormány azt a kis rokkant nyugdíját. A magyarázattól felment bennem a pumpa

Édesanyám rokkantnyugdíjas. Az állapota „C2” kategóriás, az egészségi állapota 31% a megállapítás szerint. /Volt egy autóbalesete, a gerince sérült\./

Hirdetés
Nehezére esik a hosszú ülés, állás, az állapotán javítani sajnos nem lehet. Égészen véletlenül pont 31%-ot kapott, 30%-tól már a „D” kategóriába lenne sorolható. Igaz összegben „csupán” 5.000 Ft a különbség, de felháborítónak tartom a döntést.
Hirdetés
Egész életében dolgozott, sajnos mindenhol minimálbérért, hol itt, hol ott, az utóbbi tíz évben több helyen, ezért a minimálbér 45%-a jár neki, ami forintosítva: 41.850 Ft.

Anyu egyedül él és abban a „szerencsés” helyzetben van, hogy nem albérletben kell élnie, hanem saját otthonnal rendelkezik. Szóval anyunak, aki dolgozni képtelen, de magát ellátni még igen – igen... én vásárolok be neki minden nap, segítek a fürdésben, mert csak zuhanyozni tud, de a fájdalmai miatt az állás nem megy neki néhány percnél tovább, én takarítok nála, mert azon kívül, amit megtud maga körül csinálni, teszem azt evés után elpakolni, beágyazni, ahol a papok táncolnak felseperni, egy komolyabb nagytakarításra képtelen, a teregetéshez is segítség kell neki – ennyiből kellene megélnie.

Hirdetés
HOGYAN?! Kérdem én, azoktól, akik ezeket a döntéseket meghozzák, akik kiszámolják, hogy egy olyan nő, aki önhibáján kívül balesetet szenved, mennyi jár VEZESSÉK LE NEKEM TÉTELESEN HOGYAN LEHET EKKORA ÖSSZEGBŐL MEGÉLNI?!Mert nekünk nem sikerül, pedig mint a lánya mindenben támogatom, még is az eltelt egy évben kisebb nagyobb tartozásokat halmoztunk fel. Egyelőre azt sem tudom a tüzelőt miből fogjuk megvásárolni!Igyekszem csak a szilárd tényekre támaszkodni és olyan luxuscikkeket nem felszámolni, mint a szappan, a mosószer, a ruházat és egyéb nyalánkságok:

Hirdetés

Villany: 3.500 FtGáz: 4.500 Ft

Hideg víz: 1.500 FtMeleg víz: 2.000 FtTelefon, internet, tv: 5.500 Ft (IGEN VAN INTERNET!, és nem, nem luxuscikk, mert külön lebontva 1.500 Ft, viszont a nap nagy részében fekvő édesanyámnak ez a kikapcsolódás, a kapcsolattartás, az ÉLET. Mivel járni egyedül nem tud, csak ha hozzuk visszük – mivel dolgozom ez csak hétvégén lehetséges – így beszél az ismerőseivel napi szinten.)Gyógyszerek: 18.500 Ft minden egyes hónapban.

Ez 35.500 Ft.

Ebben nincs benne a benzinköltség, mivel havonta kétszer orvoshoz kell hordanom, ami oda-vissza 600 kilométer.

Hirdetés
Nincs benne a „hálapénz”, amit ha azt akarom, hogy kiírják a gyógyszert ami a fájdalmait csökkenti, ki kell fizetnem. TUDOM! Most az „okosok” azt mondják nem kell. DE! KELL! Aki beteg az tudja miről beszélek. Megpróbáltuk, hogy nem adunk, a következő alkalommal JAVULÁST! állapított meg a kedves doktornő, le is akarta állítani az egyik gyógyszerről, de nélküle édesanyámnak folyamatos fájdalmai vannak. A konzultációkra pedig folyamatosan szükség van, ugyanis az állapota ellenőrzést igényel, bármikor rosszabbodhat.
Hirdetés

Nincs benne az étel és semmiféle háztartási eszköz sem.

Én dolgozom. A párommal egy garzonban élünk, albérletben. Anyu otthona 39 nm. Ha szeretnénk sem tudnánk hozzá költözni, mivel egy szobája van, nem férnénk el. Drágább albérletet, hogy ő költözhessen hozzánk, nem tudunk megfizetni. Édesanyám 46 éves. 22 évesen ott tartok, hogy dolgozom, levelezőn tanulok és megpróbálok helytállni mindenben, hogy a segítségére legyek.

Nem segítségkérés okából íródtak ezek a sorok.

Hirdetés
Csak szeretném ha eljutna egy-két illetékeshez. Bár észbe kapni biztosan nem fognak, de lássák, hogy emberi életeket tesznek tönkre és vesznek el!!!Édesanyám egyedül ellátni magát hiába képes, valójában képtelen én pedig tömöm a párommal a „lyukakat” ez által a mi előrelépésünk is lehetetlen a közeljövőben.NEM LEHET MEGÉLNI 41.850 FT-BÓL MÉG SAJÁT OTTHONBAN SEM!!!Remélem egyszer neked, aki ezeket az összegeket kiszabtad is ekkora összegből kell gazdálkodnod és akkor megtudod milyen az, amikor kenyeret veszel a boltban, de felvágottat már nem, mert nem telik rá!!!

2017. október 03. (kedd), 09:50

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Kapcsolódó cikkünk
Nem beszélt, nem evett, csak a száját fogta – az orvos azonnal gyanút fogott

A negyedik vizsgáló

Tizenöt éve dolgozom sürgősségin, és az ember azt hiszi, egy idő után már...

Elolvasom a cikket
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2026. június 15. (hétfő), 15:48
Hirdetés

A gyerekek csak játszani mentek a partra, de Bence olyan dolgot talált, amiről azóta is beszél a környék

A gyerekek csak játszani mentek a partra, de Bence olyan dolgot talált, amiről azóta is beszél a környék

A parton felejtett kötélA folyó ezen a délutánon lustán kanyargott a fák között, mintha a nyár melege még a vizet is...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2026. június 15. (hétfő), 14:29

A király egész életében rejtegette a lányát – a násznép sokkot kapott, amikor lekerült a vasálarc

A király egész életében rejtegette a lányát – a násznép sokkot kapott, amikor lekerült a vasálarc

 A vasálarc zárjaRéges-régen, egy magas falakkal körülvett királyi várban élt Miréna hercegnő, Dénes király és Ilona...

Mindenegyben blog
2026. június 15. (hétfő), 07:58

Az első napján térdre parancsolták – a végén mégis a hadnagy hajolt le a földre

Az első napján térdre parancsolták – a végén mégis a hadnagy hajolt le a földre

Az első ebédA kiképzőközpont kapujánál még alig derengett, amikor Farkas Réka leszállt a buszról. A vállán katonai zsák...

Mindenegyben blog
2026. június 15. (hétfő), 07:55

A nászéjszaka, amelyen nem a szerelem, hanem egy elhallgatott titok várta

A nászéjszaka, amelyen nem a szerelem, hanem egy elhallgatott titok várta

A kulcsok áraAmikor először megláttam az új lakás kulcsait a konyhaasztalon, nem örömöt éreztem, hanem valami...

Mindenegyben blog
2026. június 14. (vasárnap), 12:01

A vőlegény az első tánc közben ellökte a menyasszonyt – másodpercekkel később mindenki megértette, miért tette

A vőlegény az első tánc közben ellökte a menyasszonyt – másodpercekkel később mindenki megértette, miért tette

I. RÉSZ – A tánc előttA bérelt terem délután még hidegnek és idegennek tűnt, estére azonban megtelt élettel: a fal...

Mindenegyben blog
2026. június 14. (vasárnap), 11:15

A katonák kinevették a fiatal nőt a laktanya kapujánál, de fogalmuk sem volt, kinek a lányával beszélnek

A katonák kinevették a fiatal nőt a laktanya kapujánál, de fogalmuk sem volt, kinek a lányával beszélnek

I. RÉSZ – A kapu előtti reggelA laktanya előtt még nem oszlott fel a hajnali köd, amikor Barta Réka leszállt a buszról....

Mindenegyben blog
2026. június 14. (vasárnap), 11:14

Megmarkolta a felügyelőnő gallérját, de nem támadni akart — egyetlen kérdése volt, ami mindent megváltoztatott

Megmarkolta a felügyelőnő gallérját, de nem támadni akart — egyetlen kérdése volt, ami mindent megváltoztatott

 A lánc a zubbony alattA délelőtti udvar nem volt hangosabb a szokásosnál, mégis minden zaj külön hallatszott benne: a...

Mindenegyben blog
2026. június 14. (vasárnap), 10:23

Nevettek a szakadt farmeres versenyzőn, de amikor rálépett a jégre, megfagyott a levegő a csarnokban

Nevettek a szakadt farmeres versenyzőn, de amikor rálépett a jégre, megfagyott a levegő a csarnokban

 A jég szélénA fedett jégpálya folyosóján vizes kabátok és korcsolyaélek fémes szaga keveredett. Nóra a sporttáskát a...

Hirdetés
Hirdetés