Amikor még az asszonyok otthon gyúrták a tésztát, nem a boltban vették, mert a kézzel gyúrt és szívüket - lelküket is belegyúrt tésztánál nem is lehet venni finomabbat. Lebbencs tészta, nagy kocka, kis kocka, metélt tészta... stb.. Valahogy akkoriban az asszonyokba bele volt kódolva és nevelve is, hogy a házi készítésű ételeknél nincs finomabb. Én még a dédimtől tanultam a házi tészta gyúrását, készítését és finom és meg ugye meg sem közelíti a bolti, de valahogy az övé az más volt. A kis beteg ujjai, ízületesek voltak és mégis nekiállt és meg is csinálta. Nem duzzogott, hogy már megint ezt kell csinálni, hogy megint azt kell csinálni. Szeretettel készítette a családjának. Én még ezt tanultam és ezt hoztam... Milyen szerencse.. Ezeket az értékeket őrizni manapság nagy kincs és nagyon ritka. Ti még emlékeztek? Nyomj egy lájkot, ha igen!
Hirdetés
Hirdetés
Amikor még az asszonyok otthon gyúrták a tésztát, nem a boltban vették, mert a kézzel gyúrt és szívüket - lelküket is belegyúrt tésztánál nem is lehet venni finomabbat. /Lebbencs tészta, nagy kocka, kis kocka, metélt tészta\./
Hirdetés
.. stb.. Valahogy akkoriban az asszonyokba bele volt kódolva és nevelve is, hogy a házi készítésű ételeknél nincs finomabb. Én még a dédimtől tanultam a házi tészta gyúrását, készítését és finom és meg ugye meg sem közelíti a bolti, de valahogy az övé az más volt.
Hirdetés
A kis beteg ujjai, ízületesek voltak és mégis nekiállt és meg is csinálta. Nem duzzogott, hogy már megint ezt kell csinálni, hogy megint azt kell csinálni. Szeretettel készítette a családjának. Én még ezt tanultam és ezt hoztam... Milyen szerencse.. Ezeket az értékeket őrizni manapság nagy kincs és nagyon ritka. Ti még emlékeztek? Nyomj egy lájkot, ha igen!
2016. január 18. (hétfő), 11:25
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Lucélia Santos: Isaura szerepe örökre legendává tetteLucélia Santos 1976-ban, mindössze 19 évesen kapta meg Isaura...
Mindenegyben blog 2024. szeptember 21. (szombat), 15:44
Emlékszel?Ettél valaha zsíros kenyeret, cukros-vizeset, lekvárosat vaj nélkül? Aprítottál forralt tejbe kiflikarikákat reggelire, vacsorára? Ebédeltél már paprikás krumplit, kemény tarhonyát, főzeléket feltét nélkül sima zöldséges vagy tojásleves után? Tudod milyen héjában sült krumplit enni lilahagymával szalonnával, töpörtyűvel, ismered a foghagymás pirítós ízét? Tudod milyen kályha mellett téli estéken vastag pulóverben mégis elégedetten kucorogni és azon vitatkozni, most ki hasogasson és hozzon be fát?