A magyar valóság: 1 kiló parizer

Hirdetés
A magyar valóság: 1 kiló parizer
Hirdetés

Egy igen tanulságos történetet szeretnék megosztani veletek, amely hűen tükrözi a mai magyar valóságot, és sajnos nagyon szomorú, hogy ránk magyarokra ilyen lealacsonyító módon gondolnak a németek. Kérlek osszátok meg minél többen, hogy mindenkihez eljusson az olcsó parizer híre! Köszönöm nektek!!!


/Néhány éve szokásos ártárgyalásra mentünk Magyarország egyik legnagyobb bolthálózatának központjába\./

Hirdetés
A következő évi terjesztési díjakról kellett tárgyalnunk.

Tárgyalópartnerünk a cég új, német ügyvezetője és a magyar marketingvezető volt. (Ő már azóta nem annál a cégnél dolgozik).

Hirdetés
Beléptető rendszerek, várakozás stb. Nem először mentünk, ismertük a járást. Egy éppen ráérő hölgy bekísért a legnagyobb tárgyalóba.Természetesen megvolt az ilyenkor szokásos megvárakoztatás is. Háromnegyed óra. Fel voltunk rá készülve. Ásványvíz volt. Gyanítottuk, hogy lehallgatnak minket, ezért csak vicceket meséltünk egymásnak.

Bejött az igazgató és a marketingvezető. Gyors bemutatkozás után asztalhoz ültünk. A marketingvezető fordított, bemutatott bennünket.

Hirdetés
Pár szóban elmondta, hogy kik vagyunk, mit csinálunk és mióta dolgozunk együtt.(8 éve!). Azt is elmondta, hogy eddig problémamentes volt a kapcsolatunk.

Ezután a német ügyvezető bemutatkozott. Elmondta, hogy eddig melyik országokban dolgozott a cégének. Ezután elmondta, hogy Ő tudja, hogy Magyarországon mindenki rabló és tolvaj és mindenki azon van, hogy lenyúlja a tisztességes német cégeket. Azt is mondta, hogy nagyon szeretné, ha tudnánk, hogy ő ezt tudja. Majd azzal folytatta, hogy felháborítja, hogy ebben az országban milyen drága minden, különösen a szolgáltatások.

Hirdetés
Legfőképpen mi és a szórólapterjesztés.Ezt kb. öt percig taglalta. Ezután megkérdeztem tőle, hogy miért drága a terjesztés Magyarországon, amikor a saját cége ezért Ausztriában pont 9- szer annyit fizet mint itt.

Ekkor döbbenten a marketingvezetőhöz fordult és megkérdezte, hogy ez igaz -e ?

- Igen, kapta a választ.

- Miért itt mennyit fizetünk? – Kérdezte

- Ennyit, ennyit – Válasz

- Tényleg?- Kérdezte

- Igen – Válasz

Majd hozzánk fordult.

- Akkor is nagyon sok. Ez Magyarország – mondta. Gondolják át mennyit tudnak engedni, félóra múlva visszajövök, addig döntsék el! – Mondta, majd felállt és kiment

Hirdetés

- Hű!!! Mondtuk a marketingesnek, nem lehet könnyű az életed mostanában.

A szemével intett , hogy menjünk ki a folyosóra (Lehallgatott tárgyaló). A kávégép mellett mesélt a német igazgatóról. Abba, hogy miket, most nem mennék bele, de láttuk, hogy nem teljesen oké az ember.

Megmondta, hogy kb. mennyit engedjünk, hogy a kapcsolatunk megmaradjon. Innentől rendben voltunk, mert mi jóval többre számítottunk. Aztán elmesélte, hogy előző nap volt itt annak a cégnek az ügyvezetője aki a szalámikat szállítja be a bolt hálózatba.

Hirdetés
Tárgyaltak már vagy másfél órája, amikor a német odabökte a fickónak, hogy eddig 74 Ft -ért hozta a parizert, most hozza 65 Ft-ért különben mástól fogják megrendelni az összes szalámit, felvágottat stb.

Embert leverte a víz , kért 5 percet, kiment a folyosóra telefonált, számolgatott, a verítékét törölgette a homlokáról , majd bejött és mondta, hogy jó, 65 Ft -ért hozza.

- Úgyhogy most 65 Ft – ért vesszük a parizert – mondta a marketinges

Zavarodottan álltam ott. Mi az, hogy 65 Ft -ért vesszük a parizert ?

- Mennyit vesztek 65 Ft-ért? -Kérdeztem

Hirdetés

- Hát egy kilót !- jött a válasz

- Ne már ! Egy kiló parizert 65 forintért vesztek? Mi lehet abban?

- Nem tudom- mondta a marketingvezető – de nem is érdekel, én tegnap elhatároztam, hogy többet nem veszek felvágottakat a saját boltjainkban.

Döbbenten hallgattuk.Visszajött a német, öt perc alatt megegyeztünk. Hazafelé a cég első boltjának oldalán az óriásplakát parizert hirdetett, akciósan 550 forintért!

Hogy miért írtam le ezt a kis történetet?

Szeretném, ha egyre többen ráébrednének arra,hogy bármeddig le lehet nyomni az árakat. Főleg kiszolgáltatott beszállítóknál.

Mindig lehet még olcsóbbat találni. Sőt még annál is lehet olcsóbbat. De vajon Ön jó érzéssel eszi meg azt a párizsit, amiről tudja, hogy 65 Ft -ba került kilója? Megvenné-e a boltban? Beletenné – e a gyermeke szendvicsébe amit tízóraira csomagol neki?

Biztos, hogy mindig akkor jár jól, ha a legolcsóbbat választja…?

[

Forrás: lapterjeszto.hu

2014. szeptember 10. (szerda), 09:25

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés

Oldalunk a tájékozódásodat segíti, de konkrét orvosi kérdésekkel, panaszoddal fordulj kezelőorvosodhoz!

Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. július 23. (szerda), 05:37
Hirdetés

Tojással a legkönnyebb 5 kilót fogyni egy hét alatt: nem kamu, itt az egész étkezési terv 2 hétre

Tojással a legkönnyebb 5 kilót fogyni egy hét alatt: nem kamu, itt az egész étkezési terv 2 hétre

Csak tojás kell, és leolvad rólad 5 kiló egy hét alatt – itt a 2 hetes, ütős étrend, amiről mindenki beszél!? Nincs...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. július 13. (vasárnap), 07:52

A babérlevél igazi áldás.. csak mi ételízesítőnek használjuk, de nem erre való igazábó

A babérlevél igazi áldás.. csak mi ételízesítőnek használjuk, de nem erre való igazábó

természet ajándéka, ami 70 évesen is megfiatalítKépzeld el, hogy a konyhád egyik legillatosabb fűszere titkos fegyver...

Mindenegyben blog
2025. július 08. (kedd), 17:38

Elfér a tenyeredben, és már megmentette az életed.. Az agy@dban található, és fogalmad sincs mi ez

Elfér a tenyeredben, és már megmentette az életed.. Az agy@dban található, és fogalmad sincs mi ez

Elfér a tenyeredben, mégis megmentheti az életed – Az agy rejtett védelmi vonala, amiről alig hallottál: a...

Mindenegyben blog
2025. július 06. (vasárnap), 15:12

Ezért tesznek egy szivacsot a hűtőbe a zöldségek mellé

Ezért tesznek egy szivacsot a hűtőbe a zöldségek mellé

Ezért tesznek egy szivacsot a hűtőbe a zöldségek mellé – A trükk, amit minden háztartásban ismerni kellene!? Te is...

Mindenegyben blog
2025. július 03. (csütörtök), 09:56

4 dolog, amit soha ne csinálj, ha megcsíp egy kullancs!

4 dolog, amit soha ne csinálj, ha megcsíp egy kullancs!

4 dolog, amit soha ne csinálj, ha megcsíp egy kullancs!Ez az apró vérszívó nagy bajt is okozhat – de csak akkor, ha...

Mindenegyben blog
2025. július 02. (szerda), 08:02

A tengervíz 8 gyógyító hatása – Ezért kellene receptre felírni a tengerparti nyaralást

A tengervíz 8 gyógyító hatása – Ezért kellene receptre felírni a tengerparti nyaralást

? A tengervíz 8 gyógyító hatása – Ezért kellene receptre felírni a tengerparti nyaralástHippokratész már évezredekkel...

Mindenegyben blog
2025. július 02. (szerda), 05:53

A cukorbetegség 11 korai tünete, ami a lábakban jelentkezik – ne vedd félvállról!

A cukorbetegség 11 korai tünete, ami a lábakban jelentkezik – ne vedd félvállról!

⚠️ A cukorbetegség 11 korai tünete, ami a lábakban jelentkezik – ne vedd félvállról!A cukorbetegség nemcsak a...

Mindenegyben blog
2025. június 30. (hétfő), 06:38

Hatvanöt éves vagyok, és ez az étel megváltoztatta az életem!

Hatvanöt éves vagyok, és ez az étel megváltoztatta az életem!

 ? „65 éves vagyok, és ez az étel megváltoztatta az életem!” – Elképesztő, mire képes a zeller!„Ráncok kisimultak, a...

Hirdetés
Hirdetés