/Egészen elképesztő események sora zajlott le az elmúlt napokban a Facebookon és a berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórházban, amit egy fiát frissen elveszett apa indított, de végül vírustagadó lincshangulatba torkollott\./
Az érintett kelet-magyarországi férfi 19 éves, autoimmun betegséggel küzdő fia kedd éjjel vesztette életét a helyi kórházban, erről ő maga számolt be első Facebook-posztjai között szerda hajnalban, arról panaszkodva, nem engedik be őt elbúcsúzni 8 órája elhunyt gyermekétől. Ezt követte még több, feldúlt hangvételű bejegyzés, majd a Telex információi szerint egy hat perces élő bejelentkezésben bizonygatta nézőinek, hogy valóban megtagadják tőle a fiától való végső búcsút.
Mindegy, hogy él, vagy halottnak hiszitek, be kell, hogy engedjetek
Az egyre elvadultabb vita során a férfi alapjogaira hivatkozott, miközben becsmérlően szólt mind az egészségügyi dolgozókhoz, mind a recepcióshoz és biztonsági őrhöz.
Ezután a videó hirtelen terjedni kezdett, hamar elérte a 4500 megtekintést, a gyászoló férfi pedig nem csillapodott: órákkal később újabb élő adásában már arról beszélt, hogy szerinte megölték a gyerekét, bár ezen gondolata okairól, bizonyítékokról nem esett szó.
Elmondta, hogy "jogtalanul és ártatlanul" hét évre börtönbe zárták, 15 éve nem is találkozott a fiúval, akit anyja vitt be a kórházba. A nőnek megengedték, hogy lássa őt a klinikán.
Az újabb fordulat nem váratott sokat magára, az események felgyorsultak, miután az apa visszament a kórházba, majd közölte, hogy szeretné „megmosni” és „bebalzsamozni” a fiát, illetve ellenőrizni, hogy nincsenek-e rajta vágások. Ezt tervében állt videóra venni, hogy megmutathassa az embereknek, hogy mit tettek a gyerekével. Miközben erről beszélt, maszkját lehúzva, üvöltözve megfenyegette az egyik kórházi dolgozót, miszerint ha hozzáér, „megütlek úgy, hogy kinyúlsz”. A továbbra is élő bejelentkezésben lévő férfi azt az információt kapta, másnap megnézheti a fiút, de levideózni és bebalzsamozni nem fogja tudni. Ekkor a helyszínre érkezett egy rendőr, aki kitessékelte a férfit, mondván ha továbbra is garázda magatartást folytat, akkor előállítja a kapitányságon.
Facebookon azonban tovább szította a feszültséget, videóiban szó esett összeesküvés elméletekről, miszerint „a vakcinában pedig egy mikrocsip lesz, ami megakadályozza, hogy az agyunkba jussanak az információk”, majd több hasonló tételmondatot követően a Anonymus hackercsapatot szerette volna elérni, hogy biztosítsa videóinak élettartamát. Egy külföldi férfi videóját is megosztotta, amelyben Müller Cecíliát hóhérnak nevezik.
A döbbenetes tartalmú bejegyzések elképesztően sok emberhez eljutottak, néhány videónak 120 ezer felé csúszott a megtekintése, a hozzászólások között pedig valóságos lincshangulat alakult ki. A legtöbben egyetértettek a férfival, sokszor a valós információk, a fiú halálának oka ismerete nélkül .
„Erős légy veled vagyunk!! Hazugok mind lepaktáltak a sátánnal!”
„Ez lesz mindenkivel ha nem cselekednek az emberek mert el fogják érni hogy beadassák a halálos injekciót!”
„Igazad van az oltóanyag csipet tartalmaz hogy irányítani tudják az embereket. Melletted vagyunk.Emberek ébredjetek már fel igazat mond.”
Végül a férfi pénteken azzal a hírrel jelentkezett, hogy üvegfalon keresztül láthatta a fiát, de továbbra is azt emlegette, a gyermeke „idegenkezűség által halt meg”, ezért feljelentést tesz.
Az, hogy valóban rendőrségi ügy lett-e az esetből, nem tudni, mert a Telex felkeresésére sem az érintett apa, sem a kórház felől nem érkezett válasz, a videók azonban mára egy kivétellel mind eltűntek a Facebookról.
2020. december 13. (vasárnap), 10:12
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.