Június 30 UTÁN NE hagyjon nyitva se ablakot, se ajtót, ha elmegy otthonról, vagy kimegy a kertbe!! Mindenképpen zárja kulcsra az ajtót!
Hirdetés
Hirdetés
Június 30 UTÁN NE hagyjon nyitva se ablakot, se ajtót, ha elmegy otthonról, vagy kimegy a kertbe!! Mindenképpen zárja kulcsra az ajtót!.
Ismét aktuális lett foglalkozni a besurranó tolvajokkal. /Az interneten találtunk ezzel kapcsolatban pár jótanácsot, és megosztjuk veletek\./
Hirdetés
Érdemes tisztában lenni azzal, hogy a besurranó tolvajok nem feszítik fel a zárat, és nem figyelik meg a „célpontjukat”. Az esetek többségében egyedül tevékenykednek, és nappal lopóznak be a házba, könnyen megszerezhető értékekre vadászva.
Hirdetés
Rendkívül rövid idő alatt „végeznek”, akár egyetlen perc leforgása is elég hozzá, hogy elorozzák a társasházi lakásból az előszobában található értékeket, mint a kulcsok, vagy a pénztárca. Ugyanígy járhatnak a családi ház konyha asztalára lepakolt értékeink is.
Léteznek olyan esetk is, amikor éjjel, csendben kutatnak értékek után, mialatt a lakók békésen alszanak.
Na de mivel védekezhetünk ellenük?
A megoldás ezúttal nem bonyolult.
Hirdetés
Mivel a besurranók módszere nem irányul bezárt ajtók ellen (a dolog elleni erőszakkal elkövetett bűncselekmény büntetőjogilag is súlyosabban minősülne), egyszerűen zárjuk kulcsra az ajtókat.
A kertkaput, a bejárati ajtót, amit csak lehet, még akkor is, ha csak rövid időre ugrunk ki a kertbe.
Az ablakokat se hagyjuk órákig nyitva felügyelet nélkül. Ha mindenképp szükséges, inkább hagyjuk csak bukóra nyitva.
Hirdetés
Társasházi földszinti és alsó szinti lakásunk ablakaira érdemes rácsot szereltetni.
Autónkat, még ha a kertben vagy garázsban áll is, zárjuk le. Emellett pedig ne tartsuk könnyen megtalálható helyen, a bejárati ajtó közelében a slusszkulcsot se.
Hasznos volt? Ne felejtsd el megosztani, hogy a barátaid is tudjanak róla!
2024. június 29. (szombat), 17:54
Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:
Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.
Hárommilliós ajándék a nyugdíjasoknak: állami támogatás jár lakásfelújításra!Újabb kört nyitott a kormány a...
Hirdetés
Mindenegyben blog 2025. augusztus 18. (hétfő), 07:04
Kiváló új gyógyhely hazánkban! A bőrbetegségekre, rossz vérkeringésre, ízületi fájdalmakra, csontritkulásra, köszvényre, és gyulladásokra csodaszer! Ide menjen gyógyulni!