A falusi nagymama hazahozott a városból egy jóképű, fiatal hajléktalant! ? A szomszédok csak suttogtak... DE MÁSNAK REGGELÉN MINDANNYIAN MEGNÉMULTAK! ??

Hirdetés
A falusi nagymama hazahozott a városból egy jóképű, fiatal hajléktalant! ? A szomszédok csak suttogtak... DE MÁSNAK REGGELÉN MINDANNYIAN MEGNÉMULTAK! ??
Hirdetés

Jolán újra a kezében tartotta a régi fényképalbumot, amelyben ott sorakoztak mindazok a képek, amelyek egykor elhunyt lánya, Vera életét örökítették meg. /Az idő által kifakított fotók féltve őrizték Vera mosolyát, mozdulatait, jellegzetes gesztusait, mintha csak attól tartottak volna, hogy az emlékek végleg eltűnnek a feledés homályában\./

Hirdetés

Már több mint öt év telt el azóta a tragikus nap óta, amikor Vera örökre elment. A fájdalom azonban nem tompult, éppoly éles maradt, mint az első pillanatban. Jolán minden este könnyes szemmel aludt el, és nem volt olyan éjszaka, hogy a szíve ne sajgott volna a hiánytól.

A falu szélén, egy félig omladozó, régi házban élt, amely tökéletesen tükrözte Jolán lelkiállapotát is. A világ mintha megfeledkezett volna róla. Egyedül volt, és a magány csak még inkább felerősítette a szenvedését. Férje halála után nem maradt más családtagja – Vera volt az egyetlen gyermeke, rokonai pedig messze északon, Budapesten éltek, ahonnan még régen, férjével együtt költöztek délre egy jobb élet reményében.

Verát a környéken mindenki ismerte. Rendkívüli szépsége hamar feltűnt mindenkinek, a fiúk gyakran néztek utána. De Vera szíve nem a szerelemben vagy romantikában égett – minden figyelme egyetlen álomra összpontosult: Budapestre akart menni, bejutni az egyetemre, és újságíróvá válni.

Jolán büszke volt a lánya álmaira, és mindig támogatta őt a céljai elérésében.

Hirdetés
Tudta, hogy Verának többet kell kapnia az élettől, mint amit ez az elfeledett kis falu kínálhat. A gimnázium elvégzése után Vera álma valóra vált – felvették az ELTE-re. Bár sok dolga volt a fővárosban, gyakran hazajárt, amilyen gyakran csak tudott.

Egy alkalommal elhozta magával a vőlegényét is, egy fiatal férfit, akivel már az esküvőjüket tervezték. Pénzt gyűjtöttek az esküvőre, Jolán is segített, amennyire csak tudott. Az élet szépnek tűnt.

Aztán a sors mindent összetört.

Arra a végzetes napra Jolán sosem tudott emlékezés nélkül sírni. Vera épp leszállt a buszról, miután meglátogatta anyját a faluban, és egy gyalogátkelőn akart átkelni az úton. Ekkor egy autó hatalmas sebességgel elütötte. A sofőr meg sem állt, hogy segítsen – otthagyta meghalni a lányt az út szélén.

Az emberek azonnal hívták a mentőket, de már késő volt. Vera sosem tért magához. Bár a sofőrt megtalálták és elítélték, Jolán nem érzett megnyugvást.

A bíróság ítélete nem adhatta vissza, ami a legfontosabb volt: a lányát. Minden nap azzal a gondolattal ébredt: miért él az a férfi szabadon, amikor az ő lánya már nincs többé? Mintha Verával együtt a boldogság, a remény és az élet értelme is elment volna.

Egyedül az emlékek, a fényképek maradtak meg, mint kötelékek a múlthoz, amely sosem térhet vissza.

Hirdetés

Elérkezett újra a szomorú évforduló. Jolán ilyenkor mindig felutazott Budapestre, ahol Vera sírja volt. Az út körülbelül egy órát vett igénybe, de neki ez semmiség volt – gondolatai úgyis mindig Verán jártak.

Amikor a gondosan karbantartott sírhoz ért, lehalkított hangon köszönt a lányának:

– Itt vagyok, kislányom... ahogy mindig. Ne haragudj, hogy megint sírok...

A könnyek visszatarthatatlanul gördültek le az arcán. Vera fényképe a sírkőn úgy mosolygott vissza rá, mintha semmi nem változott volna. Jolán leült a hideg kőpadra, és ismét elmerült a gondolataiban.

Fel sem tűnt neki, mennyire lehűlt az idő és hogy már alkonyodik. Mikor végre felpillantott, észrevette, hogy lassan indulnia kell – a nap utolsó busza hamarosan indul.

Az állomás felé menet megpillantott egy fiatal férfit, aki egy villanyoszlop mellett ült. Ruhái szakadtak és koszosak voltak, láthatóan nem is passzoltak rá. Olyan súlyosan köhögött, hogy Jolán megijedt, menten megfullad. Nem tudta otthagyni. Odalépett hozzá, kezét a fiú homlokára tette – égett a láztól.

A fiú neve Kristóf volt. Már egy hete betegeskedett. Először csak megfázásnak indult, de napról napra rosszabb lett. Nem volt pénze gyógyszerre, senki sem segített neki – a járókelők hajléktalannak hitték, alkoholistának nézték.

Hirdetés

Jolán habozás nélkül elsietett a legközelebbi patikába. A gyógyszerész segített neki összeválogatni, ami kell, majd Jolán egy kisboltban is bevásárolt. Nyilvánvaló volt, hogy a fiú nemcsak beteg, hanem éhes is.

Amikor visszaért, Kristóf úgy vetette magát az ételre, mintha napok óta nem evett volna. Köhögve is köszönetet mondott neki, tudta, hogy Jolán éppúgy elsétálhatott volna mellette, mint a többi ember. A nő nézte a beesett arcot, és érezte: a gyógyszer kevés lesz.

Melegség, gondoskodás is kellett. És akkor, egy hirtelen elhatározással, Jolán meghívta a fiút: jöjjön el vele a faluba. Van egy háza, gondját tudja viselni, felépülhet ott.

Kristóf megdöbbent.

– Nem fél tőlem? – kérdezte rekedten.

– Már nincs mitől félnem – felelte Jolán halkan, szomorúan elmosolyodva.

Kristóf nem tiltakozott. Elfogadta a segítséget.

„A nagymama hazavitte a faluba a városból a szép, fiatal hajléktalant” – 2. rész

Miután leszálltak a buszról, szinte csodával határos módon Jolánék előtt megállt egy ismerős lovas kocsi – Pista bácsi, a szomszéd, aki egy szénával telerakott szekéren zötykölődött hazafelé. Amint meglátta Jolánt, levette kalapját, és szélesen mosolygott:

– Nicsak, Jolán néni! Hát maga kit hozott a városból? – kérdezte nevetve. – Csak nem a vőlegénye?

Jolán fáradt mosollyal válaszolt:

Hirdetés
– Egy jólelkű fiú, akit nem hagyhattam ott az út szélén.

Pista bácsi csak mosolygott a bajsza alatt, és intett nekik, hogy pattanjanak fel. A puha, illatos széna ölelésében zötykölődve haladtak végig a poros falusi utcán. A házakból kíváncsi tekintetek lestek rájuk, az asszonyok összesúgtak:

– Látjátok? Jolán néni hazahozott egy városi legényt! – vihogtak.

Kristóf zavartan pislogott, de Jolán csak legyintett:

– Ne törődj velük, fiam. A faluban a pletyka gyorsabban terjed, mint az influenza.

Az első hét szinte csak gyógyítással telt. Kristóf magas, sovány fiú volt, aki alig fért el a kis vaságyon, lábait a fa keret közé préselte. Jolán úgy gondoskodott róla, mintha a saját fia lenne. Hozta a gyógyszereket, főzte a gyógyteákat, és éjjeleken át virrasztott mellette.

– Ne... ne fáradjon ennyire – suttogta Kristóf egyik este, mikor magához tért egy köhögési roham után.

– Dehogynem, kisfiam. Legalább valakire ismét vigyázhatok – mondta csendesen Jolán, és megsimogatta a fiú homlokát.

Napok múltán Kristóf lassan javulni kezdett. Az arca kipirult, a szemei már nem voltak olyan üvegesek. Egyre több időt töltött ébren, és egyszer csak elmesélte a múltját:

– Árva vagyok... intézetben nőttem fel. Nem ismertem a szüleimet.

Hirdetés
Voltam börtönben is... nem akarom magát becsapni, Jolán néni. Tudnia kell, hogy mi történt.

Jolán némán hallgatta, szeme se rebbent.

– Azért volt, mert... állítólag elütöttem egy lányt egy zebrán. De én... én ártatlan vagyok. Valaki más vezette az autót, de engem áldoztak fel.

Jolán szíve összeszorult. De nem szólt semmit, csak megszorította a kezét:

– Néha a világ nem igazságos. De én látom, hogy nem vagy rossz ember.

Kristóf csak lehajtotta a fejét, és halkan suttogta:

– Köszönöm. Maga az első, aki ezt mondja.

Ahogy a napok teltek, a fiú egyre jobban lett. Segített Jolánnak a kertben, megtámasztotta a rogyadozó kerítést, megjavította a csöpögő csapokat, sőt, egy nap még gulyást is főzött.

– Te tudsz főzni? – kerekedtek el Jolán szemei.

– Intézetben a konyhán dolgoztam. A varenyiki és a rakott krumpli a specialitásom – mondta mosolyogva.

A falusi asszonyok is kezdtek más szemmel nézni rá. Különösen a szomszéd kis unokája, Olgi, aki gyakran átjött Jolánhoz játszani, ragaszkodott hozzá:

– Kristóf bácsi, nekem is csinálsz majd hintát?

– Ha jó leszel, kettőt is! – nevetett Kristóf.

Ám a pletykák újra lábra kaptak, és egy nap megjelent a körzeti rendőr. A falubeliek bejelentést tettek – egy idegen férfi tartózkodik Jolán házában.

Hirdetés

– Jó napot, Jolán néni – lépett be udvariasan a rendőr. – Tudja, mi járatban vagyok.

Jolán bólintott:

– Sejtettem. A fiú... Kristóf... nincs személyije. Épp most akartunk utánajárni.

A rendőr leült, Kristóf előjött a kamrából. Elmondta az egész történetét: hogyan dolgozott egy befolyásos üzletember fiának sofőrjeként, hogyan történt a baleset, és hogy végül őt ültették le helyette.

– Azt mondták, csak három év... végül öt lett belőle. A szabadulás után kidobtak, nem segítettek. Az apja megfenyegetett, hogy ha beszélek, úgy járok, mint az a lány...

Jolán arcából kifutott a vér. Megtántorodott, és ha a rendőr nem kapja el, elesik. Csak annyit suttogott:

– A... lány... a lányom volt.

A szoba elnémult.

Kristóf úgy sápadt el, mintha benne szakadna meg a levegő.

– Mit mondott...? Az a lány... az ön lánya volt?

Jolán összeszorított szájjal bólintott, és sírva fakadt.

Kristóf leborult elé, térden csúszott a kiságy mellé:

– Esküszöm, nem én voltam! Csak... csak elhittem, hogy ha bevállalom, segítenek. De becsaptak... és most, most... maga volt az egyetlen ember, aki hitt bennem...

Jolán némán zokogott, a szíve kettészakadt. De ahogy ránézett a fiú megtört arcára, valami különös érzés kezdte el gyógyítani a lelkét. A rendőr lassan megszólalt:

– Tudja, Jolán néni, ennek a történetnek több helyen is utánanéztem. A gazdag fiú hírhedt volt... már az új sofőrje is ül... hasonló vádak miatt.

Jolán lehunyta a szemét, majd megszorította Kristóf kezét:

– Nem tudom elfelejteni a lányom halálát... de látom, hogy te nem vagy gyilkos. Aki tönkretette az életedet, már úgyis megkapja a büntetését... Velem maradhatsz, fiam.

Kristóf zokogva hajtotta le a fejét a nő ölébe.

Ettől a naptól kezdve minden más lett.

Kristóf regisztráltatva lett Jolán házába. Segített a ház körül, egy fészerből kis műhelyt alakított ki, ahol kézzel faragott gyönyörű fadobozokat, játékokat és díszeket. A helyi vásáron hamar elkapkodták a portékáit.

Az asszonyok összesúgtak újra:

– Ez a fiú ügyes! És micsoda jóképű!

Különösen Olgi, a szomszéd unokája, nőtt fel szemmel láthatólag és egyre többször járt át Jolánékhoz segíteni. Egy nap Jolán odament Kristófhoz:

– Nézd csak, kisfiam… Olyan szépen néz rád ez az Olgi. Jól főz, dolgos, kedves. Miért nem hívod meg vacsorára?

– Félek… hogy elhagy… hogy megtudja a múltam… – suttogta Kristóf.

– Aki igazán szeret, azt nem érdekli a múlt. Gondolj családra is… ne hagyd, hogy egyedül maradjak! – simogatta meg Jolán arcát.

Kristóf akkor halkan azt mondta:

– Jó… anyu.

Ez az egy szó könnyeket csalt Jolán szemébe. Nem telt bele sok idő, Olgi egyre gyakrabban járt át, főzött, segített, mosolygott.

És végül elérkezett az esküvő.

Egyszerű falusi menyegző volt, de annál meghatóbb. Kristóf mellett ott állt Jolán, mint anyja, és a fiatal pár boldogan fogadta a falu áldását. Rövidesen gyermekük született – kisfiú, majd egy év múlva egy kislány. A ház megtelt nevetéssel, szeretettel, és Jolán – immár nagymamaként – boldogabban élt, mint az elmúlt évtizedekben bármikor.

Egy nap Kristóf remegő kézzel hozott egy újságot:

– Nézd csak, anyu…

A cikk egy tragikus balesetről szólt: a gazdag fiú – az igazi bűnös – újra ittasan vezetett, és ezúttal ő maga halt meg.

Jolán hosszasan olvasta a sorokat, majd lassan felpillantott Kristófra:

– Úgy látszik, kisfiam… van igazság a világon.

 

2025. április 02. (szerda), 07:47

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 08:46
Hirdetés

Val Kilmer megható Instagram-bejegyzést írt halála előtt – „A művészet meggyógyít engem”

Val Kilmer megható Instagram-bejegyzést írt halála előtt – „A művészet meggyógyít engem”

Val Kilmer megható Instagram-bejegyzést írt halála előtt – „A művészet meggyógyít engem” Val Kilmer, a hollywoodi...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 08:21

A légikisasszonyok nem akarták beengedni a nagymamát a business osztályra – de amit ezután megtudtak róla, mindenkit sokkolt

A légikisasszonyok nem akarták beengedni a nagymamát a business osztályra – de amit ezután megtudtak róla, mindenkit sokkolt

A légikisasszonyok nem akarták beengedni a nagymamát a business osztályra – de amit ezután megtudtak róla, mindenkit...

Mindenegyben blog
2025. április 03. (csütörtök), 07:06

Az unokám nálunk töltötte a nyarat – de amikor kinyitottam a bőröndjét, sokkolva hívtam fel a lányomat

Az unokám nálunk töltötte a nyarat – de amikor kinyitottam a bőröndjét, sokkolva hívtam fel a lányomat

Az unokám nálunk töltötte a nyarat – de amikor kinyitottam a bőröndjét, sokkolva hívtam fel a lányomatA tizenhárom éves...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 16:32

– Vidd a fattyadat, és tűnj el! A télre majd beköltözöl egy közös lakásba! – mordult a férj, miközben a feleségét és a gyereket kilökte a hóviharba. A hópelyhek lassan forogtak a lámpák fényében, akár táncoló művészek hófehér ruhában. Kata mozdulatlanul állt negyedik emeleti lakásának ablaka előtt, elmerülve a februári sötétségben. Minden alkalommal, amikor egy autó fényszórója végigsöpört az udvaron, a szíve hevesebben kezdett verni. Hamarosan haza kellett érkeznie Gábornak a következő üzleti útjáról. Tíz évvel ezelőtt találkoztak az egyetemi könyvtárban: ő – egy bölcsészhallgató, Gábor – egy ígéretes közgazdász. Szép románcuk volt, amely korai házassághoz és fiuk megszületéséhez vezetett. Akkor úgy tűnt, a boldogság örökké fog tartani. De az utóbbi két évben minden megváltozott. – Anyu, ugye tényleg hazajön ma apa? – szakította ki gondolataiból a hatéves Marci hangja. – Igen, kicsim – válaszolta Kata, igyekezve mosolyogni a mellkasát szorító rossz érzés ellenére. – Süssük meg a kedvenc káposztás pitéjét! – Hurrá! – kiáltotta boldogan a kisfiú. – Segítek! Hamarosan friss sütemény illata töltötte be a konyhát. Kata eszébe jutott, hogyan sietett régen Gábor haza, hogy beleszippantson ebbe az illatba. „Egy otthonnak piteillatúnak kell lennie” – mondogatta az anyja, Ilona néni, miközben megtanította az ifjú menyét sütni. Ilona néni már három éve velük élt, mióta szélütést kapott. Ez a szigorú, de jószívű asszony volt az egyetlen, aki még képes volt hatni a fiára. Bár az utóbbi időben már az ő szava sem jelentett semmit. A kulcs elfordulásának kattanása megremegtette Katát. Az ajtóban ott állt a férje – fáradt, borostás, vörös szemmel. Idegen parfüm illata lengte körül. – Kész a vacsora? – kérdezte élesen, ügyet sem vetve a fiára, aki odarohant hozzá. – Apa! – kiáltotta Marci, és a lábához próbált bújni. – Hagyjál, fáradt vagyok – lökte el magától Gábor. – Minek sütitek ezeket a pitéket megint? Ne pazaroljátok a pénzt! Kata nem válaszolt. Megtanulta már, hogy jobb hallgatni, amikor a férje ilyen állapotban van. Szótlanul terített meg, és a legszebb szelet pitét tette a férje tányérjára. Az asztalnál nyomasztó csend telepedett a levegőbe. Csak az evőeszközök halk csilingelése és Ilona néni elhaló hangja törte meg a némaságot, miközben unokájának mesélt fiatalságáról. – Hogy sikerült az üzleti út? – érdeklődött óvatosan Kata, amikor Gábor végzett az evéssel. – Jól – vágta rá röviden. – Elég a kérdésekből. – Csak szerettem volna… – Mit szerettél volna? – lökte arrébb a tányérját. – Elegem van a kérdéseidből! Csak figyelsz, ugye? Kémkedsz utánam! Marci ijedten bújt a nagymamájához. Ilona néni a fejét csóválta: – Gábor, nyugodj meg. Kata csak érdeklődött… – Te is? – mordult rá. – Mind összeesküdtetek ellenem! Ekkor megcsörrent Gábor telefonja. Kiment a folyosóra, de még a zárt ajtón keresztül is hallani lehetett egy nő csicsergő hangját. „Petra” – gondolta Kata. Már régóta tudta ezt a nevet, bár sosem látta azt a nőt, akinek a hangja most a telefonból áradt. Amikor Gábor visszatért, az arca dühbe torzult. – Elég volt! – megragadta a táskáját. – Fogd a kölyködet, és tűnj el innen! – Gábor! – kiáltott fel Ilona néni. – Térj észhez! – Hallgass, anya! Elegem van mindnyájatokból! Megragadta Kata karját, és a bejárati ajtóhoz vonszolta. Marci sírva rohant utánuk. – A télre beköltözöl egy közös lakásba! – üvöltötte a férfi, és feleségét fiával együtt a hóviharra lökte. Az utolsó dolog, amit Kata látott, Gábor eltorzult arca és Ilona néni könnyei voltak, mielőtt a fia durván félrelökte. Odakint tombolt a hóvihar. Kata erősen... – Be kell jelenteni a rendőrségen, különben úgy tűnik, mintha mi magunk loptuk volna el őt… A folytatást a linken találod a hozzászólásokban???

– Vidd a fattyadat, és tűnj el! A télre majd beköltözöl egy közös lakásba! – mordult a férj, miközben a feleségét és a gyereket kilökte a hóviharba. A hópelyhek lassan forogtak a lámpák fényében, akár táncoló művészek hófehér ruhában. Kata mozdulatlanul állt negyedik emeleti lakásának ablaka előtt, elmerülve a februári sötétségben. Minden alkalommal, amikor egy autó fényszórója végigsöpört az udvaron, a szíve hevesebben kezdett verni. Hamarosan haza kellett érkeznie Gábornak a következő üzleti útjáról. Tíz évvel ezelőtt találkoztak az egyetemi könyvtárban: ő – egy bölcsészhallgató, Gábor – egy ígéretes közgazdász. Szép románcuk volt, amely korai házassághoz és fiuk megszületéséhez vezetett. Akkor úgy tűnt, a boldogság örökké fog tartani. De az utóbbi két évben minden megváltozott. – Anyu, ugye tényleg hazajön ma apa? – szakította ki gondolataiból a hatéves Marci hangja. – Igen, kicsim – válaszolta Kata, igyekezve mosolyogni a mellkasát szorító rossz érzés ellenére. – Süssük meg a kedvenc káposztás pitéjét! – Hurrá! – kiáltotta boldogan a kisfiú. – Segítek! Hamarosan friss sütemény illata töltötte be a konyhát. Kata eszébe jutott, hogyan sietett régen Gábor haza, hogy beleszippantson ebbe az illatba. „Egy otthonnak piteillatúnak kell lennie” – mondogatta az anyja, Ilona néni, miközben megtanította az ifjú menyét sütni. Ilona néni már három éve velük élt, mióta szélütést kapott. Ez a szigorú, de jószívű asszony volt az egyetlen, aki még képes volt hatni a fiára. Bár az utóbbi időben már az ő szava sem jelentett semmit. A kulcs elfordulásának kattanása megremegtette Katát. Az ajtóban ott állt a férje – fáradt, borostás, vörös szemmel. Idegen parfüm illata lengte körül. – Kész a vacsora? – kérdezte élesen, ügyet sem vetve a fiára, aki odarohant hozzá. – Apa! – kiáltotta Marci, és a lábához próbált bújni. – Hagyjál, fáradt vagyok – lökte el magától Gábor. – Minek sütitek ezeket a pitéket megint? Ne pazaroljátok a pénzt! Kata nem válaszolt. Megtanulta már, hogy jobb hallgatni, amikor a férje ilyen állapotban van. Szótlanul terített meg, és a legszebb szelet pitét tette a férje tányérjára. Az asztalnál nyomasztó csend telepedett a levegőbe. Csak az evőeszközök halk csilingelése és Ilona néni elhaló hangja törte meg a némaságot, miközben unokájának mesélt fiatalságáról. – Hogy sikerült az üzleti út? – érdeklődött óvatosan Kata, amikor Gábor végzett az evéssel. – Jól – vágta rá röviden. – Elég a kérdésekből. – Csak szerettem volna… – Mit szerettél volna? – lökte arrébb a tányérját. – Elegem van a kérdéseidből! Csak figyelsz, ugye? Kémkedsz utánam! Marci ijedten bújt a nagymamájához. Ilona néni a fejét csóválta: – Gábor, nyugodj meg. Kata csak érdeklődött… – Te is? – mordult rá. – Mind összeesküdtetek ellenem! Ekkor megcsörrent Gábor telefonja. Kiment a folyosóra, de még a zárt ajtón keresztül is hallani lehetett egy nő csicsergő hangját. „Petra” – gondolta Kata. Már régóta tudta ezt a nevet, bár sosem látta azt a nőt, akinek a hangja most a telefonból áradt. Amikor Gábor visszatért, az arca dühbe torzult. – Elég volt! – megragadta a táskáját. – Fogd a kölyködet, és tűnj el innen! – Gábor! – kiáltott fel Ilona néni. – Térj észhez! – Hallgass, anya! Elegem van mindnyájatokból! Megragadta Kata karját, és a bejárati ajtóhoz vonszolta. Marci sírva rohant utánuk. – A télre beköltözöl egy közös lakásba! – üvöltötte a férfi, és feleségét fiával együtt a hóviharra lökte. Az utolsó dolog, amit Kata látott, Gábor eltorzult arca és Ilona néni könnyei voltak, mielőtt a fia durván félrelökte. Odakint tombolt a hóvihar. Kata erősen... – Be kell jelenteni a rendőrségen, különben úgy tűnik, mintha mi magunk loptuk volna el őt… A folytatást a linken találod a hozzászólásokban???

Vidd a fattyadat, és tűnj el innen!” – kiáltotta a férj, miközben feleségét és gyermekét kilökte a hóviharba…– Vidd a...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda)

Kislányok látogatják meg elhunyt édesapjuk sírját, hogy „megmutassák” neki az új ruháikat – ahogy ő kérte. És két dobozt találnak a nevükkel... „A születésnapomon azt szeretném, ha a kicsi lányaim a legszebben néznének ki” – mondta Dávid halkan, reménnyel teli hangon. „Nagyon kíváncsi vagyok, mit fogtok viselni. Ígérjétek meg nekem, hogy eljöttök apához, és megmutatjátok a csinos ruháitokat, lánykák! Még ha apa nem is lehet veletek azon a napon... ígérjétek meg, hogy a legszebbek lesztek.” Ezek voltak az utolsó szavai. Egy egyszerű, szívből jövő kérés: hogy a lányai – Emma és Anna – a születésnapján látogassák meg őt. Amikor elérkezett Dávid születésnapja, a lányok felvették az új ruháikat – gondosan választották ki őket, hogy méltók legyenek apjuk kívánságához. Kézen fogva indultak el a temetőbe. Apró lépteik lassúak, de elszántak voltak. Katalin, az édesanyjuk, néhány lépéssel mögöttük haladt – figyelve őket, és csendben támogatta ezt a különleges utat. Amikor megérkeztek Dávid sírjához, a gyerekek döbbenten álltak meg: két gyönyörűen becsomagolt doboz hevert a sírkő előtt, mindkettőn ott volt a nevük, „Anna” és „Emma”, és egy-egy apró matrica a tetejükön, amelyen csak ennyi állt: „Szeretettel: Apa.” ⬇️⬇️A teljes történet megrázó fordulatokat tartogat, amit az olvasók a kommentekben találhatnak meg..

Kislányok látogatják meg elhunyt édesapjuk sírját, hogy „megmutassák” neki az új ruháikat – ahogy ő kérte. És két dobozt találnak a nevükkel... „A születésnapomon azt szeretném, ha a kicsi lányaim a legszebben néznének ki” – mondta Dávid halkan, reménnyel teli hangon. „Nagyon kíváncsi vagyok, mit fogtok viselni. Ígérjétek meg nekem, hogy eljöttök apához, és megmutatjátok a csinos ruháitokat, lánykák! Még ha apa nem is lehet veletek azon a napon... ígérjétek meg, hogy a legszebbek lesztek.” Ezek voltak az utolsó szavai. Egy egyszerű, szívből jövő kérés: hogy a lányai – Emma és Anna – a születésnapján látogassák meg őt. Amikor elérkezett Dávid születésnapja, a lányok felvették az új ruháikat – gondosan választották ki őket, hogy méltók legyenek apjuk kívánságához. Kézen fogva indultak el a temetőbe. Apró lépteik lassúak, de elszántak voltak. Katalin, az édesanyjuk, néhány lépéssel mögöttük haladt – figyelve őket, és csendben támogatta ezt a különleges utat. Amikor megérkeztek Dávid sírjához, a gyerekek döbbenten álltak meg: két gyönyörűen becsomagolt doboz hevert a sírkő előtt, mindkettőn ott volt a nevük, „Anna” és „Emma”, és egy-egy apró matrica a tetejükön, amelyen csak ennyi állt: „Szeretettel: Apa.” ⬇️⬇️A teljes történet megrázó fordulatokat tartogat, amit az olvasók a kommentekben találhatnak meg..

Kislányok látogatják meg elhunyt édesapjuk sírját, hogy megmutassák neki az új ruháikat – ahogy kérte tőlük. A sírnál...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 14:09

Gábor évente egyszer látogatott el édesanyjához, a születésnapján. Több ezer kilométerre élt tőle, és ennél gyakrabban nem tudott eljönni. A feleségét, Liliát nem hozta magával – anyja nem jött ki vele, mert Lili egyszer azt mondta, hogy Gábor meddő. Az édesanyja nem volt hajlandó ezt elhinni, és mindenért Liliát hibáztatta. Hét év házasság után sem sikerült nekik gyermeket nemzeni. Amikor kivizsgáltatták magukat, kiderült, hogy Gábor valóban nem lehet apává. Mindketten elszomorodtak, de elfogadták, hogy ez a sorsuk – gyerek nélkül élni. Amikor Gábor megérkezett édesanyjához, rögtön elment a boltba bevásárolni. A pultnál egy hatéves forma kisfiú állt, és piszkos kis kezeivel aprópénzt számolt a tenyerében. Ruházata is elhanyagolt volt – koszos rövidnadrág és trikó. Gábor szíve megdobbant a látványra. A fiú emlékeztette őt saját gyerekkorára. Ugyanolyan világos, göndör hajtincsei voltak, és kék szeme. – Kisfiú, mennyi hiányzik? Hadd pótoljam ki! – Nagyon sok, 45 forint. Fagylaltot szeretnék venni... – Hogy hívnak? – Sanyika. – Tessék, Sanyika, itt van 50 forint. Vedd meg a fagyit, és siess haza, anyukád biztosan keres. – Nekem nincs anyukám, nemrég meghalt. Apám sose volt. Anyu azt mondta, jó ember volt, de még azelőtt meghalt, hogy megszülettem volna. A nagymamámmal maradtam, de ő... hát... iszik. Gábor adott neki pénzt, és a kisfiú boldogan megvette a fagyit, majd elszaladt. Gábor, miután bevásárolt, hazafelé indult, közben pedig Sanyikán gondolkodott – vajon milyen sors vár rá az életben? Hazaérve úgy döntött, megkérdezi az anyját róla: – Mama, nem ismered véletlenül azt a hatéves forma fiút, Sanyikát? A boltban találkoztam vele, nem volt elég pénze fagyira. Egészen piszkos és elhanyagolt volt... Mi történt az anyjával? ? A folytatást olvassátok a kommentekben... ??

Gábor évente egyszer látogatott el édesanyjához, a születésnapján. Több ezer kilométerre élt tőle, és ennél gyakrabban nem tudott eljönni. A feleségét, Liliát nem hozta magával – anyja nem jött ki vele, mert Lili egyszer azt mondta, hogy Gábor meddő. Az édesanyja nem volt hajlandó ezt elhinni, és mindenért Liliát hibáztatta. Hét év házasság után sem sikerült nekik gyermeket nemzeni. Amikor kivizsgáltatták magukat, kiderült, hogy Gábor valóban nem lehet apává. Mindketten elszomorodtak, de elfogadták, hogy ez a sorsuk – gyerek nélkül élni. Amikor Gábor megérkezett édesanyjához, rögtön elment a boltba bevásárolni. A pultnál egy hatéves forma kisfiú állt, és piszkos kis kezeivel aprópénzt számolt a tenyerében. Ruházata is elhanyagolt volt – koszos rövidnadrág és trikó. Gábor szíve megdobbant a látványra. A fiú emlékeztette őt saját gyerekkorára. Ugyanolyan világos, göndör hajtincsei voltak, és kék szeme. – Kisfiú, mennyi hiányzik? Hadd pótoljam ki! – Nagyon sok, 45 forint. Fagylaltot szeretnék venni... – Hogy hívnak? – Sanyika. – Tessék, Sanyika, itt van 50 forint. Vedd meg a fagyit, és siess haza, anyukád biztosan keres. – Nekem nincs anyukám, nemrég meghalt. Apám sose volt. Anyu azt mondta, jó ember volt, de még azelőtt meghalt, hogy megszülettem volna. A nagymamámmal maradtam, de ő... hát... iszik. Gábor adott neki pénzt, és a kisfiú boldogan megvette a fagyit, majd elszaladt. Gábor, miután bevásárolt, hazafelé indult, közben pedig Sanyikán gondolkodott – vajon milyen sors vár rá az életben? Hazaérve úgy döntött, megkérdezi az anyját róla: – Mama, nem ismered véletlenül azt a hatéves forma fiút, Sanyikát? A boltban találkoztam vele, nem volt elég pénze fagyira. Egészen piszkos és elhanyagolt volt... Mi történt az anyjával? ? A folytatást olvassátok a kommentekben... ??

Gábor évente egyszer, a születésnapján látogatott el az édesanyjához. Több ezer kilométerre élt tőle, külföldön...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 08:31

Éhesen, karján újszülöttel, pénzt kért egy idegentől – amit ezután mondott neki, attól mindenkinek könnybe lábadt a szeme… ??

Éhesen, karján újszülöttel, pénzt kért egy idegentől – amit ezután mondott neki, attól mindenkinek könnybe lábadt a szeme… ??

Éhesen, karján újszülöttel, pénzt kért egy idegentől – amit ezután mondott neki, attól mindenkinek könnybe lábadt a...

Mindenegyben blog
2025. április 02. (szerda), 06:22

?? Sokkoló felvétel mutatja, ahogy egy hatalmas aranysas megpróbál elrepülni egy 8 éves kislánnyal... ?? Videó a hozzászólásokban ?

?? Sokkoló felvétel mutatja, ahogy egy hatalmas aranysas megpróbál elrepülni egy 8 éves kislánnyal... ?? Videó a hozzászólásokban ?

Sokkoló felvétel mutatja, ahogy egy hatalmas aranysas megpróbál elrepülni egy 8 éves kislánnyalSzerző: Anonymous? ~2...

Hirdetés
Hirdetés