Amit a Magyar tudósok találtak a CSERNOBILLI ERDŐBEN, az az egész világot lenyűgözte!

Hirdetés
Amit a Magyar tudósok találtak a CSERNOBILLI ERDŐBEN, az az egész világot lenyűgözte!
Hirdetés

– Zoltán, nézd ezt! Ez egyszerűen elképesztő!” – kiáltott fel Anikó, miközben a földre szegezte tekintetét.

Zoltán, a budapesti tudományegyetem biológusa odalépett társnőjéhez. /Az erdő, ahol dolgoztak, korábban a híres\-hírhedt Csernobil területén terült el – pontosabban a "Vörös Erdőnek" nevezett részen\./

Hirdetés
Most, évtizedekkel a baleset után, kutatócsoportjuk engedélyt kapott, hogy feltérképezze a természet regenerálódását.

„– Ez itt... egy vadló patája?” – kérdezte Zoltán csodálkozva.

„– Igen, de figyeld meg a méretét! Ez nem átlagos... és itt van még valami.”

A talajon hatalmas, szabálytalan nyomok húzódtak, mintha egy teljes ménes robogott volna végig a radioaktív területen.

  • április 26-án a világ örökre megváltozott. Az ukrajnai Pripjaty melletti Csernobil atomerőmű negyedik reaktora felrobbant, s ezzel Európa legnagyobb nukleáris katasztrófája következett be.
    Hirdetés
    A robbanás után azonnali evakuálás kezdődött: emberek tízezreit telepítették ki, állatokat hagyva hátra, amelyek vagy elpusztultak, vagy a természethez visszatérve új életet kezdtek.
  • „– Emlékszel, amikor azt mondták, hogy soha nem fog újra élet lenni ezen a területen?” – kérdezte Anikó.

    Zoltán bólintott.

    „– Most nézd meg... Ez az erdő újra él. Sőt, talán még erősebben, mint valaha.”

    A környék fái egykor rőt színűvé váltak a sugárzástól – innen a „Vörös Erdő” név. A dús erdő azonban most új életnek adott otthont. A tudósok egyre több ritka állatfajt és különös jelenséget dokumentáltak: farkasokat, hiúzokat, medvéket... és somokat. Hatalmas, emberméretű somokat.

    „– Ezek a halak…” – kezdte Anikó. „– Láttam róluk felvételeket. Egyes példányok állítólag öt méter hosszúak!”

    „– Az őrület,” – rázta a fejét Zoltán.

    Hirdetés
    „– De ezek nem mutánsok. Egyszerűen hosszú életűek, és semmi sem zavarja őket. Nincsenek halászok, nincsenek ragadozók. Csak ők és a csend.”

    Az erőmű hűtőcsatornáiban még mindig élnek ezek a hatalmas somok, s ahogy a helyiek – mármint a korábbi munkások és kutatók – elmesélték, a halak rendszeresen visszajártak a kantin mögötti vízbeömlő részhez.

    „– Zsófi, a helyi vezető azt mondta, hogy egyszer egy kolbászt is megettek!” – nevetett Anikó.

    Zoltán elmosolyodott.

    „– Ezek a somok jobban étkeznek, mint mi...”

    A csapat ekkor egy elkerített ösvényre lépett, ahol mérőműszereik azonnal jelezni kezdték a sugárzást. A háttérsugárzás itt még mindig magas volt – nem halálos, de érezhető. Mégis, az élet itt új formát öltött.

    Hirdetés

    „– Tudod, mit gondolok?” – kérdezte Zoltán.

    „– Mondd.”

    „– Talán mi emberek vagyunk azok, akik veszélyt jelentenek a természetre. Amint eltűntünk innen, az erdő fellélegzett.”

    Anikó bólintott.

    „– Lehet. De most itt vagyunk, hogy tanuljunk tőle – hátha egyszer végre jól csináljuk.”

     A nap lenyugvóban volt, az erdőt arany fény töltötte meg. A kutatócsapat – Anikó, Zoltán, a fiatal gyakornok Bence, és az idős geológus, Irén – letáboroztak egy tisztáson. Mindenki fáradt volt, de a nap eseményei olyan izgalmasak voltak, hogy senki sem akart még aludni.

    „– Irén néni, maga már dolgozott Csernobil környékén, ugye?” – kérdezte Bence, miközben a tábortűzre tett néhány ágat.

    Hirdetés

    A nő lassan bólintott, és távolra nézett.

    „– Akkoriban még fiatal mérnökként dolgoztam Ukrajnában. Nem közvetlenül a reaktornál, de elég közel ahhoz, hogy mindent érezzünk. Amikor megtörtént... nos, azt nem felejti el az ember.”

    Csend lett. A tűz ropogott, a háttérben baglyok huhogása hallatszott.

    „– De tudjátok, mi lepett meg a legjobban?” – folytatta Irén. „– Az, hogy az állatok visszajöttek. Sőt, egyesek soha nem is mentek el. Évekig figyeltük őket. A természet nemcsak túlélte, hanem alkalmazkodott.”

    „– A farkasok például,” – szólt közbe Zoltán. „– A legfrissebb nyomkövetős adatok szerint ezek a példányok egészségesebbek, mint más területeken. Lehet, hogy kevesebb emberi zavarás miatt.”

    „– De a sugárzás nem árt nekik?” – kérdezte Bence.

    Hirdetés

    „– Nem úgy, ahogy gondolnánk,” – felelte Anikó. „– Vannak apró genetikai elváltozások, de a legtöbb állat normálisan él. Sokkal inkább az emberi jelenlét, a vadászat, a zaj ártott nekik. Most viszont békéjük van.”

    Zoltán ekkor elővett egy jegyzetfüzetet.

    „– Tudjátok, mit fedeztünk még fel ma? Ezt a furcsa mohafajt. Semmilyen ismert katalógusban nincs benne. Ráadásul úgy tűnik, hogy képes elnyelni a céziumot.”

    „– Komolyan? Egy természetes szűrő?” – kérdezte Irén felélénkülve.

    „– Igen. Ha ez igaz, és ha laborban is megerősítjük, akkor ez áttörés lehet. Talán még abban is segíthet, hogy más területeket megtisztítsunk.”

    „– Mintha a természet maga keresne megoldást arra, amit mi rontottunk el,” – suttogta Anikó.

    Hirdetés

    A következő reggel, amikor elindultak a mélyebb erdőrészbe, valami szokatlan történt. A Geiger-számláló elkezdett zakatolni – de nem vészesen, inkább mint egy pulzáló ritmus. A csapat egy tisztásra ért, ahol egyetlen fa állt, körülötte fura rendben elhelyezkedett kövek. Mintha valaki – vagy valami – tudatosan rendezte volna el őket.

    „– Ez nem természetes...” – mondta Bence.

    „– Mintha emlékezne a táj,” – suttogta Irén.

    A fa törzsén különös jelek voltak, mintha égették volna őket, de nem friss tűztől – inkább valami energia nyomát hagyta rajta. Anikó lefotózta a jeleket, míg Zoltán megérintette a kérget.

    „– Érzitek ezt a rezgést?”

    Valóban, mintha a fa enyhén vibrált volna, mintha lélegzett volna.

    „– Zoltán... ez már több mint tudomány. ”

    A csapat csendben állt a fák között. Talán valami régi energia, valami, amit nem értettek, de tisztelniük kellett. Valami, ami a természetből származik – de nem csak a fizikai világból.

    Néhány hónappal később, Budapesten, egy konferencián Zoltán előadást tartott. A teremben több száz tudós figyelt.

    „– Amikor elindultunk, arra számítottunk, hogy méréseket végzünk, talán új fajokat dokumentálunk. Azt nem gondoltuk, hogy tanúi leszünk a természet öngyógyító erejének – és annak, hogy ez az erő túlmutat a logikán.”

    A dián egyetlen kép volt: a fa, a jelekkel.

    „– A természet nem felejt. És lehet, hogy a válasza bölcsebb, mint bármelyikünké.”

    A terem csendes volt, és még a legcinikusabb akadémikus is bólintott.

    Mert amit Zoltán és csapata talált, az nem csupán biológiai érdekesség volt – hanem emlékeztető arra, hogy a természet nemcsak túlél, de tanít is.

    2025. április 10. (csütörtök), 08:41

    Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

    Hirdetés
    Kapcsolódó cikkünk
    Farmerban és sima fehér pólóban lépett be egy budai luxusautó-szalonba – és gyakorlatilag kiröhögték és kirakták ezt a szerény magyar nőt! De másnap reggel egy sötétkék Rolls-Royce állt meg az üvegajtók előtt – és amikor kinyíltak a hátsó ajtók, mindenkinek leesett az álla... ??? Reggel pontban kilenckor nyitotta meg kapuit a szalon, ahogy mindig. A menedzserek kávéval a kezükben nézték az eladási kimutatásokat, beszélték a tegnapi meccset, és unottan biccentettek az első vendégek felé. Minden a megszokott módon ment. Aztán kinyílt az üvegajtó… és ő belépett. – Mi a… — motyogta az egyik dolgozó, mikor meglátta: egy nő sima farmernadrágban és fehér pólóban, logók és csillámok nélkül. – Lehet, hogy a kávézót keresi – súgta a másik. – Ez nem használtautó-telep. Lassan, magabiztosan sétált, nyoma sem volt szégyennek. – Jó napot – fordult a tanácsadóhoz. – Ez az autó érdekelne. – Ez? — nézett rá a mélykék kabrióra, vörös bőrbelsővel. – Limitált széria. Még nincs hivatalosan elindítva. És… nem a legolcsóbb kategória. – És mi az ára? – kérdezte csendesen. – Nos… nem való mindenkinek – mérte végig. – Balra, a stand mögött van pár olcsóbb darab. A nő nem szólt. Megköszönte, megfordult, kisétált. Az ajtók hangtalanul záródtak. Minden ment tovább, mint eddig. Másnap reggelig. 9-kor egy sötétkék Rolls-Royce Phantom gördült a bejárat elé. Tükörfényes karosszéria, egyedi rendszám. Az egyenruhás sofőr kiszállt, megkerülte az autót, és kinyitotta a hátsó ajtót… bent mindenki lefagyott. – Ez… ő az?! — súgta az adminisztrátor, kiömlött a cappuccinója. A nő kiszállt, ugyanolyan nyugodt önbizalommal, mint tegnap. De most nem pólóban volt. Sem farmerban. Tervezői kabát, elegáns cipő, ízléses ékszerek – márkák nélkül is tekintélyt sugárzott. És – egy mosoly. Halk, elnéző. – A kabrió még eladó? — kérdezte attól a tanácsadótól, aki tegnap „áthelyezte”. A férfi kinyitotta a száját, de nem jött ki hang. Senki nem tudta, ki ez a nő. Vagy honnan van a Rolls-Royce. Csak egyvalami volt biztos – ez most egy másik beszélgetés lesz. Miközben a szalonban feszült csönd ült, a vezetőség már a galériáról rohant lefelé. De már késő volt. Mert ő már mindent tudott, amit akart. És ők… még semmit sem tudtak. Folytatás – a fotó alatti első hozzászólásban??? Kevesebb jelenjen meg

    A nő belépett a csillogó autószalonba egyszerű farmernadrágban és egy sima fehér pólóban.

    Szombat délután a...

    Elolvasom a cikket
    Hirdetés
    Hirdetés

    Cikkajánló

    Mindenegyben blog
    2025. április 18. (péntek), 08:38
    Hirdetés

    A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…

    A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…

    A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…Odabent...

    Hirdetés
    Mindenegyben blog
    2025. április 18. (péntek), 07:09

    A gazdag férfi kimentett egy fiatal nőt az utcáról, majd elvitte a mozgásképtelen fiához. De amikor meghallotta, MIT suttogott a vendég a fiúnak IDEGEN NYELVEN… lefagyott az arca ???

    A gazdag férfi kimentett egy fiatal nőt az utcáról, majd elvitte a mozgásképtelen fiához. De amikor meghallotta, MIT suttogott a vendég a fiúnak IDEGEN NYELVEN… lefagyott az arca ???

    sűrű eső úgy verte az autó szélvédőjét, mintha vödörszám öntenék. Gábor alig látott valamit vezetés közben, a...

    Mindenegyben blog
    2025. április 18. (péntek), 06:29

    A farkas nem mozdult el a nő koporsójától, és amikor közelebbről megnézték az emberek, ELKÁBOLTAK attól, amit láttak… ???

    A farkas nem mozdult el a nő koporsójától, és amikor közelebbről megnézték az emberek, ELKÁBOLTAK attól, amit láttak… ???

    A farkas nem mozdult a koporsó mellől” – történet a MátrábólAzt mondják, az állatok olykor többet éreznek, mint az...

    Mindenegyben blog
    2025. április 17. (csütörtök), 20:11

    Úgy döntöttem, gondoskodom a beteg édesanyámról, a férjem pedig eladta az autómat, „csak hogy ne tudjak elszökni vidékre”. Ez volt az a pillanat, amikor megértettem: kétféle szeretet közül kell választanom. Kriszta vagyok, 42 éves. Egy hónappal ezelőtt még sikeres pszichológusként dolgoztam Budapesten, volt egy lakásom a belvárosban, és egy férjem, akivel tizenöt éve voltunk házasok. Most Vargán, a szülőfalumban élek, és minden reggel teát viszek az anyámnak. A konyha ablakából nézem, ahogy az áprilisi reggel napfénye lágyan simogatja a virágzó orgonabokrot a régi családi ház udvarán. Soha nem hittem volna, hogy egyszer végleg visszatérek ide – arra a helyre, ahonnan tizennyolc évesen olyan határozottan indultam el. De az élet másként döntött. – Meghoztam a teát, anyu – mondom, miközben kilépek az udvarra. Anyu, hetvenéves, a kedvenc székében ül, egy vékony pléddel betakarva, pedig a nap melegen süt, és úgy tűnik, szép idő lesz. – Nem kellett volna jönnöd, drága kislányom – mondja, miközben remegő kézzel átveszi a csészét. – Megvolt a saját életed a városban. Elmosolyodom, és eligazítom a plédet a térdén. Úgy tűnik, az utóbbi héten még többet fogyott. A Parkinson-kór kegyetlen – apránként lopja el az embert önmagától, míg végül csak egy test marad, ami már nem hallgat a lélekre. Az orvosok egy évet, talán kettőt adtak neki. Egy egész életnyi munka után – előbb a termelőszövetkezetben, aztán takarítóként a falu iskolájában – ennél sokkal többet érdemel. Nem egy idősek otthonát, nem egy idegent, aki majd vigyáz rá. – Ez is az otthonom – válaszolom halkan, bár tudom, hogy nem teljesen igaz. Az otthonom volt a budapesti lakás is, Dani mellett. Vagy legalábbis annak hittem… egészen egy hónappal ezelőttig. Még mindig élénken él bennem minden beszélgetés, ami anyu diagnózisa után kezdődött. – Majd keresünk valakit, aki vele marad – próbált győzködni Dani. – Vagy fizetünk egy rendes otthont. Nem hagyhatod ott a karrieredet, nem mehetsz csak úgy vissza vidékre! De én tudtam: anyu nem bírná ki, ha elvágják a gyökereitől. Ha elszakad a kertjétől, a tyúkjaitól, amik reggelente felverik, a szomszédoktól, akik néha beköszönnek a kapun, hogy „na, hogy van, Eléna néni?”. Amikor közöltem Danival, hogy fél évre szabadságot veszek ki a rendelőből – a sürgős eseteket online kezelem majd –, csak kinevetett. – Ezt nem gondolhatod komolyan – mondta. – Ezzel tönkreteszed, amit évek alatt felépítettél! De amikor látta, hogy tényleg csomagolok, hirtelen átváltott fenyegetésbe. – Ha elmész, mindennek vége – mondta egy este, miután újra összevesztünk. – Nem fogok ingázni Budapest meg egy isten háta mögötti falu között. Talán lett volna megoldás, ha Dani legalább egyszer eljön ide. Ha látta volna, hogyan él anyu, ha megértette volna, hogy ez nem „csak betegség”, hanem méltóság, szeretet, emberség. De mindig csak kifogásokat keresett – túl sok a munka, fontos tárgyalás, allergia… Aztán eljött az indulás napja. Dani már kora reggel elment otthonról. Összepakoltam a bőröndjeimet, néhány dobozt, és elindultam le a mélygarázsba… de amikor odaértem, a kocsim már nem volt ott. A telefon akkor csörrent meg, amikor a taxira vártam. – Eladtam – mondta Dani hűvösen. – Hogy ne mehess csak úgy ki vidékre, amikor kedved tartja. És akkor minden világossá vált. Ez nem anyuról szólt. Nem a távol töltött időről. Hanem arról, hogy ő nem tudta elviselni, ha nem ő dönt. Abban a másodpercben tizenöt év házasság omlott össze, mint egy rosszul rakott kártyavár. A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

    Úgy döntöttem, gondoskodom a beteg édesanyámról, a férjem pedig eladta az autómat, „csak hogy ne tudjak elszökni vidékre”. Ez volt az a pillanat, amikor megértettem: kétféle szeretet közül kell választanom. Kriszta vagyok, 42 éves. Egy hónappal ezelőtt még sikeres pszichológusként dolgoztam Budapesten, volt egy lakásom a belvárosban, és egy férjem, akivel tizenöt éve voltunk házasok. Most Vargán, a szülőfalumban élek, és minden reggel teát viszek az anyámnak. A konyha ablakából nézem, ahogy az áprilisi reggel napfénye lágyan simogatja a virágzó orgonabokrot a régi családi ház udvarán. Soha nem hittem volna, hogy egyszer végleg visszatérek ide – arra a helyre, ahonnan tizennyolc évesen olyan határozottan indultam el. De az élet másként döntött. – Meghoztam a teát, anyu – mondom, miközben kilépek az udvarra. Anyu, hetvenéves, a kedvenc székében ül, egy vékony pléddel betakarva, pedig a nap melegen süt, és úgy tűnik, szép idő lesz. – Nem kellett volna jönnöd, drága kislányom – mondja, miközben remegő kézzel átveszi a csészét. – Megvolt a saját életed a városban. Elmosolyodom, és eligazítom a plédet a térdén. Úgy tűnik, az utóbbi héten még többet fogyott. A Parkinson-kór kegyetlen – apránként lopja el az embert önmagától, míg végül csak egy test marad, ami már nem hallgat a lélekre. Az orvosok egy évet, talán kettőt adtak neki. Egy egész életnyi munka után – előbb a termelőszövetkezetben, aztán takarítóként a falu iskolájában – ennél sokkal többet érdemel. Nem egy idősek otthonát, nem egy idegent, aki majd vigyáz rá. – Ez is az otthonom – válaszolom halkan, bár tudom, hogy nem teljesen igaz. Az otthonom volt a budapesti lakás is, Dani mellett. Vagy legalábbis annak hittem… egészen egy hónappal ezelőttig. Még mindig élénken él bennem minden beszélgetés, ami anyu diagnózisa után kezdődött. – Majd keresünk valakit, aki vele marad – próbált győzködni Dani. – Vagy fizetünk egy rendes otthont. Nem hagyhatod ott a karrieredet, nem mehetsz csak úgy vissza vidékre! De én tudtam: anyu nem bírná ki, ha elvágják a gyökereitől. Ha elszakad a kertjétől, a tyúkjaitól, amik reggelente felverik, a szomszédoktól, akik néha beköszönnek a kapun, hogy „na, hogy van, Eléna néni?”. Amikor közöltem Danival, hogy fél évre szabadságot veszek ki a rendelőből – a sürgős eseteket online kezelem majd –, csak kinevetett. – Ezt nem gondolhatod komolyan – mondta. – Ezzel tönkreteszed, amit évek alatt felépítettél! De amikor látta, hogy tényleg csomagolok, hirtelen átváltott fenyegetésbe. – Ha elmész, mindennek vége – mondta egy este, miután újra összevesztünk. – Nem fogok ingázni Budapest meg egy isten háta mögötti falu között. Talán lett volna megoldás, ha Dani legalább egyszer eljön ide. Ha látta volna, hogyan él anyu, ha megértette volna, hogy ez nem „csak betegség”, hanem méltóság, szeretet, emberség. De mindig csak kifogásokat keresett – túl sok a munka, fontos tárgyalás, allergia… Aztán eljött az indulás napja. Dani már kora reggel elment otthonról. Összepakoltam a bőröndjeimet, néhány dobozt, és elindultam le a mélygarázsba… de amikor odaértem, a kocsim már nem volt ott. A telefon akkor csörrent meg, amikor a taxira vártam. – Eladtam – mondta Dani hűvösen. – Hogy ne mehess csak úgy ki vidékre, amikor kedved tartja. És akkor minden világossá vált. Ez nem anyuról szólt. Nem a távol töltött időről. Hanem arról, hogy ő nem tudta elviselni, ha nem ő dönt. Abban a másodpercben tizenöt év házasság omlott össze, mint egy rosszul rakott kártyavár. A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

    42 éves vagyok, Krisztinának hívnak. Még csak egy hónapja, hogy hátat fordítottam a bukaresti életemnek:...

    Mindenegyben blog
    2025. április 17. (csütörtök), 19:14

    A rendőr talált egy kiscicát – de amikor megnézte a biztonsági kamerák felvételét, eltűnt a mosolya

    A rendőr talált egy kiscicát – de amikor megnézte a biztonsági kamerák felvételét, eltűnt a mosolya

    Zoltán hadnagy nem számított rá, hogy aznap reggel bármi szokatlannal találkozik. Csak egy újabb rutinos szolgálat, egy...

    Mindenegyben blog
    2025. április 17. (csütörtök), 18:20

    A feleségemmel örökbe fogadtunk egy újszülött kislányt. Aztán, amikor a kislány hét éves lett, a feleségem végre teherbe esett. MEGFAGYTAM, amikor meghallottam, MIT MONDOTT NEKEM, amikor kijött a szülészetről... ??? Kriszta és Gábor hét évig éltek boldog házasságban. A gyerekvállalás azonban nem akart összejönni. Végül hosszú, nehéz időszak után úgy döntöttek, hogy örökbe fogadnak egy újszülött kislányt. Így érkezett hozzájuk Lili, háromhetesen. Az örökbefogadás sok időbe, pénzbe és idegszálba került, de végül sikerült. A kislány a Saltikov... vagyis bocsánat, már Kovács család tagja lett. A névadás joga Krisztáé és Gáboré volt – a biológiai anya még nevet sem választott. Lilit ők szerették elnevezni, és szerették is, mint a saját gyermeküket. Krisztáék szőke hajúak, kék szeműek voltak, sokan még testvérpárnak is nézték őket. És bár Lili nem hasonlított rájuk, mindenki tudta – ő a „szívük gyermeke”. A probléma csak akkor kezdődött, amikor Kriszta 37 évesen – váratlanul – teherbe esett. Gábor már 39 volt, de nem számított: a család bővült. Kriszta boldogan újságolta: — Gábor, kisfiunk lesz! Pont, ahogy mindig álmodtam! És valóban – néhány héttel később megszületett Márk, kicsit korábban, kicsit soványabban, de egészségesen. Ám amikor Kriszta egy hónappal később hazaért a babával, olyan mondatot ejtett ki a száján, amitől Gábor szó szerint LEBÉNULT. A folytatásban kiderül, mit tett Gábor, amikor a felesége olyasmit kért tőle, amit egy apa soha nem akarna hallani…?? Olvasd el az első kommentben!

    A feleségemmel örökbe fogadtunk egy újszülött kislányt. Aztán, amikor a kislány hét éves lett, a feleségem végre teherbe esett. MEGFAGYTAM, amikor meghallottam, MIT MONDOTT NEKEM, amikor kijött a szülészetről... ??? Kriszta és Gábor hét évig éltek boldog házasságban. A gyerekvállalás azonban nem akart összejönni. Végül hosszú, nehéz időszak után úgy döntöttek, hogy örökbe fogadnak egy újszülött kislányt. Így érkezett hozzájuk Lili, háromhetesen. Az örökbefogadás sok időbe, pénzbe és idegszálba került, de végül sikerült. A kislány a Saltikov... vagyis bocsánat, már Kovács család tagja lett. A névadás joga Krisztáé és Gáboré volt – a biológiai anya még nevet sem választott. Lilit ők szerették elnevezni, és szerették is, mint a saját gyermeküket. Krisztáék szőke hajúak, kék szeműek voltak, sokan még testvérpárnak is nézték őket. És bár Lili nem hasonlított rájuk, mindenki tudta – ő a „szívük gyermeke”. A probléma csak akkor kezdődött, amikor Kriszta 37 évesen – váratlanul – teherbe esett. Gábor már 39 volt, de nem számított: a család bővült. Kriszta boldogan újságolta: — Gábor, kisfiunk lesz! Pont, ahogy mindig álmodtam! És valóban – néhány héttel később megszületett Márk, kicsit korábban, kicsit soványabban, de egészségesen. Ám amikor Kriszta egy hónappal később hazaért a babával, olyan mondatot ejtett ki a száján, amitől Gábor szó szerint LEBÉNULT. A folytatásban kiderül, mit tett Gábor, amikor a felesége olyasmit kért tőle, amit egy apa soha nem akarna hallani…?? Olvasd el az első kommentben!

    Mi és a feleségem örökbe fogadtunk egy újszülött kislányt. Aztán, amikor a lány hétéves lett, a feleségem teherbe...

    Mindenegyben blog
    2025. április 17. (csütörtök), 17:25

    Az anyós évekig megalázta a menyét, mígnem egy napon kilakoltatási felszólítást kapott – a menyétől! ? Nem is sejthette, ki a valódi tulajdonos... ?

    Az anyós évekig megalázta a menyét, mígnem egy napon kilakoltatási felszólítást kapott – a menyétől! ? Nem is sejthette, ki a valódi tulajdonos... ?

    Az anyós éveken át megalázta a menyeit – mígnem egy napon kilakoltatási értesítést kapott. A dokumentumot maga a menye...

    Mindenegyben blog
    2025. április 17. (csütörtök), 16:22

    A tálkáját sosem vettem le a polcról, hátha egyszer hazatalál

    A tálkáját sosem vettem le a polcról, hátha egyszer hazatalál

    Amikor kiléptem a folyosóra, hogy levigyem a szemetet, ő még mindig ott ült az ajtó előtti lábtörlőn. Az én Árminom....

    Hirdetés
    Hirdetés