Ezt az igaz történetet egy magyar lány osztotta meg, és mindenkit elgondolkodtatott! Sőt! Sokan meg is könnyezték.
Lukoviczki Réka egy fiatal lány, aki blogján osztotta meg a vele történt nagyon tanulságos esetet:
/„El kell mesélnem a mai buszos történetemet, ami mély nyomot hagyott bennem\./
A mellettem ülő és én éppen olvasunk egy jó könyvet, amikor egy felettébb feszült anyuka (pedagógus?) ránk szól, hogy: "Olyan jól belemélyedtek Önök a könyvükbe, nem kéne inkább átadni a helyüket másoknak? Nézzenek hátra, gyerekek állnak a buszon, Önök meg ülnek, felháborító!"
[adSulvo]
Első körben köpni-nyelni nem tudtam.
SZÓVAL, mi is van ezzel a helyátadással valójában? Pofonegyszerű: Az emberek többsége ELVÁRJA, hogy átadják a helyet, csak azért, mert fájdogál a lába, idős, fáj a haja, fáj az élete.
De valójában azt sem értem, hogy miért gondolkodunk ilyen sztereotíp módon: Akin nem látszik, annak nincs problémája (agyam eldobom :D ). Egy fiatalnak nem lehet sérült lába? Nem émelyeghet vizsga után? Egy öreg néni nem lehet aktív és elég erős, hogy végigálljon egy pár megállót? Ki dönti el, hogy melyik életszakasz, melyik élethelyzet "érdemli meg" a székfoglalós játékot? Valóban élet-halál kérdése, hogy mindenáron leüljünk, vagy inkább az egónk mozgatja az indulatainkat?
[adSulvo]
Szóval emberek! Nyugi, nyugi, nyugi! Ha fáradt vagy, ha rosszul érzed magad, ha nem jók a lábaid, jelezd! Mások nem látnak bele a gondolataidba.
Hagyjátok el az elvárásaitokat, mert az a legfőbb feszültségforrás. Olvassatok inkább egy jó könyvet a buszon! ;)”
A Lábatlan Blog címmel vezetett oldalt azért hozta létre Réka, hogy népszerűsítse a sérülteket, elsöpörje a társadalmi előítéleteket, és támaszt nyújtson másoknak.
2017. április 15. (szombat), 16:10