Hozzávalók: 1 kg liszt ½ kg áttört, héjában főtt burgonya 2-3 dkg só 2 g kristálycukor 3 dkg élesztő 4-5 dl tej, amennyit a tészta felvesz olaj a sütéshez
Elkészítés A lisztbe beletesszük az áttört burgonyát és a sót. /2\-3 evőkanál langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt a cukorral, és ezt is hozzáadjuk\./
Hirdetés
A maradék langyos tejjel tésztát dagasztunk. A kenyértésztánál kicsit lágyabb tésztát kell kapnunk. Amikor már szép simára dagasztottuk, konyharuhával letakarva 30 percet kelesztjük.
Hirdetés
Ha szépen megkelt a tésztánk, nyújtódeszkára borítjuk és kicsit átgyúrjuk. Tenyérnyi darabokat tépünk belőle, amelyekből kis cipókat formázunk, majd a deszkán letakarva még 10 percet pihentetjük. Csak közvetlenül a sütés előtt formázzuk meg. A kezünkbe veszünk egy „cipót”, és körbe- körbe haladva, kifelé óvatosan húzogatjuk, klasszikus lángost nyújtunk belőle, amelynek a közepe egészen vékony, a széleinél pedig vastagabb.
Hirdetés
Bő, forró olajba téve, mindkét oldalát kisütjük, és papírtörlőn lecsepegtetjük.