Vajon hova utazunk a képet nézegetve? Abba az időbe, amikor még az asszonyok rádiót hallgatva babot fejtettek, közben ha szólt egy jó nóta, akkor persze együtt énekelték vígan, hogy haladjon a munka és a munka se tűnjön igazán munkának, egyébként is a családért csinálták és az nem mehetett gondterhelten. Amikor a munka mellett a Kossuth vagy a Petőfi rádió szólt ez volt a választék, de tökéletesen meg voltak elégedve vele. Mondjuk nekem még van olyan emlékem, hogy a dédiéknél a tornácon volt a szárazbab és azon táncoltunk és utána összeszedtük. Én gyerekként nagyon élveztem az efféle "szárazbab fejtést", tök jó energialevezető volt. Ezek még azok az idők voltak, amikor a család együtt és egymásért az aprajától az öregekig együtt fogta meg a munka végét. Nyomj egy lájkot, ha Te is fejtettél így babot! :)
Hirdetés
Hirdetés
Vajon hova utazunk a képet nézegetve? /Abba az időbe, amikor még az asszonyok rádiót hallgatva babot fejtettek, közben ha szólt egy jó nóta, akkor persze együtt énekelték vígan, hogy haladjon a munka és a munka se tűnjön igazán munkának, egyébként is a családért csinálták és az nem mehetett gondterhelten\./
Hirdetés
Amikor a munka mellett a Kossuth vagy a Petőfi rádió szólt ez volt a választék, de tökéletesen meg voltak elégedve vele. Mondjuk nekem még van olyan emlékem, hogy a dédiéknél a tornácon volt a szárazbab és azon táncoltunk és utána összeszedtük. Én gyerekként nagyon élveztem az efféle "szárazbab fejtést", tök jó energialevezető volt.
Hirdetés
Ezek még azok az idők voltak, amikor a család együtt és egymásért az aprajától az öregekig együtt fogta meg a munka végét. Nyomj egy lájkot, ha Te is fejtettél így babot! :)
Lucélia Santos: Isaura szerepe örökre legendává tetteLucélia Santos 1976-ban, mindössze 19 évesen kapta meg Isaura...
Mindenegyben blog 2024. szeptember 21. (szombat), 15:44
Emlékszel?Ettél valaha zsíros kenyeret, cukros-vizeset, lekvárosat vaj nélkül? Aprítottál forralt tejbe kiflikarikákat reggelire, vacsorára? Ebédeltél már paprikás krumplit, kemény tarhonyát, főzeléket feltét nélkül sima zöldséges vagy tojásleves után? Tudod milyen héjában sült krumplit enni lilahagymával szalonnával, töpörtyűvel, ismered a foghagymás pirítós ízét? Tudod milyen kályha mellett téli estéken vastag pulóverben mégis elégedetten kucorogni és azon vitatkozni, most ki hasogasson és hozzon be fát?