A hagyományos csirkepörkölt is isteni, de nekünk így jobban ízlik, mert a hús ropogós és fenséges! Jó sok nokedli, egy kis uborkasaláta, finomabb vacsora nincs is!
Hozzávalók:
1 kg csirkehús (comb, szárny tetszés szerint)
1 nagyobb vöröshagyma
1 teáskanál őrölt pirospaprika
csipetnyi őrölt csili
só, bors
olaj
A nokedlihez:
20 dkg liszt
2 nagy tojás
1 dl víz
só, bors
Elkészítése:
/A hagymát felszeleteljük és kevés olajban megdinszteljük, hozzáadjuk a pirospaprikát, majd a húsokat\./
Hirdetés
Pár percig pirítjuk a húsokat, majd öntünk alá egy kevés vizet és fűszerezzük.
Hirdetés
A vizet folyamatosan pótoljuk, de vigyázzunk, hogy sűrű szaft legyen, ne legyen túl híg. Amikor a húsok már majdnem puhák, hőálló tálba tesszük őket, a tetejüket átkenjük kevés olajjal és 200 fokos sütőben néhány perc alatt aranybarnára pirítjuk. A szaftot is levesszük a tűzről és félretesszük. Amíg a hús megsül, elkészítjük a nokedlit: a lisztet, a tojást, a vizet és a fűszereket összekavarjuk.
Hirdetés
A tésztát simára kavarjuk, ha nagyon sűrű, még egy kevés vízzel lágyíthatjuk. Forró vízbe szaggatjuk a nokedlit. Amikor a nokedli feljön a víz tetejére, leszűrjük és hideg vízzel leöblítjük, majd a szaftba tesszük. Tálba szedjük és ráhalmozzuk a megsült húsokat. Tejfölt, savanyúságot kínálunk mellé.