Elkészítés: Tálba tesszük a túrót, a vaníliás cukrot és a porcukrot, majd robotgéppel elkezdjük keverni. Pár perc után állandó keverés mellett fokozatosan hozzáöntjük a tejet, majd az olajat is. /Ezután hozzászitáljuk a sütőporral elkevert lisztet, majd kézzel összegyúrjuk\./
Hirdetés
Lisztezett felületen vékonyra nyújtjuk, majd lekenjük az olajjal.
Hirdetés
Az ízlés szerinti mennyiségű kakaót összekeverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd egyenletesen megszórjuk vele az olajjal lekent tészta tetejét (cukrozott kakaóval is meg lehet szórni, ez esetben plusz cukor már nem kell hozzá).
Hirdetés
Ezután a tésztát feltekerjük (mint a bejglit), majd kb. 2 cm-es csigákra daraboljuk.
Egy tepsit sütőpapírral kibélelünk, majd ráhelyezzük a csigákat. Előmelegített sütőbe tesszük, és közepes hőmérsékleten kb. 15-20 perc alatt készre sütjük. Tálalás előtt a langyosra hűlt csigákat ízlés szerint porcukorral megszórjuk.