Kávékrémes csokoládés piskóta, különleges desszert kávérajongóknak!
Hirdetés
Hirdetés
A csokis piskóta és a lágy krém tökéletes összhangja érezhető ebben a sütiben. Aki szereti a kávét és a csokit, ezt imádja majd.
Hozzávalók:
a piskótához:
15 dkg liszt
15 dkg cukor
15 dkg étcsokoládé
10 dkg vaj
4 tojás
1 teáskanálnyi sütőpor
csipetnyi só
Hozzávalók:
a krémhez:
6 dl habtejszín
2 tasak habfix
2 teáskanálnyi instant kávé
5 dkg porcukor
4 evőkanál főtt feketekávé
Díszítéshez
10 dkg étcsokoládé
tejszínhab
Elkészítése:
A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjéhez hozzáadjuk a csipetnyi sót és kemény habbá verjük. /A sárgáját a cukorral kikeverjük\./
Hirdetés
Közben a csokit megolvasztjuk vízgőz fölött, majd belekeverjük a vajat is. Mikor már csak langyos a csokis-vajas keverék, hozzáadjuk a kikevert tojássárgájához.
Hirdetés
Lassan hozzáadjuk ehhez a krémhez a lisztet is és a sütőport. Amennyire csak lehet elkeverjük, majd óvatosan hozzáadjuk a tojásfehérjéből felvert habot is. Vigyázzunk, hogy ne törjön össze a hab.
Hirdetés
Egy sütőformát kivajazunk és beleöntjük a piskótatésztát, 35-40 percen át sütjük 180 fokon. Hagyjuk kihűlni, majd vízszintesen háromba vágjuk.
A tejszínt felverjük, hozzákeverjük a habfixet, a porcukrot, az instant kávét és a főtt kávét is. 1-2 perc alatt mixerrel jól eldolgozzuk az egészet. A piskótát 2-3 evőkanálnyi fekete kávéval belocsoljuk, majd megkenjük a krémmel.
Hirdetés
Az étcsokoládét feldaraboljuk és megszórjuk vele. A sütemény külsejét is bevonjuk a krémmel, étcsokoládé darabokkal és tejszínhabbal díszítjük.