10 dkg vaj 5 dkg cukor 5 evőkanál kakaó 1 db tojás 15 dkg darált keksz 5 dkg durvára vágott mogyoró (vagy mandula, vagy dió), én mandulát használtam 15 dkg kókuszreszelék
A krémhez:
10 dkg vaj fél dl tejszín 4 dkg főzés nélküli vaníliás pudingpor 25 dkg porcukor (nálam csak 17 dkg)
A csokoládé bevonathoz:
10 dkg étcsokoládé 2,5 dkg vaj
Elkészítés:
/A vajat, cukrot, kakaót gőz felett összefőzzük, majd félrehúzva belekeverjük a már felvert tojást\./
Hirdetés
Visszatesszük a gőz fölé és besűrítjük, bár nekem nagyon nem sűrűsödött már.
Hirdetés
:) Ezután a gőzről levéve, beleforgatjuk a többi hozzávalót. Egy 25x25 cm-es (nagyobb nem jó csak kisebb) tálat, tepsit megtöltünk a tésztával, jobban mondva, belenyomkodjuk kézzel. Gyerekek segíthetnek! :-)
Krém készítés:
A vajat habosra keverjük a porcukorral, majd hozzákeverjük a tejszínt és a pudingport. Kenhető szép krémet kapunk! Ezt a krémet rákenjük az kekszes alapra.
Hirdetés
A csokoládét és vajat vízgőz felett felolvasszuk, hagyjuk kihűlni, majd mikor még kenhető bevonjuk vele a krémet! Hűtőbe tesszük pár órára vagy éjszakára.
Én egy óra múlva már nem bírtam magammal és szeltem belőle egyet... majd még egyet... majd még egyet... Szerencsére azért maradt a fotóhoz, sajna a sütemény nem olyan szép mint Tücsök Bogáré és Aledáé! De ez az első, kicsit hibás szériám, így megbocsájtható! Ugye? ;-D Jó étvágyat!