-- 60 dkg szaftos lapocka -- 70 dkg sárga közepes méretű krumpli kockázva -- 15 dkg kolozsvári szalonna -- 1-2 sárga tvpaprika ill. piros pritamin paprika -- egy marék zöldborsó (fagyasztott is jó, ha más nincs) -- 1 hegyes erős paprika -- 10 gerezd fokhagyma (ha kínai, akkor több) -- 1 nagy fej vöröshagyma -- egy csokor snidling -- 1 kemény paradicsom -- só, bors, majoránna, pirospaprika -- 1/2 liter alaplé vagy húsleves
/\[IMAGE_BLOCK_1\]\./
Hirdetés
Főzés menete:
Hirdetés
1. A húst a min. 2 órás pác után sózzuk és forró serpenyőbe dobjuk és pirítani kezdjük, csak kis majoránna jön hozzá... 2. Amint szürke, majd itt-ott pirult lesz, öntünk alá húslevest egy kicsit s pároljuk tovább... 3. A burgonyát feltesszük főni, de csak kb. 6-7 percre. 4. Majd olajozott tepsibe borítjuk, s durva só, őrölt kömény, s közepesen csípős paprika keverékével fűszerezzük, s jól beleforgatjuk az olajba. 5. A sütőbe toljuk 15 percre. 6. A húst néhányszor zsírjára sütjük, majd felöntjük, puha legyen. 7. Közben a másik serpenyőben megpirítjuk a szalonnát, hozzá tesszük a hagyma-karikákat, majd a maradék fokhagymát, sózzuk, borsozzuk. (ha a szalonna elég sós, akkor só nem kell!) Majd felöntjük egy kis levessel és pároljuk. Kis idő múlva hozzá jön a kockázott paprika és a zöldborsó, amivel éppen puhára főzzük. 8. Amikor a krumpli majdnem jó, grillre, légkeverőre kapcsolunk s kicsit pirítjuk, majd a két serpenyőből összegyűjtünk egy decinyi levet, s azzal meglocsolva kivesszük s piros paprikával színesítjük. (Kevéssel!)
Hirdetés
Tálalás:
1. A tepsis krumplit elrendezzük a tányéron, majd elterítjük rajta a hagymás-paprikakockás-szalonnás-zöldborsós ragut. 2. Az apró pecsenyét erre halmozzuk fel. 3. A tetejét megszórjuk snidlinggel és pár vékony paradicsommal díszítjük és pár karika kis hegyes csípőssel.