Az anyósom elvitte az én kutyáimat altatásra, amíg nem voltam otthon

Hirdetés
Az anyósom elvitte az én kutyáimat altatásra, amíg nem voltam otthon
Hirdetés

Anyósom el akarta altatni a kutyáimat – de az apósom megmentette őket".

 

A nyári hőség már reggel óta izzott a levegőben. /Délutánra az aszfalt szinte olvadozott, a fák levelei is tikkadtan lógtak, a szél pedig valahol máshol nyaralt\./

Hirdetés
A munkából hazafelé tartva már csak egy dolog lebegett a szemem előtt: a hűvös ház, a feleségem, Dóra ölelése, és két hűséges német juhászunk, Villám és Zivatar, akik mindig úgy örültek nekem, mintha a világ összes szeretete bennük összpontosulna.

De most… dermesztő csend várt. Sem egy vakkantás, sem egy mancsnyom a porban.

Megtorpantam a kertkapuban.

– Villám! Zivatar! – kiáltottam. Semmi válasz. Csak a diófa zizegése. A kennel üresen ásított rám. Nem volt ott semmi – se a szokásos friss gödrök, se a játékok, se a szőrszálak.

Bementem, egyre növekvő szorongással. A feleségem, Dóra nem volt otthon, valami családi dolgot intézett. Az elmúlt hetek különlegesek voltak: Dóra anyja, Ilona néni megérkezett hozzánk hosszabb nyaralásra, az apósom, János bácsi, velük tartott, és még a sógornőm, Anikó, meg a férje, Tamás is beköltöztek a gyerekeikkel. A ház olyan volt, mint egy zsúfolt nyaraló, ahol mindenki egy picit túl közel van a másikhoz – és mindenki túl sokat akar beleszólni mindenbe.

Dóra mindig próbálta egyensúlyozni a dolgokat. Főleg, hogy Ilonáéknak és a gyerekeknek súlyos allergiája volt a kutyaszőrre.

Hirdetés
A Villámékat ezért hátra költöztettük a nagy kennelbe. Nem tetszett, de beláttam: átmeneti megoldás.

A kezem remegett, miközben beültem a dolgozószobába, és elindítottam a biztonsági kamera felvételeit. Tudni akartam. Látnom kellett.

Aztán jött a pillanat: 11:23.

A felvételen János bácsi állt a kennelnél. Mosolygott, hívogatta a kutyákat. Villám farkcsóválva rohant hozzá, Zivatar is utána. A férfi megsimogatta őket, majd betessékelte őket az öreg Zsiguli csomagtartójába. A kutyák nem sejtettek semmit. Játszottak. Boldogok voltak.

Aztán a kocsi elindult.

Három óra múlva visszatért – de már csak János bácsi volt, és a család gyorsan, szó nélkül összepakolt, Ilona, Anikó, Tamás és a gyerekek beszálltak, és eltűntek.

Felcsaptam a telefont.

– János bácsi? – a hangom alig remegett. – Hol vannak a kutyáim?

Pár másodperc csend. Aztán a rekedtes válasz:

– Gyere ide hozzám. Írd fel ezt a címet…

Nem emlékszem, hogyan száguldottam végig az országúton. Csak a szorításra emlékszem a kormányon, és Dóra csendjére.

Hirdetés
Ő ott ült mellettem, sápadtan, a tekintete az ablakon túlra meredt, mintha a tájban keresné a válaszokat.

– Mit mondott apád? – kérdeztem végül, mikor már nem bírtam tovább.

– Felhívtam anyát is – felelte halkan. – Azt mondta… azt mondta, jobb lesz mindenkinek, ha elaltatják őket. Mert így talán végre lehet gyerekünk.

– Tessék?! – csaptam rá a kormányra. – Ezt komolyan gondolta?

– Szerintük… szerintük ez a mi érdekünk – suttogta Dóra, majd elfordította a fejét. – Tamás meg Anikó is támogatták. Azt mondták, hogy a kutyák csak akadályoznak bennünket. Hogy miattuk nem jönnek szívesen hozzánk.

– És azt is gondolták, hogy nekünk ez nem számít? – kérdeztem, és már éreztem, ahogy elönt a harag. – Ezek az állatok a családunk részei, nem bútorok!

– Tudom – motyogta Dóra. – De apa… nem tette meg. Azt mondta, nem bírná elviselni. Elvitte őket egy barátjához, egy Mihály nevű férfihoz. Állítólag vadászkutyákat tart.

Ahogy megérkeztünk a címhez, a szívem a torkomban dobogott. Egy egyszerű vidéki ház volt, rendes udvarral, fából ácsolt verandával.

Hirdetés
És akkor… megláttam őket.

A kert végében, a csapnál, két ismerős, imádott sziluett játszott egy locsolócsővel. Villám és Zivatar.

– Itt vannak… – suttogtam. – Dóra, nézd csak, itt vannak!

A kutyák is megpillantottak bennünket, és őrült rohanásba kezdtek. Ugráltak, vinnyogtak, nyalták a kezem, dörgölőztek hozzám. Letérdeltem, és magamhoz öleltem mindkettőt, a könnyek pedig kontroll nélkül folytak az arcomon.

János bácsi akkor jött ki a házból. Megtörtnek tűnt, a vállai görnyedtek, a szeme alatt sötét karikák ültek.

– Ne haragudj, fiam – mondta lassan. – Nem volt szívem megtenni. Néztem a szemükbe… és nem ment. Elvittem őket Misihez, mert tudtam, ő ért hozzájuk. Tudtam, hogy biztonságban lesznek.

– De miért nem szólt? Miért tette titokban?

– Mert nem lett volna időm vitatkozni. Ilona könyörgött, Anikó meg sírt, hogy a gyereke fuldoklik, ha csak ránéz a kutyákra… és mind azt mondták, ha igazán törődöm veletek, akkor megteszem. De amikor kinyitottam a kocsit… és megláttam, hogy milyen bizalommal ülnek be… – a hangja elcsuklott.

Hirdetés
– Azt éreztem, mintha az unokámat vinném a vágóhídra.

Ekkor kijött a házból Mihály is, egy hatvan év körüli, kemény arcélű, de jóindulatú férfi.

– Jó kutyák ezek – bólintott. – Első nap kicsit féltek, de hamar oldódtak. János szó szerint remegett, amikor idehozta őket. Azt mondta: „Misi, segíts! Nem tudom megtenni.”

– És te segítettél – bólintottam. – Köszönöm.

– Gyere be, fiam – mondta Mihály, miközben meghívott a verandára. – Igyunk egy teát, higgadj le kicsit.

A tea íze olyan volt, mint nagymamám kertjében régen: ribizli, méz, fűszerek. A kutyák a lábunknál hevertek, a nyelvüket lógatták, boldogan.

– Tudod – kezdte János bácsi –, én sok mindenben hibáztam. Hallgattam a többiekre. De mikor megláttam a kutyák szemét, már tudtam, hogy nem vagyok hajlandó részt venni ebben.

Ránéztem. A dühtől remegő kezem most megnyugodott. Csak bólintottam.

– Ők nem állatok. Ők a család.

Hazafelé úton Villám és Zivatar békésen szuszogtak a hátsó ülésen, mintha ők semmit sem éreztek volna a drámából. Csak mi, emberek gyűrtük magunkban a gondolatokat, árulásokat, félelmeket.

Hirdetés
Dóra csendben ült mellettem, a keze az enyémben pihent.

– Sosem gondoltam volna, hogy anyám ilyesmire képes – suttogta végül.

– Azt hittem, ismerem őket – válaszoltam keserűen. – Azt hittem, a család azt jelenti, hogy támogatjuk egymást, nem titokban döntünk mások felett.

Amikor hazaértünk, a telefon már vörösen izzott. Üzenetek özöne várt. Ilona néni hosszú hangüzenetben fejtette ki csalódottságát. Azt mondta, „megsértettük a szent hagyományt”, és „a gyerekvállalás fontosabb, mint bármiféle kutya”. Sőt, szerinte „önzőek vagyunk”, és „nem normális, hogy jobban ragaszkodunk két ebhez, mint az unokákhoz”.

A sógorom, Tamás egyenesen leírta:

„Nektek fontosabb két büdös kutya, mint a saját családotok. Beteges.”

Dóra egy ideig csak nézte az üzeneteket. Aztán felállt, és odalépett hozzám.

– Nem akarom, hogy a gyerekünk ilyen embereket tekintsen családnak – mondta halkan, de határozottan. – Aki ilyen döntéseket hoz mások felett, annak nincs helye az életünkben.

– Te biztos vagy ebben? – kérdeztem.

– Igen. Tudod, mikor döntöttem el? Amikor láttam a kutyákat játszani a slaggal. Láttam rajtuk, hogy bíztak bennünk.

Hirdetés
És azt is láttam, hogy majdnem elvették tőlük az életüket – a „szeretteink”.

Aztán este, miután megetettük a kutyákat, és ők elheveredtek a teraszon, kiültünk melléjük. A csillagok ragyogtak, a levegő friss volt, és csendes. Olyan csendes, amit már régen nem éreztünk nyugalmasnak. Most mégis békét hozott.

– Lehet, hogy igazuk van – mondta Dóra egy idő után. – Lehet, hogy tényleg itt lenne az ideje, hogy gyereket vállaljunk… de nem így. Nem az ő életük árán.

Átöleltem.

– Lesz gyerekünk. Lesznek kutyáink. És lesz egy olyan családunk, amilyet mi álmodunk. Nem mások elvárásaira szabva, hanem a saját szeretetünk szerint.

Aznap este nem olvastunk több üzenetet. Nem válaszoltunk a vádakra. Csak Villám bundájába temettük az arcunkat, és éreztük a jelen valóságát.

Másnap reggelre Ilona néniék végleg hazamentek vidékre. Sem búcsú, sem köszönet. Csak egy hűtőre ragasztott cetli maradt utánuk:

„Nem is tudjuk, hogy kik vagytok valójában.”

Dóra elolvasta, majd összegyűrte.

– Pontosan tudják. És ez zavarja őket – mondta.

Hetek teltek el. A kert újra a miénk lett. A kutyák újra bent aludtak, mint régen. Dóra megnyugodott. És egy szép napon... ő jött oda hozzám mosolyogva, és kezében szorongatott valamit.

– Nézd – nyújtotta felém. Egy pozitív terhességi teszt volt.

A kutyák lábunknál szundikáltak, mit sem sejtve arról, hogy kisgazdájuk úton van. Elnevettük magunkat, és csak ültünk ott a kerti padon, ölelésben, jövőt álmodva.

– Sosem felejtem el – mondtam –, hogy ha nem harcoltunk volna értük, most ők nem lennének itt. De ahogy értük harcoltunk, úgy fogunk a gyerekünkért is.

Dóra lehajolt Villámhoz, megsimogatta a fülét.

– Emlékszel, mit mondtam, mikor először megláttam őket? – kérdezte.

– Hogy egy férfi, aki ennyire szereti a kutyáit, nem lehet rossz ember – idéztem mosolyogva.

Ő bólintott, majd hozzám bújt.

– Akkor tudtam meg, hogy veled akarom leélni az életem.

2025. április 13. (vasárnap), 16:41

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. április 15. (kedd), 04:48
Hirdetés

KÉT KICSILÁNY EGYEDÜLI APJA VAGYOK. EGY REGGEL FELKELTEM, HOGY REGGELIT KÉSZÍTSEK NEKIK – ÉS MÁR OTT VOLT AZ ASZTALON...

KÉT KICSILÁNY EGYEDÜLI APJA VAGYOK. EGY REGGEL FELKELTEM, HOGY REGGELIT KÉSZÍTSEK NEKIK – ÉS MÁR OTT VOLT AZ ASZTALON...

Az utóbbi tizenhat évben Szikszai Iván a magyar autópályák hűséges vándora volt. Kamionjával rótta az országutakat: a...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 21:14

Ma egy szokatlanul mély és nyugtalanító beszélgetésben volt részem az egyik szomszéd ház lakójával.

Ma egy szokatlanul mély és nyugtalanító beszélgetésben volt részem az egyik szomszéd ház lakójával.

Ma egy szokatlanul mély és nyugtalanító beszélgetésben volt részem az egyik szomszéd ház lakójával. Épp az utcán...

Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 19:49

A sofőr alig tudott megállni a hóviharban – amikor meglátta, mi hever az úttesten, az egész élete egy pillanat alatt megváltozott… ?

A sofőr alig tudott megállni a hóviharban – amikor meglátta, mi hever az úttesten, az egész élete egy pillanat alatt megváltozott… ?

A sofőrnek alig sikerült megállnia – a kiskutyák szanaszét hevertek az úttesten. A hóvihar úgy kavargott a fényszórók...

Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 18:14

MILLIOMOS LEDÓZEROLJA AZ ÖREGEMBER HÁZÁT, DE AMIT A ROMOK KÖZÖTT TALÁL... AZ EGÉSZ ÉLETÉT MEGVÁLTOZTATJA! ?

MILLIOMOS LEDÓZEROLJA AZ ÖREGEMBER HÁZÁT, DE AMIT A ROMOK KÖZÖTT TALÁL... AZ EGÉSZ ÉLETÉT MEGVÁLTOZTATJA! ?

2021 nyarán, a Balaton-felvidék egy csendes kisvárosában, ahol a levendula illata és a madarak csicsergése versengett...

Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 17:21

A takarítónő csak takarít, nem hallgatózik? Hát most figyelj, Bálint…

A takarítónő csak takarít, nem hallgatózik? Hát most figyelj, Bálint…

A takarítónő csak takarít, nem hallgatózik? Hát most figyelj, Bálint…A szürke egyenruha teljesen eltakarta Mariann...

Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 16:41

Egy évig keresték a macskát – amikor a gazdája megtudta, hová tűnt, zokogásban tört ki…

Egy évig keresték a macskát – amikor a gazdája megtudta, hová tűnt, zokogásban tört ki…

Egy év után került elő a cica – a gazdi sírva fakadt, amikor megtudta, hol volt" Mariann az ablak előtt állt, szinte...

Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 15:54

– Takarodj vissza abba a büdös rozzant viskódba! – röhögött a férjem, anyja meg csak bólogatott mellette. Én meg csak álltam az ajtóban a hátizsákommal… és először az életben nem sírtam. Csak annyit mondtam: – Rendben. Csak ne csodálkozzatok, ha többé nem tér vissza az, akit elkergettetek. És elindultam. ? Pedig alig három héttel korábban még ott álltam a gáztűzhely előtt, kevergettem a hagymás szószt, és lopva az órára pillantottam. Balázs fél óra múlva érkezik – és ő ki nem állhatta a langyos vacsorát. Régebben még szívvel-lélekkel főztem. Játszottam az ízekkel, tálaltam szépen, mindig próbáltam meglepni. Most már csak egy feladat volt a sok közül. Mint a takarítás, a mosás, vagy hogy csendben legyek, ha anyósom jön. Az ajtó becsapódott – korábban, mint szokott. Megrezdültem. Gyorsan megtöröltem a kezem, kiléptem a folyosóra. – Itthon vagy már, Balázskám? Tíz perc, és kész a vacsora, – szóltam gyorsan. – Nem vagyok egyedül, – vetette oda, miközben kibújt a cipőjéből. Mögötte feltűnt Erzsébet néni – az anyja. – Jó estét, Erzsébet néni, – próbáltam udvariasan. – Épp főzök. – Már megint hagymás szósz? – húzta a száját, ahogy végigmért. – Hányszor mondjam, hogy a hagymát aranyszínűre kell sütni, nem feketére?! Különben keserű lesz minden. Nem szóltam. A hagyma pont tökéletes volt, de vele vitázni? Teljesen felesleges. – Jaj, mama, ne szekáld már, – legyintett Balázs, lehuppant a székre. – Megfőz, megetet, ennyi. – Na pont ez az! Csak úgy "megetet". A fiatalasszony dolga, hogy úgy főzzön, hogy a férfi ujját is megnyalja utána! Én bezzeg fiatalon olyan ebédeket főztem, hogy a szomszéd nők irigykedtek! Megtanultam kikapcsolni az ilyen mondatokra. Öt év házasság után már nem fájt. Csak fárasztott. A telefonom megremegett az asztalon. Épp nyúltam volna érte, de Balázs megelőzött. – Beregszászról keresnek, – mondta unottan. – Biztos megint a nagymamád háza miatt. Összeszorult a torkom. Három hete halt meg nagymama Zsófi, az egyetlen ember, aki valaha feltétel nélkül szeretett. A hívások onnan még mindig fájtak. – Halló? – szóltam bele halkan. A vonal végén Katalin néni, a szomszéd. Meleg, de határozott hang: – Drágám, ideje lenne lejönnöd. A papírokat alá kell írni, a házat ne hagyd csak úgy… kert van, almafa, patak. Kár lenne érte. – Igen, a hétvégén megyek, – válaszoltam. Letettem, és valami elindult bennem. Egy furcsa, halk eltökéltség. – Megint a viskó miatt? – kérdezte Balázs rágás közben. – Add el, amíg valaki egyáltalán hajlandó pénzt adni érte. Csak a baj van vele. – Nem akarom eladni, – válaszoltam halkan, de határozottan. – Ez emlék. A nagymamámé volt. – Ne kezd már megint ezzel a "szentimentalizmussal"! – legyintett. – Ez egy szétrohadt vályogház a világ végén, még gáz sincs. – Viszont ott van az almafás kert, – mondtam. – Nagymama mindig büszke volt rá. – Te még azt fogod mondani, hogy oda akarsz költözni! – nevetett Erzsébet néni. – Kuckózni a nyirkos sarokba. Gratulálok. A következő hetek a hivatalos ügyintézéssel teltek. Szabadságot vettem ki, rohangáltam a földhivatal, az okmányiroda, a közjegyző között. Balázst egyáltalán nem érdekelte. Csak dühöngött, ha este fáradtan, gyűrötten hazatértem: – Hol kószáltál már megint? Ingem nincs kivasalva, vacsora sehol! – Mondtam, hogy az örökséggel foglalkozom, – suttogtam. – Örökség? Egy lyukas viskó? Add el az első jöttmentnek, aztán felejtsd el! De én már nem tudtam elfelejteni. A ház, amit gyerekként még úgy ismertem, most hívott vissza. És én hallottam, amit mond. Amikor végre megkaptam a tulajdoni lapot, boldog voltam. Főztem egy ünnepi vacsorát, vettem egy üveg bort, előkészítettem az iratokat. Balázs hazaért. Leraktam elé a papírokat, mosolyogva mondtam: – Most már hivatalosan is az enyém. Ő csak felhorkantott: – Na, legalább már van hova lelépni, ha befuccsol ez is. – Tessék? – Hát, ha nem jön be az élet itt, mehetsz a kis kuckódba. Két szatyorral meg egy fejkendővel. Mint a mesében. És abban az este... valami bennem végleg megváltozott. ? A folytatás az első kommentben van a poszt alatt. Ott, ahol végre összepakoltam… és elindultam oda, ahol várt rám valami sokkal több, mint egy öreg ház. ??

– Takarodj vissza abba a büdös rozzant viskódba! – röhögött a férjem, anyja meg csak bólogatott mellette. Én meg csak álltam az ajtóban a hátizsákommal… és először az életben nem sírtam. Csak annyit mondtam: – Rendben. Csak ne csodálkozzatok, ha többé nem tér vissza az, akit elkergettetek. És elindultam. ? Pedig alig három héttel korábban még ott álltam a gáztűzhely előtt, kevergettem a hagymás szószt, és lopva az órára pillantottam. Balázs fél óra múlva érkezik – és ő ki nem állhatta a langyos vacsorát. Régebben még szívvel-lélekkel főztem. Játszottam az ízekkel, tálaltam szépen, mindig próbáltam meglepni. Most már csak egy feladat volt a sok közül. Mint a takarítás, a mosás, vagy hogy csendben legyek, ha anyósom jön. Az ajtó becsapódott – korábban, mint szokott. Megrezdültem. Gyorsan megtöröltem a kezem, kiléptem a folyosóra. – Itthon vagy már, Balázskám? Tíz perc, és kész a vacsora, – szóltam gyorsan. – Nem vagyok egyedül, – vetette oda, miközben kibújt a cipőjéből. Mögötte feltűnt Erzsébet néni – az anyja. – Jó estét, Erzsébet néni, – próbáltam udvariasan. – Épp főzök. – Már megint hagymás szósz? – húzta a száját, ahogy végigmért. – Hányszor mondjam, hogy a hagymát aranyszínűre kell sütni, nem feketére?! Különben keserű lesz minden. Nem szóltam. A hagyma pont tökéletes volt, de vele vitázni? Teljesen felesleges. – Jaj, mama, ne szekáld már, – legyintett Balázs, lehuppant a székre. – Megfőz, megetet, ennyi. – Na pont ez az! Csak úgy "megetet". A fiatalasszony dolga, hogy úgy főzzön, hogy a férfi ujját is megnyalja utána! Én bezzeg fiatalon olyan ebédeket főztem, hogy a szomszéd nők irigykedtek! Megtanultam kikapcsolni az ilyen mondatokra. Öt év házasság után már nem fájt. Csak fárasztott. A telefonom megremegett az asztalon. Épp nyúltam volna érte, de Balázs megelőzött. – Beregszászról keresnek, – mondta unottan. – Biztos megint a nagymamád háza miatt. Összeszorult a torkom. Három hete halt meg nagymama Zsófi, az egyetlen ember, aki valaha feltétel nélkül szeretett. A hívások onnan még mindig fájtak. – Halló? – szóltam bele halkan. A vonal végén Katalin néni, a szomszéd. Meleg, de határozott hang: – Drágám, ideje lenne lejönnöd. A papírokat alá kell írni, a házat ne hagyd csak úgy… kert van, almafa, patak. Kár lenne érte. – Igen, a hétvégén megyek, – válaszoltam. Letettem, és valami elindult bennem. Egy furcsa, halk eltökéltség. – Megint a viskó miatt? – kérdezte Balázs rágás közben. – Add el, amíg valaki egyáltalán hajlandó pénzt adni érte. Csak a baj van vele. – Nem akarom eladni, – válaszoltam halkan, de határozottan. – Ez emlék. A nagymamámé volt. – Ne kezd már megint ezzel a "szentimentalizmussal"! – legyintett. – Ez egy szétrohadt vályogház a világ végén, még gáz sincs. – Viszont ott van az almafás kert, – mondtam. – Nagymama mindig büszke volt rá. – Te még azt fogod mondani, hogy oda akarsz költözni! – nevetett Erzsébet néni. – Kuckózni a nyirkos sarokba. Gratulálok. A következő hetek a hivatalos ügyintézéssel teltek. Szabadságot vettem ki, rohangáltam a földhivatal, az okmányiroda, a közjegyző között. Balázst egyáltalán nem érdekelte. Csak dühöngött, ha este fáradtan, gyűrötten hazatértem: – Hol kószáltál már megint? Ingem nincs kivasalva, vacsora sehol! – Mondtam, hogy az örökséggel foglalkozom, – suttogtam. – Örökség? Egy lyukas viskó? Add el az első jöttmentnek, aztán felejtsd el! De én már nem tudtam elfelejteni. A ház, amit gyerekként még úgy ismertem, most hívott vissza. És én hallottam, amit mond. Amikor végre megkaptam a tulajdoni lapot, boldog voltam. Főztem egy ünnepi vacsorát, vettem egy üveg bort, előkészítettem az iratokat. Balázs hazaért. Leraktam elé a papírokat, mosolyogva mondtam: – Most már hivatalosan is az enyém. Ő csak felhorkantott: – Na, legalább már van hova lelépni, ha befuccsol ez is. – Tessék? – Hát, ha nem jön be az élet itt, mehetsz a kis kuckódba. Két szatyorral meg egy fejkendővel. Mint a mesében. És abban az este... valami bennem végleg megváltozott. ? A folytatás az első kommentben van a poszt alatt. Ott, ahol végre összepakoltam… és elindultam oda, ahol várt rám valami sokkal több, mint egy öreg ház. ??

Menj vissza abba a rozzant viskódba, ahová való vagy!”Egyetlen mondat. Mint egy ajtócsapódás a szíven.Balázs nem...

Mindenegyben blog
2025. április 14. (hétfő), 15:07

„Nem ilyen fiút vártunk – nincs rá szükségünk!” – ezzel a mondattal hagyta a kórházban újszülött kisfiát a házaspár. Azt hitték, vége a történetnek. De évekkel később, amikor megtudták, hogy a fiúból sikeres férfi lett, felkeresték. Ám amikor kinyílt a lakás ajtaja, olyat láttak, amitől SZÓ SZERINT LEESETT AZ ÁLLUK… ?? Néha egy gyönyörű szerelmi történet nem úgy végződik, ahogy szeretnénk. Márk és Orsolya egy esküvőn ismerkedtek meg – ő volt a koszorúslány, a férfi – a vőlegény unokatestvére. Együtt töltötték az éjszakát, és reggel Márk elment. A kapcsolat, ami olyan hirtelen kezdődött, nem akart véget érni. Mindketten úgy érezték, hogy ez a vonzalom valami új, erős, féktelen. Márk munkája nem tette lehetővé, hogy sokáig maradjon egy másik városban, Orsolya pedig félt vállalni a kockázatot és hozzá költözni. A távkapcsolat olyan volt, mint egy tündérmese – este telefonon vagy Skype-on beszéltek, napközben üzentek egymásnak. Orsolya egy hónap után nem bírta, és elment hozzá egy hétre. Ott találkozott a szüleivel – kedves, kedves embereknek tűntek, és azt gondolta, hogy majdnem készen áll arra, hogy örökre itt maradjon. De egy este meghallotta a beszélgetésüket Márk és az apja között... Mit hallottál? És mi történt ezután? A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

„Nem ilyen fiút vártunk – nincs rá szükségünk!” – ezzel a mondattal hagyta a kórházban újszülött kisfiát a házaspár. Azt hitték, vége a történetnek. De évekkel később, amikor megtudták, hogy a fiúból sikeres férfi lett, felkeresték. Ám amikor kinyílt a lakás ajtaja, olyat láttak, amitől SZÓ SZERINT LEESETT AZ ÁLLUK… ?? Néha egy gyönyörű szerelmi történet nem úgy végződik, ahogy szeretnénk. Márk és Orsolya egy esküvőn ismerkedtek meg – ő volt a koszorúslány, a férfi – a vőlegény unokatestvére. Együtt töltötték az éjszakát, és reggel Márk elment. A kapcsolat, ami olyan hirtelen kezdődött, nem akart véget érni. Mindketten úgy érezték, hogy ez a vonzalom valami új, erős, féktelen. Márk munkája nem tette lehetővé, hogy sokáig maradjon egy másik városban, Orsolya pedig félt vállalni a kockázatot és hozzá költözni. A távkapcsolat olyan volt, mint egy tündérmese – este telefonon vagy Skype-on beszéltek, napközben üzentek egymásnak. Orsolya egy hónap után nem bírta, és elment hozzá egy hétre. Ott találkozott a szüleivel – kedves, kedves embereknek tűntek, és azt gondolta, hogy majdnem készen áll arra, hogy örökre itt maradjon. De egy este meghallotta a beszélgetésüket Márk és az apja között... Mit hallottál? És mi történt ezután? A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

Lemondtak rólam, mert nem voltam tökéletes – de most a küszöbömön könyörögnek pénzértMagyar megható történet az...

Hirdetés
Hirdetés