Mindenki csak mosolygott, amikor az ápolónő pelenkát cserélt a milliomoson... De aztán látott valamit, amitől libabőrös lett a haja. ??? A klinika csendje összekeveredett a fertőtlenítő maró szagával – ez lett Katalin mindennapjainak háttere. Nemrégiben kezdett dolgozni a budapesti Szent Margit kórház kómás osztályán, de a hely súlya azonnal ránehezedett. Ez nem volt egy átlagos részleg. A folyosók tükörtiszták, a gépek ritmusra sípoltak, de a legnyomasztóbb mégis az volt, hogy ott mintha megállt volna az idő. Az élet csak úgy lógott a levegőben, hangtalanul. A sok beteg közül mégis volt valaki, aki különösen megérintette őt: Veres Viktor. Ő nem akármilyen páciens volt. Viktor neve hónapokkal korábban bejárta az összes híradót – milliárdos techvállalkozó, az ország egyik legsikeresebb startupjának alapítója, aki rejtélyes autóbaleset után került kómába. Egy esős éjszakán lesodródott az útról a 11-es főúton, és bár hivatalosan balesetnek nyilvánították, suttogtak... hogy valaki szándékosan akarta félreállítani. Katalin szerződése világos volt: életjelek mérése, infúziók cseréje, berendezések kezelése, stabil állapot fenntartása. Semmi több. De az első pillanattól kezdve Viktor valahogy más volt számára. Talán azért, mert ő, aki mindig a címlapokon szerepelt, most mozdulatlanul feküdt, csövekbe kötve, egy ágyhoz szíjazva – kiszolgáltatottan. Vagy talán azért, mert még így is... volt benne valami élő, valami jelenlévő. Valami, amit a többi nővér nem látott. A többiek rutinból dolgoztak, de Katalin? Ő nap mint nap törődött vele. Megtörölte az arcát, újrapólyázta, masszírozta a kezét – mintha érezte volna, hogy a férfi valahol, valahogyan még mindig figyel. És akkor, egy borongós januári reggelen, amikor új érzékelőket állított be Viktor ágya mellett... Valami furcsa részletet vett észre a testén. Egy apró jelet. Egy kis heget. Egy betűt? Egy tetoválást? Egy szimbólumot? Katalin haja égnek állt. A bőre libabőrös lett. És hirtelen összeállt a kép... ??? Folytatás a kép alatti első kommentben! ??

Hirdetés
Mindenki csak mosolygott, amikor az ápolónő pelenkát cserélt a milliomoson... De aztán látott valamit, amitől libabőrös lett a haja. ???
A klinika csendje összekeveredett a fertőtlenítő maró szagával – ez lett Katalin mindennapjainak háttere. Nemrégiben kezdett dolgozni a budapesti Szent Margit kórház kómás osztályán, de a hely súlya azonnal ránehezedett. Ez nem volt egy átlagos részleg.
A folyosók tükörtiszták, a gépek ritmusra sípoltak, de a legnyomasztóbb mégis az volt, hogy ott mintha megállt volna az idő. Az élet csak úgy lógott a levegőben, hangtalanul. A sok beteg közül mégis volt valaki, aki különösen megérintette őt: Veres Viktor.
Ő nem akármilyen páciens volt.
Viktor neve hónapokkal korábban bejárta az összes híradót – milliárdos techvállalkozó, az ország egyik legsikeresebb startupjának alapítója, aki rejtélyes autóbaleset után került kómába. Egy esős éjszakán lesodródott az útról a 11-es főúton, és bár hivatalosan balesetnek nyilvánították, suttogtak... hogy valaki szándékosan akarta félreállítani.
Katalin szerződése világos volt: életjelek mérése, infúziók cseréje, berendezések kezelése, stabil állapot fenntartása. Semmi több. De az első pillanattól kezdve Viktor valahogy más volt számára. Talán azért, mert ő, aki mindig a címlapokon szerepelt, most mozdulatlanul feküdt, csövekbe kötve, egy ágyhoz szíjazva – kiszolgáltatottan.
Vagy talán azért, mert még így is... volt benne valami élő, valami jelenlévő. Valami, amit a többi nővér nem látott. A többiek rutinból dolgoztak, de Katalin? Ő nap mint nap törődött vele. Megtörölte az arcát, újrapólyázta, masszírozta a kezét – mintha érezte volna, hogy a férfi valahol, valahogyan még mindig figyel.
És akkor, egy borongós januári reggelen, amikor új érzékelőket állított be Viktor ágya mellett...
Valami furcsa részletet vett észre a testén. Egy apró jelet. Egy kis heget. Egy betűt? Egy tetoválást? Egy szimbólumot?
Katalin haja égnek állt. A bőre libabőrös lett. És hirtelen összeállt a kép...
??? Folytatás a kép alatti első kommentben! ??
Hirdetés

Mindenki nevetett, amikor a nővér kicserélte a milliomos pelenkáját… De egy nap olyat látott, amitől libabőrös lett a karja. ???

/A kórházi folyosókon már hajnalban érezni lehetett a fertőtlenítő szúrós szagát, de Katalin, az új ápolónő a nagykőrösi kórház intenzív osztályán már hozzászokott\./

Hirdetés
Pár hete kezdett itt dolgozni – egyedülálló anyaként nem válogathatott –, de ez a részleg… ez más volt.

Itt nem beszélgettek. Nem volt zsizsegés, csak a gépek ritmikus sípolása és az állandó, dermedt csend. A kómás betegek között mégis volt valaki, aki különösen megragadta.

Dr. Veres Viktor.

Nem volt ismeretlen név. Ő volt az a magyar techmilliárdos, akiről pár hónapja minden újság azt írta, hogy rejtélyes autóbaleset után került kómába. Egy esős éjszaka az M5-ösön csúszott meg a kocsija. A rendőrség szerint „tragikus véletlen”, de a pletykák szerint… valaki el akarta tenni láb alól.

Hirdetés

Katalinnak nem volt más dolga, mint ellenőrizni az értékeit, adagolni a gyógyszereket, figyelni a monitorokat – és cserélni a pelenkáját. A legtöbb nővér gépiesen végezte a dolgát, de ő nem tudta közönyösen kezelni.

Mintha az a törékeny, mozdulatlan test még mindig hordozta volna azt a karizmát, amit a hírekből ismert. Katalin beszélt hozzá, megtörölte az arcát, néha még meg is masszírozta a kezét, hátha… csak hátha valami belül érez még.

Aztán jött az a szürke hétfő reggel.

Rutinszerűen hajolt Viktor fölé, hogy rögzítse a vérnyomásmérőt, amikor valami furcsa tűnt fel neki. Egy kis redő a párnán. Lehajolt, hogy eligazítsa… és akkor meglátta.

A párna alá rejtve egy összehajtott papírdarab volt.

Hirdetés
És azon az ő neve állt.

„Katalin. Ne engedd, hogy megtaláljanak. Ha felébredek, mindent elmondok.” ???

Katalin keze remegett, amikor kihúzta a papírt a párna alól. A sorok vékony, dőlt betűkkel voltak írva, mintha valaki sietve, félhomályban vetette volna papírra:

„Katalin. Tudom, hogy törődsz velem. Hogy nem vagy olyan, mint a többiek.Ha olvasod ezt, az azt jelenti, hogy még életben vagyok.De nem sokáig, ha ők megtudják, hogy emlékszem.”

Katalin érezte, hogy az ereiben jeges víz kezd folyni. Nem értette, ki az a „ők”. Miféle emberek? A nővértársak? Az orvosok? Vagy valaki egészen más?

A levél többi részét már nem is akarta elolvasni ott, bent a kórteremben. Elcsúsztatta a zsebébe, mintha csak egy papír zsebkendőt tenne el, és gyorsan kilépett a folyosóra.

A szíve úgy vert, mintha futott volna.

Aznap este, amikor végre hazatért kisfiához, Márkhoz, és lefektette, zárral bezárta a fürdőszoba ajtót, és újra elővette a papírt. A sorok remegő kézzel íródtak, de egyértelmű volt az üzenet:

Hirdetés

„A cégem vezetését ideiglenesen átvette az egyik igazgatóm, Veres Nóra. A húgom. De ő áll mögötte.Ne higgy neki. Mosolyog, kedves, de... ő próbált megölni.”

Katalin szinte elejtette a papírt. A neve ismerős volt. Veres Nóra pár napja jött be a kórházba látogatóként.Elegáns, visszafogott nő, akinek egyetlen pillantása is megfagyasztotta a levegőt.

„Szervusz, te vagy az új nővér?” – kérdezte akkor mézes-mázosan, miközben megigazította a kabátját.„Csak tudd, Viktornak már nem lesz sokáig szüksége rád.”

Akkor Katalin ezt udvariasságnak hitte.

Hirdetés
Most már tudta: ez egy fenyegetés volt.

És a legrosszabb csak most jött…

Másnap reggel, amikor bement a kórházba, a főnővér azzal fogadta:

„Katalin, kérlek, gyere be az irodába. A főorvos beszélni szeretne veled. Most.”

Katalin belépett az irodába, a gyomra görcsben, a torka száraz volt. A főorvos, dr. Rácz, ott ült a barna íróasztal mögött, mellette a kórház jogásza – és Veres Nóra. A nő, akiről a levélben az állt, hogy megpróbálta megölni a saját bátyját.

– Katalin, kérem, üljön le – mondta higgadt hangon a főorvos, de a hangjában ott bujkált valami feszült fémes él. – Fontos beszélnünk.

– Mi történt? – kérdezte halkan.

Nóra felnevetett. Egy hideg, öntelt kacaj volt.

Hirdetés
– Maga történt. Túlságosan kíváncsi.

– Miről beszél? – próbálta Katalin megőrizni a nyugalmát.

A főorvos sóhajtott, majd kinyitott egy dossziét. – Megbízható forrásból tudjuk, hogy... valaki engedély nélkül nyúlt be az intenzív osztály dokumentumaiba. És... talált valamit, amit nem lett volna szabad. A biztonsági kamera is rögzítette.

– Ez nevetséges! – pattant fel Katalin. – Csak ápoltam egy embert, akit mindenki elfelejtett! És most már tudom, miért! Hogy Nóra megszerezze a vagyonát!

Nóra hangja fagyos volt, mint a decemberi jég:– Kedvesem, ha lenne bizonyítéka, már rég rendőrségen lenne. De nem tudja bizonyítani, hogy a bátyám egyáltalán írt volna magának bármit.

Hirdetés
A levél? Tán elveszett? Vagy „véletlenül” elégett?

Katalin a zsebébe nyúlt – de ott semmi nem volt. A levél eltűnt.

A főorvos hangja kemény lett. – Nézze, Katalin. Vagy aláír egy titoktartási nyilatkozatot, vagy azonnali hatállyal elbocsátjuk.És... jobban teszi, ha hallgat. Maga egyedül van. Ő viszont az egész kuratóriumot a zsebében tartja.

A levegő megszilárdult körülötte. Csapda volt. A rendszer, a hatalom, a pénz... mind Nóra oldalán állt.

De Katalin nem véletlenül lett ápoló. Ő sosem adta fel.

6 hónappal később...

A TV-ben nagybetűs címlap jelent meg:

? „Milliárdos technológiai cégvezető visszatér a kómából – vallomása megrengette az országot” ?

A riporternő arca komoly volt, miközben a kamerába nézett:

– Viktor Veres nyilatkozata szerint a húga, Veres Nóra kísérelte meg eltüntetni őt, hogy megszerezze a vagyonát. A kulcs: egy nővér, Katalin, aki hitt benne akkor is, amikor mindenki más lemondott róla...

A stúdióban csend lett.

Katalin ekkor már egy másik kórház vezetőápolója volt. Nem szólt semmit. Csak megnézte a képernyőt, ahol Viktor, már ébren, mosolyogva sétált a kisfiával kézen fogva.

És a záró mondat a képernyőn villant:

„Néha egyetlen ember gondoskodása nemcsak életet menthet... de igazságot is hozhat.”

 

2025. április 10. (csütörtök), 05:22

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 08:38
Hirdetés

A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…

A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…

A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…Odabent...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 07:09

A gazdag férfi kimentett egy fiatal nőt az utcáról, majd elvitte a mozgásképtelen fiához. De amikor meghallotta, MIT suttogott a vendég a fiúnak IDEGEN NYELVEN… lefagyott az arca ???

A gazdag férfi kimentett egy fiatal nőt az utcáról, majd elvitte a mozgásképtelen fiához. De amikor meghallotta, MIT suttogott a vendég a fiúnak IDEGEN NYELVEN… lefagyott az arca ???

sűrű eső úgy verte az autó szélvédőjét, mintha vödörszám öntenék. Gábor alig látott valamit vezetés közben, a...

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 06:29

A farkas nem mozdult el a nő koporsójától, és amikor közelebbről megnézték az emberek, ELKÁBOLTAK attól, amit láttak… ???

A farkas nem mozdult el a nő koporsójától, és amikor közelebbről megnézték az emberek, ELKÁBOLTAK attól, amit láttak… ???

A farkas nem mozdult a koporsó mellől” – történet a MátrábólAzt mondják, az állatok olykor többet éreznek, mint az...

Mindenegyben blog
2025. április 17. (csütörtök), 20:11

Úgy döntöttem, gondoskodom a beteg édesanyámról, a férjem pedig eladta az autómat, „csak hogy ne tudjak elszökni vidékre”. Ez volt az a pillanat, amikor megértettem: kétféle szeretet közül kell választanom. Kriszta vagyok, 42 éves. Egy hónappal ezelőtt még sikeres pszichológusként dolgoztam Budapesten, volt egy lakásom a belvárosban, és egy férjem, akivel tizenöt éve voltunk házasok. Most Vargán, a szülőfalumban élek, és minden reggel teát viszek az anyámnak. A konyha ablakából nézem, ahogy az áprilisi reggel napfénye lágyan simogatja a virágzó orgonabokrot a régi családi ház udvarán. Soha nem hittem volna, hogy egyszer végleg visszatérek ide – arra a helyre, ahonnan tizennyolc évesen olyan határozottan indultam el. De az élet másként döntött. – Meghoztam a teát, anyu – mondom, miközben kilépek az udvarra. Anyu, hetvenéves, a kedvenc székében ül, egy vékony pléddel betakarva, pedig a nap melegen süt, és úgy tűnik, szép idő lesz. – Nem kellett volna jönnöd, drága kislányom – mondja, miközben remegő kézzel átveszi a csészét. – Megvolt a saját életed a városban. Elmosolyodom, és eligazítom a plédet a térdén. Úgy tűnik, az utóbbi héten még többet fogyott. A Parkinson-kór kegyetlen – apránként lopja el az embert önmagától, míg végül csak egy test marad, ami már nem hallgat a lélekre. Az orvosok egy évet, talán kettőt adtak neki. Egy egész életnyi munka után – előbb a termelőszövetkezetben, aztán takarítóként a falu iskolájában – ennél sokkal többet érdemel. Nem egy idősek otthonát, nem egy idegent, aki majd vigyáz rá. – Ez is az otthonom – válaszolom halkan, bár tudom, hogy nem teljesen igaz. Az otthonom volt a budapesti lakás is, Dani mellett. Vagy legalábbis annak hittem… egészen egy hónappal ezelőttig. Még mindig élénken él bennem minden beszélgetés, ami anyu diagnózisa után kezdődött. – Majd keresünk valakit, aki vele marad – próbált győzködni Dani. – Vagy fizetünk egy rendes otthont. Nem hagyhatod ott a karrieredet, nem mehetsz csak úgy vissza vidékre! De én tudtam: anyu nem bírná ki, ha elvágják a gyökereitől. Ha elszakad a kertjétől, a tyúkjaitól, amik reggelente felverik, a szomszédoktól, akik néha beköszönnek a kapun, hogy „na, hogy van, Eléna néni?”. Amikor közöltem Danival, hogy fél évre szabadságot veszek ki a rendelőből – a sürgős eseteket online kezelem majd –, csak kinevetett. – Ezt nem gondolhatod komolyan – mondta. – Ezzel tönkreteszed, amit évek alatt felépítettél! De amikor látta, hogy tényleg csomagolok, hirtelen átváltott fenyegetésbe. – Ha elmész, mindennek vége – mondta egy este, miután újra összevesztünk. – Nem fogok ingázni Budapest meg egy isten háta mögötti falu között. Talán lett volna megoldás, ha Dani legalább egyszer eljön ide. Ha látta volna, hogyan él anyu, ha megértette volna, hogy ez nem „csak betegség”, hanem méltóság, szeretet, emberség. De mindig csak kifogásokat keresett – túl sok a munka, fontos tárgyalás, allergia… Aztán eljött az indulás napja. Dani már kora reggel elment otthonról. Összepakoltam a bőröndjeimet, néhány dobozt, és elindultam le a mélygarázsba… de amikor odaértem, a kocsim már nem volt ott. A telefon akkor csörrent meg, amikor a taxira vártam. – Eladtam – mondta Dani hűvösen. – Hogy ne mehess csak úgy ki vidékre, amikor kedved tartja. És akkor minden világossá vált. Ez nem anyuról szólt. Nem a távol töltött időről. Hanem arról, hogy ő nem tudta elviselni, ha nem ő dönt. Abban a másodpercben tizenöt év házasság omlott össze, mint egy rosszul rakott kártyavár. A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

Úgy döntöttem, gondoskodom a beteg édesanyámról, a férjem pedig eladta az autómat, „csak hogy ne tudjak elszökni vidékre”. Ez volt az a pillanat, amikor megértettem: kétféle szeretet közül kell választanom. Kriszta vagyok, 42 éves. Egy hónappal ezelőtt még sikeres pszichológusként dolgoztam Budapesten, volt egy lakásom a belvárosban, és egy férjem, akivel tizenöt éve voltunk házasok. Most Vargán, a szülőfalumban élek, és minden reggel teát viszek az anyámnak. A konyha ablakából nézem, ahogy az áprilisi reggel napfénye lágyan simogatja a virágzó orgonabokrot a régi családi ház udvarán. Soha nem hittem volna, hogy egyszer végleg visszatérek ide – arra a helyre, ahonnan tizennyolc évesen olyan határozottan indultam el. De az élet másként döntött. – Meghoztam a teát, anyu – mondom, miközben kilépek az udvarra. Anyu, hetvenéves, a kedvenc székében ül, egy vékony pléddel betakarva, pedig a nap melegen süt, és úgy tűnik, szép idő lesz. – Nem kellett volna jönnöd, drága kislányom – mondja, miközben remegő kézzel átveszi a csészét. – Megvolt a saját életed a városban. Elmosolyodom, és eligazítom a plédet a térdén. Úgy tűnik, az utóbbi héten még többet fogyott. A Parkinson-kór kegyetlen – apránként lopja el az embert önmagától, míg végül csak egy test marad, ami már nem hallgat a lélekre. Az orvosok egy évet, talán kettőt adtak neki. Egy egész életnyi munka után – előbb a termelőszövetkezetben, aztán takarítóként a falu iskolájában – ennél sokkal többet érdemel. Nem egy idősek otthonát, nem egy idegent, aki majd vigyáz rá. – Ez is az otthonom – válaszolom halkan, bár tudom, hogy nem teljesen igaz. Az otthonom volt a budapesti lakás is, Dani mellett. Vagy legalábbis annak hittem… egészen egy hónappal ezelőttig. Még mindig élénken él bennem minden beszélgetés, ami anyu diagnózisa után kezdődött. – Majd keresünk valakit, aki vele marad – próbált győzködni Dani. – Vagy fizetünk egy rendes otthont. Nem hagyhatod ott a karrieredet, nem mehetsz csak úgy vissza vidékre! De én tudtam: anyu nem bírná ki, ha elvágják a gyökereitől. Ha elszakad a kertjétől, a tyúkjaitól, amik reggelente felverik, a szomszédoktól, akik néha beköszönnek a kapun, hogy „na, hogy van, Eléna néni?”. Amikor közöltem Danival, hogy fél évre szabadságot veszek ki a rendelőből – a sürgős eseteket online kezelem majd –, csak kinevetett. – Ezt nem gondolhatod komolyan – mondta. – Ezzel tönkreteszed, amit évek alatt felépítettél! De amikor látta, hogy tényleg csomagolok, hirtelen átváltott fenyegetésbe. – Ha elmész, mindennek vége – mondta egy este, miután újra összevesztünk. – Nem fogok ingázni Budapest meg egy isten háta mögötti falu között. Talán lett volna megoldás, ha Dani legalább egyszer eljön ide. Ha látta volna, hogyan él anyu, ha megértette volna, hogy ez nem „csak betegség”, hanem méltóság, szeretet, emberség. De mindig csak kifogásokat keresett – túl sok a munka, fontos tárgyalás, allergia… Aztán eljött az indulás napja. Dani már kora reggel elment otthonról. Összepakoltam a bőröndjeimet, néhány dobozt, és elindultam le a mélygarázsba… de amikor odaértem, a kocsim már nem volt ott. A telefon akkor csörrent meg, amikor a taxira vártam. – Eladtam – mondta Dani hűvösen. – Hogy ne mehess csak úgy ki vidékre, amikor kedved tartja. És akkor minden világossá vált. Ez nem anyuról szólt. Nem a távol töltött időről. Hanem arról, hogy ő nem tudta elviselni, ha nem ő dönt. Abban a másodpercben tizenöt év házasság omlott össze, mint egy rosszul rakott kártyavár. A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

42 éves vagyok, Krisztinának hívnak. Még csak egy hónapja, hogy hátat fordítottam a bukaresti életemnek:...

Mindenegyben blog
2025. április 17. (csütörtök), 19:14

A rendőr talált egy kiscicát – de amikor megnézte a biztonsági kamerák felvételét, eltűnt a mosolya

A rendőr talált egy kiscicát – de amikor megnézte a biztonsági kamerák felvételét, eltűnt a mosolya

Zoltán hadnagy nem számított rá, hogy aznap reggel bármi szokatlannal találkozik. Csak egy újabb rutinos szolgálat, egy...

Mindenegyben blog
2025. április 17. (csütörtök), 18:20

A feleségemmel örökbe fogadtunk egy újszülött kislányt. Aztán, amikor a kislány hét éves lett, a feleségem végre teherbe esett. MEGFAGYTAM, amikor meghallottam, MIT MONDOTT NEKEM, amikor kijött a szülészetről... ??? Kriszta és Gábor hét évig éltek boldog házasságban. A gyerekvállalás azonban nem akart összejönni. Végül hosszú, nehéz időszak után úgy döntöttek, hogy örökbe fogadnak egy újszülött kislányt. Így érkezett hozzájuk Lili, háromhetesen. Az örökbefogadás sok időbe, pénzbe és idegszálba került, de végül sikerült. A kislány a Saltikov... vagyis bocsánat, már Kovács család tagja lett. A névadás joga Krisztáé és Gáboré volt – a biológiai anya még nevet sem választott. Lilit ők szerették elnevezni, és szerették is, mint a saját gyermeküket. Krisztáék szőke hajúak, kék szeműek voltak, sokan még testvérpárnak is nézték őket. És bár Lili nem hasonlított rájuk, mindenki tudta – ő a „szívük gyermeke”. A probléma csak akkor kezdődött, amikor Kriszta 37 évesen – váratlanul – teherbe esett. Gábor már 39 volt, de nem számított: a család bővült. Kriszta boldogan újságolta: — Gábor, kisfiunk lesz! Pont, ahogy mindig álmodtam! És valóban – néhány héttel később megszületett Márk, kicsit korábban, kicsit soványabban, de egészségesen. Ám amikor Kriszta egy hónappal később hazaért a babával, olyan mondatot ejtett ki a száján, amitől Gábor szó szerint LEBÉNULT. A folytatásban kiderül, mit tett Gábor, amikor a felesége olyasmit kért tőle, amit egy apa soha nem akarna hallani…?? Olvasd el az első kommentben!

A feleségemmel örökbe fogadtunk egy újszülött kislányt. Aztán, amikor a kislány hét éves lett, a feleségem végre teherbe esett. MEGFAGYTAM, amikor meghallottam, MIT MONDOTT NEKEM, amikor kijött a szülészetről... ??? Kriszta és Gábor hét évig éltek boldog házasságban. A gyerekvállalás azonban nem akart összejönni. Végül hosszú, nehéz időszak után úgy döntöttek, hogy örökbe fogadnak egy újszülött kislányt. Így érkezett hozzájuk Lili, háromhetesen. Az örökbefogadás sok időbe, pénzbe és idegszálba került, de végül sikerült. A kislány a Saltikov... vagyis bocsánat, már Kovács család tagja lett. A névadás joga Krisztáé és Gáboré volt – a biológiai anya még nevet sem választott. Lilit ők szerették elnevezni, és szerették is, mint a saját gyermeküket. Krisztáék szőke hajúak, kék szeműek voltak, sokan még testvérpárnak is nézték őket. És bár Lili nem hasonlított rájuk, mindenki tudta – ő a „szívük gyermeke”. A probléma csak akkor kezdődött, amikor Kriszta 37 évesen – váratlanul – teherbe esett. Gábor már 39 volt, de nem számított: a család bővült. Kriszta boldogan újságolta: — Gábor, kisfiunk lesz! Pont, ahogy mindig álmodtam! És valóban – néhány héttel később megszületett Márk, kicsit korábban, kicsit soványabban, de egészségesen. Ám amikor Kriszta egy hónappal később hazaért a babával, olyan mondatot ejtett ki a száján, amitől Gábor szó szerint LEBÉNULT. A folytatásban kiderül, mit tett Gábor, amikor a felesége olyasmit kért tőle, amit egy apa soha nem akarna hallani…?? Olvasd el az első kommentben!

Mi és a feleségem örökbe fogadtunk egy újszülött kislányt. Aztán, amikor a lány hétéves lett, a feleségem teherbe...

Mindenegyben blog
2025. április 17. (csütörtök), 17:25

Az anyós évekig megalázta a menyét, mígnem egy napon kilakoltatási felszólítást kapott – a menyétől! ? Nem is sejthette, ki a valódi tulajdonos... ?

Az anyós évekig megalázta a menyét, mígnem egy napon kilakoltatási felszólítást kapott – a menyétől! ? Nem is sejthette, ki a valódi tulajdonos... ?

Az anyós éveken át megalázta a menyeit – mígnem egy napon kilakoltatási értesítést kapott. A dokumentumot maga a menye...

Mindenegyben blog
2025. április 17. (csütörtök), 16:22

A tálkáját sosem vettem le a polcról, hátha egyszer hazatalál

A tálkáját sosem vettem le a polcról, hátha egyszer hazatalál

Amikor kiléptem a folyosóra, hogy levigyem a szemetet, ő még mindig ott ült az ajtó előtti lábtörlőn. Az én Árminom....

Hirdetés
Hirdetés