Agyvérzéses beteg lógó kézzel 5 óra múlva kapott infúziót, amit ülve egy széken kellett megvárnia, hogy lefolyjon. Kiszáradásos 102 éves nénike 6. /órája várt a folyosón családja körében egy hordágyon, hogy megkapja a hőn áhított infúziót\./
Hirdetés
Pár évvel korábban férjem nagymamája került a Dél-pesti Kórházba és akkor volt szerencsém 12 órát lehúzni ott a sürgősségin és azóta semmit sem változott a helyzet. Szó szerint egy halálgyár. Agyvérzéses beteg lógó kézzel 5 óra múlva kapott infúziót, amit ülve egy széken kellett megvárnia, hogy lefolyjon.
Hirdetés
Kiszáradásos 102 éves nénike 6. órája várt a folyosón családja körében egy hordágyon, hogy megkapja a hőn áhított infúziót. Fulladásos rohammal mentő által behozott idős nénikét többi beteg pátyolgatta a váróban, úgy hogy többször majdnem leesett a magas hordágyról, félrebeszélt rohama volt, majd 2x-i felszólításra, mikor már szó szerint úgy kellett levágni a ruhát a nénikéről a sokktalanítóban és küzdeni az életéért, na akkor már eltolta onnan a morcos nővér.
Hirdetés
Na és ami a legszebb volt, hogy férjem nagymamáját mint egy teniszlabdát átpasszolták a Szent Lászlóba, ahonnan 3 nap múlva azok visszapasszolták. Akkoriban egy kis mitugrász doktor volt ott az atyaúristen a sűrgősségin, aki leugatott engem, hogy nem úgy van az. Lényegében a nagyinak volt egy nyílt seb a lábán, ami miatt szó szerint lefolyt vérről, mire megtaláltuk, már alig élt és a mentősök is úgy vitték el, hogy azonnal vért kell kapnia. Na a doki aztat mondta, hogy nincs nagy vérveszteség és rámutatott a nagyi lábára amit ők varrtak össze , hogy nézzem meg, most sem folyik a vére! (csak azért mert ő dr. én nem vagyok hülye) De mit tud ilyenkor tenni az ember lánya? Nem úgy van az, hogy felkapom az alig életképes hozzátartozómat és viszem másik kórházba.
Hirdetés
Nem ám.
Én mondtam neki, hogy 1 m magasságban odahaza mindent bevérzett és már nem volt magánál, ki volt fehéredve mikor rátaláltunk és keringése is alig volt , majd egy órát dolgoztak rajta a mentősök, hogy el tudjanak vele indulni, de a doki meg az ő társa megnyugtattak, hogy a nagyinak nincs szüksége vérre. Ami még ott akkor feltűnt, hogy miért van 4 vizsgáló, ha csak 1 doki dolgozik?
Egyedül a sokktalanítóban lévő 1, max 2 beteggel foglalkoznak, az összes többi le van sz.
Hirdetés
rva odakint. Az egyszem vizsgálóba meg ha meg is állapítják valakinek, hogy mi a baja, akkor fogják és kiültetik a folyosóra. Közröhely az a sűrgösségi néven futó emberi szeméremérzetre fittyet hányó halálgyár. Súlyos, sokszor bepelenkázott betegeket több órányi várakozás közben a család által lefizetett nővér egy üres vizsgálóban rakja tisztába. Aki annó kijelölte ezeket a területileg illetékes központi kórházakat, az tutira meg sem nézte, hogy alkalmasak e ekkora forgalom lebonyolítására.
Hirdetés
Nem nézte meg, mert ő bizonyára egy magánklinikára jár, ha bármi baja van, vagy a Honvéd kórházba, ahol érdekes módon mindenre van pénz, még ilyenekre is, hogy robot hordja ki lifttel az ételeket. És ez a robot illedelmesen figyelmeztetett, amikor útjába tévedtem. Illedelmesebben, mint bármelyik orvos, vagy nővér.
Ttisztelet a kivételnek, mert azért akad a Déltepsiben. Igen. Dél-TEPSI-ben, mert erre felénk csak így hívják az emberek.
Az anyósom kérte, hogy a gyerekek töltsenek nála egy hetet az ünnepek alatt – amikor értük mentem, összetört a...
Mindenegyben blog 2024. november 22. (péntek), 21:32
Egy szegény, idős nő, Irénke néni minden nap váratlan csomagokat kapott egy ismeretlen feladótól. Irénke néni és néhai férje, János soha nem vállaltak gyermeket, ezért nem tudta, honnan érkezhetnek ezek az ajándékok.
Valaki más gyerekét kell felnevelnem, miközben az anyja bulikon szórakozik – Napi történet Beleszerettem egy terhes...
Mindenegyben blog 2024. november 22. (péntek), 08:46
Hihetetlen történet, amely szíven üt! ? Egy találkozás, egy régi levél, és egy fotó, amely mindent megváltoztatott. Nagy László élete teljesen új irányt vett, amikor rábukkant egy múltbeli titokra. Vajon hogyan találta meg azt, ami egész életében hiányzott? Olvasd el ezt a megható és érzelmes történetet, amely bizonyítja, hogy soha nem késő megismerni a múltunkat.