25 dkg finomliszt 15 dkg darált dió 30 dkg porcukor 25 dkg margarin 2 dl tej 6 db tojás 10 evőkanál víz 1 zacskó sütőpor 1 zacskó vaníliacukor 2 dl habtejszín Elkészítés: A 4 tojás sárgáját, a diót, 20 dkg porcukrot, 20 dkg lisztet, a sütőport, a vizet jól összekeverjük. Hozzáadjuk a 4 tojás keményre felvert habját. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, és előmelegített sütőben 170-180 fokon kb. 25 perc alatt megsütjük.
/A krémhez az 5 dkg liszthez adjuk a 2 tojás sárgáját és 2 dl tejet, majd állandó kevergetés mellett csomómentesre főzzük\./
Hirdetés
Még melegen hozzákavarjuk a vaníliacukrot, és a 10 dkg porcukrot.
Hirdetés
Ha kihűlt, hozzáadunk 25 dkg margarint, és jól elkavarjuk. Hozzáadjuk a 2 tojás felvert habját, és óvatosan elkeverjük. Ha kihűlt a tésztalap betesszük a hűtőbe (akár egy éjszakára is,) utána halmozzuk a tetejére a keményre vert tejszínhabot. A tejszínhab tetejére csoki reszeléket szórunk.