A hétvégi ebédek sztárja lesz ez a finom húsos étel! Tetszés szerint mással is megtöltheted, de nekünk ez a variáció nagyon ízlik. Melegen és hidegen is nagyon ízletes!
Hozzávalók:.
700 g sertéshús (karaj, lapocka tetszés szerint)
150 g sajt
2 hagyma
2 tojás
500 g gomba
olaj
só
bors
őrölt csili
A sütéshez:.
1 dl víz
1,5 dl főzőtejszín
2 evőkanál olaj
.
/A tojásokat keményre főzzük\./
Hirdetés
A hagymát felaprítjuk és kevés olajon megdinszteljük, hozzáadjuk a megtisztított, felszeletelt gombát, fűszerezzük.
Hirdetés
Pár perc elteltével a gomba levet ereszt, hagyjuk tovább párolódni, hogy megpuhuljon.
Hirdetés
Egy tálba tesszük a kihűlt gombát, a levét nem kanalazzuk bele. Az apróra vágott főtt tojást és a reszelt sajtot is hozzáadjuk.
Hirdetés
A húst nagyobb szeletekre vágjuk és klopfoljuk, fűszerezzük. A hús egyik részére halmozunk egy nagy kanál tölteléket és szorosan feltekerjük.
Fogpiszkálóval rögzítjük, hogy sütés közben ne folyjon ki a töltelék.
Hirdetés
Hirdetés
Olajat forrósítunk és a húsok minden oldalát megsütjük. Mikor megsült, húzzuk ki a fogpiszkálókat.
A megsült húsokat szorosan egymás mellé egy hőálló tálba tesszük. A vizet, a főzőtejszínt és az olajat összekeverjük, ráöntjük. 180 fokos sütőben nagyjából 30 percig sütjük, időnként megöntözzük a szafttal.