Zalakocka minden formában! Mi Zalában így várjuk a vendégeket :)
Hirdetés
Hirdetés
Nagyon ínycsiklandós és finom! Bármilyen formában elkészíthetjük, így különleges alkalmakra is remek választás. Ha valami finomságra vágysz, próbáld ki ezt a káprázatos édességet, ha mindent a leírtak szerint csinálsz, garantáltan remekül fog sikerülni!
Hozzávalók
A sárga laphoz:
4,tojás,
13 dkg cukor,
10 dkg liszt.
A barna lapokhoz:
5 tojás,
13 dkg cukor,
7 dkg liszt,
3 dkg kakaó
A krémhez:
1/2 liter tej,
2 csomag csokoládékrémpor,
5 tojásfehérje,
20 dkg cukor,
20 dkg vaj,
10 dkg porcukor,
4 dkg tojáshab.
A szóráshoz: 5 dkg csokoládédara.
Elkészítés
/Az 5 db tojást a 13 dkg cukorral meglangyosítjuk, és addig verjük, amíg a habverő nyakán megáll\./
Hirdetés
Óvatosan hozzáadjuk a 10 dkg lisztet, egy zsírpapírral bélelt tepsibe öntjük, megsütjük.
Hirdetés
Enyhén lisztezett deszkára borítjuk. Az 5 tojásból, a 13 dkg cukorból, a 7 dkg lisztből és 3 dkg kakaóból ugyanígy készítünk ugyanekkora tepsiben, két barna lapot.
Hirdetés
Elkészítjük a krémet 2 dl elkeverjük a krémport. Kicsit pihentetjük, hozzáadjuk a cukor 1/3 részét és a maradék tejet. Folytonos s mellett sürüre főzzük. A tojásfehérjét a cukor 2/3 részével kemény habbá verjük. Kiveszünk belőle 4 dkg-ot, majd a forró krémbe forgatjuk és kihűtjük. A vajat 10 dkg porcukorral és a 4 dkg habbal, habosra keverjük, majd a kihűlt krémmel óvatosan összekeverjük. A lapokat megtöltjük. Alul egy barna lap, rákenjük félujjnyi vastagságú krémet.
Hirdetés
Rátesszük a sárga lapot és erre félujjnyi krémet kenünk. Erre tesszük a második barna lapot. A felső lappot is krémmel vonjuk be. A krémre ráhintjük a csokoládédarát. Kockára vágva tálaljuk.