Az 5 éves fiam beteg volt, így otthon hagytam az új férjemmel – néhány órával később pánikban hívott fel: „Anya… az új apa furán viselkedik!”

Hirdetés
Az 5 éves fiam beteg volt, így otthon hagytam az új férjemmel – néhány órával később pánikban hívott fel: „Anya… az új apa furán viselkedik!”
Hirdetés

„Anya… az új apa felébredt… de furán viselkedik” – Az 5 éves kisfiam hívása után pánikszerűen rohantam haza

Évekig csak Máté és én voltunk. Az apja, Gábor, lassan eltűnt az életünkből, amikor Máté még alig volt egyéves. /Innentől kezdve egyedül neveltem a fiamat\./

Hirdetés
Az anyaság lett az életem középpontja, és apránként, de szívvel-lélekkel építettem fel a kis világunkat.

Azt hittem, nem is kell más. A kis családunk teljes volt így.

Aztán jött az a szürke, esős csütörtök. Éppen hazafelé zötykölődtem a metrón egy brutálisan hosszú műszak után – nővérként dolgoztam a kórházban, kétszeres váltásban. A lábaim már nem is fájtak, csak zsibbadtak, és a szemem alatt sötét karikák állandósultak, mint egy hűséges albérlő.

A metrón egy kedves férfi átadta a helyét.

Ahogy leültem, észrevettem, hogy Dan Brown – A Da Vinci-kód című könyvét olvassa. Az egyik kedvencem volt. Nem tudtam megállni, hogy ne szólítsam meg.

– Ez egy nagyon jó könyv – mondtam.

Felnézett, mosolygott. Meleg, barna szemei voltak.

– Tényleg? Te is szereted Dan Brownt?

– Imádom. Te hol tartasz benne?

A férfi neve Tamás volt.

Hirdetés
A beszélgetésünk kitartott az egész úton, és amikor közeledett az én megállóm, megkérdezte:

– Nincs kedved beülni egy kávéra? Ismerek egy könyvesbolt kávézót nem messze innen.

– Hát… sajnos nem – feleltem. – Mennem kell az oviba, elhozni a fiamat.

Mosolyogva mondta:

– Hozd el őt is. Komolyan. Nagyon szívesen megismerném.

Volt valami Tamásban, valami őszinte és nyugodt, ami miatt azt válaszoltam: „Rendben.”

Este, miközben Tamás forró csokit ivott Mátéval a kávézóban, és türelmesen hallgatta a négyévesem dinoszauruszos történeteit, valami felolvadt bennem. Olyan része a lelkemnek, amiről nem is tudtam, hogy megdermedt.

A kapcsolatunk gyorsan virágzott. Tamás sosem próbálta helyettesíteni Máté apját, inkább saját, különleges helyet talált magának az életünkben. Egy évvel a találkozásunk után összeházasodtunk – kis, meghitt esküvő volt, Máté vitte a gyűrűt.

De nem sokkal az esküvő után jött az, amire senki nem számított.

Egy keddi reggelen Máté belázasodott. Épp olyan műszakom volt, amit nem tudtam kihagyni, de Tamás azt mondta, majd ő marad otthon vele.

Hirdetés

– Én sem érzem magam valami jól – mondta. – Úgyhogy maradok. Te csak menj és ments életeket, Szupernővér. Mi itt tartjuk a frontot.

– De ha romlana a helyzet, akár csak kicsit is, hívj! Esküszöl? – kérdeztem, miközben a derekamra tettem a kezem, „nővéri szigor” üzemmódba kapcsolva.

– Esküszöm – mondta játékosan, és salutált is hozzá. Aztán megcsókolt. – Minden rendben lesz.

A műszakom közepén csörgött a telefonom.

Máté hívott.

– Szia, kincsem. Minden rendben? Jobban vagy?

– Anya… én jól vagyok… de álmos vagyok még… az új apa felébredt… de furán viselkedik.

Megdermedtem.

– Felébredt? Hogy érted?

– Olyan, mintha… mint egy robot lenne. Nem mozog, nem beszél, csak fekszik. Fura a szeme.

A vér is meghűlt bennem.

– Maradj ott, Máté! Azonnal indulok haza!

Megpróbáltam Tamást hívni, de nem vette fel. Kértem a főnökömet, hogy küldjön be valakit helyettem, aztán szinte száguldva hajtottam haza a kocsival. Az ápolói ruhám hozzám tapadt, a kezeim remegtek, ahogy a pánik kezdett úrrá lenni rajtam.

A lakótelep csendes utcái elmosódtak a könnyes szemem előtt. Mikor hazaértem, nem törődtem parkolással, csak kiszálltam, és rohantam be.

Csend volt. Nyugtalanító, természetellenes csend.

Hirdetés

– Tamás? Máté? – kiáltottam.

A nappaliban megláttam Mátét, aki ijedten, nagy szemekkel nézett rám. Az egyik kezében ott volt a plüss dinoszaurusza.

– Anya… az új apa… nem tud felállni – suttogta, és a hálószoba felé mutatott.

Futottam. Az ágyban Tamás feküdt az oldalán, verejtékben úszva. A bőre fehér volt, a szeme nyitva, de üvegesen bámult a semmibe. A telefonja a földön hevert, képernyőjén egy félig megírt üzenet:

„Hirtelen jött a láz. Valami nem stimmel…”

A homloka forró volt, szinte égetett. Az éjjeliszekrényen bontatlan gyógyszeres doboz és egy pohár víz állt – érintetlenül.

– Tamás? Hallasz? – kérdeztem kétségbeesetten, finoman rázva.

Az ajkai mozogtak, de nem jött ki hang. A szemei lassan, gépiesen pislogtak. Akkor értettem meg, mit látott Máté: olyan volt, mint egy robot.

Tárcsáztam a 112-t.

Miközben a mentőre vártam, egy hideg borogatást tettem Tamás homlokára, a másik kezemmel Mátét próbáltam nyugtatni, aki a sarokban gubbasztott, didergő plüssállattal.

– Mi baja az új apának? – kérdezte félénken.

– Nagyon beteg, kicsim. De a mentők már úton vannak.

Hirdetés

A mentők perceken belül megérkeztek. Két férfi és egy nő ugrott ki a mentőautóból, határozottan, de nem kapkodva. Az egyikük, egy középkorú, szemüveges mentős, odafordult hozzám:

– Ön hívta a segélyhívót? Hol van a beteg?

– Itt bent, a hálószobában – mutattam remegő kézzel. – A férjem... Tamás… valami nincs rendben vele. Lázasan feküdt, nem beszél, nem reagál, és olyan... mintha nem lenne önmaga.

A mentősök gyorsan átvizsgálták Tamást. Vérnyomás, pupillareflex, láz. A női mentős rögtön kiszúrta az el nem kezdett gyógyszert a szekrényen.

– Mikor vették észre az állapotromlást? – kérdezte.

– A fiam hívott fel nemrég. Egyedül voltak otthon. Azt mondta, „az új apa furán viselkedik”. Azonnal rohantam haza.

– A kisfiú? Ő jól van?

– Igen, ő is lázas volt ma reggel, de most úgy tűnik, jobban van. Őt is megnéznék?

– Természetesen – bólintott a mentős, és közben intett a másik kollégájának. – Még most, útközben is.

Tamást hordágyra fektették, óvatosan, de gyors mozdulatokkal. Az arca sápadt volt, az ajkai kékes színűek, és ahogy kigurították a folyosón, Máté csendben odasomfordált hozzám, és megszorította a kezem.

Hirdetés

– Jól lesz az új apa? – kérdezte halkan.

– Az orvosok mindent megtesznek érte, édesem – mondtam, miközben egy takarót terítettem a vállára. – És tudod mit? Szerintem te mentetted meg őt azzal, hogy felhívtál.

A mentő után autóval követtem őket a kórházba. Máté a hátsó ülésen ült, szorosan ölelve a kis zöld dinoszauruszát, amit kétéves kora óta magával hurcolt mindenhová.

A kórházban a kollégáim, akik akkor épp műszakban voltak, azonnal segítettek. A gyerekorvos megvizsgálta Mátét, amíg én Tamás mellé kerültem az intenzív osztályon. Úgy nézett ki, mintha egy nehéz álomba zuhant volna, az arcán verejték, a testén szenzorok és infúziók.

Egy idősebb orvos, őszes hajú, szelíd tekintetű férfi lépett mellém.

– Judit vagyok, Tamás felesége – mondtam automatikusan, még mielőtt megkérdezhette volna.

– Dr. Csernák vagyok – bólintott. – Judit, az ön férje tünetei nem egyeznek meg egy hagyományos vírusfertőzéssel. Őszintén szólva, a laboreredmények alapján… mérgezésre gyanakszunk.

– Mérgezésre? – kérdeztem döbbenten. – De hogyan? Nem evett semmi furcsát, nem változtatott az étrendjén…

Aztán, mint derült égből a villám, beugrott a válasz.

Hirdetés

– A tea! – kaptam a szám elé a kezem. – Napok óta iszik valami fura gyógynövényes teát. Egy kollégája, az az… Evan... adta neki. Azt mondta, segít jobban aludni.

– Tudna hozni belőle mintát?

– Igen. Az otthon van. A szagától megőrültem… olyan volt, mint borsmenta, de valami keserűbb… olyan bizarr, nyomasztó illat.

– Ez sokat segítene a laborvizsgálatokban – mondta az orvos, és rögtön utasította az egyik nővért, hogy előkészítsék a toxikológiai vizsgálatot.

Aznap este hazavittem Mátét, aki lázcsillapítót kapott, és úgy tűnt, máris jobban van. Miután lefektettem, visszamentem a konyhába, ahol megtaláltam a teás dobozt. A címke olvashatatlan volt, és az illata még mindig émelyítően átható. Visszavittem a kórházba, ahol az ügyeletes laboros átvette.

Két nap telt el.

A laboreredmények megérkeztek.

Dr. Csernák ismét félrehívott.

– Judit… a tea, amit a férje ivott, digitálisz kivonatot tartalmazott. Ez egy mérgező növény, a magyar nevén gyűszűvirág. Nagy adagban súlyos szívritmuszavart, látási zavarokat, zavartságot és akár veseelégtelenséget is okozhat.

– Akkor ez… szándékos mérgezés volt?

– Nagy valószínűséggel igen. És értesítenünk kell a rendőrséget.

Egyetértettem. Teljes mértékben.

A rendőrség gyorsan nyomozásba kezdett, és hamarosan Tamás munkahelyi környezetét is átvizsgálták. Kiderült, hogy Evan – az a csendes, visszahúzódó férfi, akit Tamás csak futólag emlegetett – adta neki a teát.

Néhány nappal később egy nyomozó, név szerint András, leült velem a kórházi büfében.

– Judit, elég sok mindent találtunk Evan lakásán. Különösen a számítógépe volt... beszédes.

– Mire gondol?

– Elég sok fényképet találtunk. Tamásról. A munkahelyén, a parkolóban, különféle eseményeken… mintha éveken át figyelte volna.

– Nem lehet… nem lehet, hogy csak baráti érdeklődés volt?

– Nos... – nézett rám András komoran –, úgy tűnik, Evan megszállottan rajongott a férje iránt. De amikor Tamás megházasodott… nos, elvesztette az irányítást.

Tamás állapota az intenzíven stabilizálódott, de a szervezete lassan regenerálódott. A veséi megsínylették a mérgezést, és még hosszú hetekig szigorú megfigyelés alatt tartották.

Egy hónappal később hazatérhetett, de minden teát, gyógynövényt, táplálékkiegészítőt kidobtunk. A kamrát gyakorlatilag újratöltöttem.

Máté kezdetben távolságtartó volt, de később már leült Tamás mellé, és olvasott neki meséket. Az egyik alkalommal, miközben épp egy dinoszauruszos könyvet lapozgatott, azt mondta:

– Anya, én orvos leszek. Mint te. Hogy meg tudjam menteni az új apát legközelebb is.

Hat hónappal később Tamás már újra dolgozott – nem teljes állásban, de napról napra erősebb lett. Evan ellen gyilkossági kísérlet miatt vádat emeltek, a bíróság előtt kellett tanúskodnunk.

Máté azóta figyel minden apró részletet az embereken: hogyan esznek, hogyan beszélnek, milyen furán viselkednek. Azt hiszem, ha nem lesz belőle orvos… akkor zseniális nyomozó lesz.

2025. április 11. (péntek), 13:32

Segítsd a munkánkat egy Facebook megosztással! Megosztáshoz kattints az alábbi gombra:

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Cikkajánló

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 16:07
Hirdetés

Mi van ?! Te tényleg mosogatóként dolgozol itt?!” – Viktor be akarta égetni volt feleségét a szeretője előtt. De amint meghallotta, hogyan szólítják őt, az arca fokozatosan elfehéredett…

Mi van ?! Te tényleg mosogatóként dolgozol itt?!” – Viktor be akarta égetni volt feleségét a szeretője előtt. De amint meghallotta, hogyan szólítják őt, az arca fokozatosan elfehéredett…

Mi van ?! Te tényleg mosogatóként dolgozol itt?!” – Viktor be akarta égetni volt feleségét a szeretője előtt. De amint...

Hirdetés
Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 15:19

Elhagyta a férjét egy gazdag szeretőért, ráhagyta a gyerekeiket… Tíz évvel később egy véletlen találkozásnál MEGFAGYOTT a levegő...

Elhagyta a férjét egy gazdag szeretőért, ráhagyta a gyerekeiket… Tíz évvel később egy véletlen találkozásnál MEGFAGYOTT a levegő...

A kopott falú, forgalmas étkezdében, egy műanyag tálcával maga előtt, egy fáradt arcú nő üldögélt. A ruhái viseltesek...

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 14:31

A macska nem hagyta egyedül a kisbabát. Amikor a szülők megtudták, miért, azonnal hívták a rendőrséget

A macska nem hagyta egyedül a kisbabát. Amikor a szülők megtudták, miért, azonnal hívták a rendőrséget

A macska nem hagyta egyedül a kisbabát. Amikor a szülők megtudták, miért, azonnal hívták a rendőrséget A laptop...

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 13:38

A kisfiú lebénult! Az orvos azt tanácsolta a családnak, hogy vegyenek meg EZT a kutyát… Mindenki sokkot kapott attól, amit a kutya tett, amikor meglátta a gyermeket…

A kisfiú lebénult! Az orvos azt tanácsolta a családnak, hogy vegyenek meg EZT a kutyát… Mindenki sokkot kapott attól, amit a kutya tett, amikor meglátta a gyermeket…

A kisfiú lebénult! Az orvos azt tanácsolta a családnak, hogy vegyenek meg EZT a kutyát… Mindenki sokkot kapott attól,...

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 08:38

A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…

A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…

A gyerekek hagyták, hogy az idős anya elenyésszen egy elhagyatott faluban, de amikor visszatértek a hagyatékért…Odabent...

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 07:09

A gazdag férfi kimentett egy fiatal nőt az utcáról, majd elvitte a mozgásképtelen fiához. De amikor meghallotta, MIT suttogott a vendég a fiúnak IDEGEN NYELVEN… lefagyott az arca ???

A gazdag férfi kimentett egy fiatal nőt az utcáról, majd elvitte a mozgásképtelen fiához. De amikor meghallotta, MIT suttogott a vendég a fiúnak IDEGEN NYELVEN… lefagyott az arca ???

sűrű eső úgy verte az autó szélvédőjét, mintha vödörszám öntenék. Gábor alig látott valamit vezetés közben, a...

Mindenegyben blog
2025. április 18. (péntek), 06:29

A farkas nem mozdult el a nő koporsójától, és amikor közelebbről megnézték az emberek, ELKÁBOLTAK attól, amit láttak… ???

A farkas nem mozdult el a nő koporsójától, és amikor közelebbről megnézték az emberek, ELKÁBOLTAK attól, amit láttak… ???

A farkas nem mozdult a koporsó mellől” – történet a MátrábólAzt mondják, az állatok olykor többet éreznek, mint az...

Mindenegyben blog
2025. április 17. (csütörtök), 20:11

Úgy döntöttem, gondoskodom a beteg édesanyámról, a férjem pedig eladta az autómat, „csak hogy ne tudjak elszökni vidékre”. Ez volt az a pillanat, amikor megértettem: kétféle szeretet közül kell választanom. Kriszta vagyok, 42 éves. Egy hónappal ezelőtt még sikeres pszichológusként dolgoztam Budapesten, volt egy lakásom a belvárosban, és egy férjem, akivel tizenöt éve voltunk házasok. Most Vargán, a szülőfalumban élek, és minden reggel teát viszek az anyámnak. A konyha ablakából nézem, ahogy az áprilisi reggel napfénye lágyan simogatja a virágzó orgonabokrot a régi családi ház udvarán. Soha nem hittem volna, hogy egyszer végleg visszatérek ide – arra a helyre, ahonnan tizennyolc évesen olyan határozottan indultam el. De az élet másként döntött. – Meghoztam a teát, anyu – mondom, miközben kilépek az udvarra. Anyu, hetvenéves, a kedvenc székében ül, egy vékony pléddel betakarva, pedig a nap melegen süt, és úgy tűnik, szép idő lesz. – Nem kellett volna jönnöd, drága kislányom – mondja, miközben remegő kézzel átveszi a csészét. – Megvolt a saját életed a városban. Elmosolyodom, és eligazítom a plédet a térdén. Úgy tűnik, az utóbbi héten még többet fogyott. A Parkinson-kór kegyetlen – apránként lopja el az embert önmagától, míg végül csak egy test marad, ami már nem hallgat a lélekre. Az orvosok egy évet, talán kettőt adtak neki. Egy egész életnyi munka után – előbb a termelőszövetkezetben, aztán takarítóként a falu iskolájában – ennél sokkal többet érdemel. Nem egy idősek otthonát, nem egy idegent, aki majd vigyáz rá. – Ez is az otthonom – válaszolom halkan, bár tudom, hogy nem teljesen igaz. Az otthonom volt a budapesti lakás is, Dani mellett. Vagy legalábbis annak hittem… egészen egy hónappal ezelőttig. Még mindig élénken él bennem minden beszélgetés, ami anyu diagnózisa után kezdődött. – Majd keresünk valakit, aki vele marad – próbált győzködni Dani. – Vagy fizetünk egy rendes otthont. Nem hagyhatod ott a karrieredet, nem mehetsz csak úgy vissza vidékre! De én tudtam: anyu nem bírná ki, ha elvágják a gyökereitől. Ha elszakad a kertjétől, a tyúkjaitól, amik reggelente felverik, a szomszédoktól, akik néha beköszönnek a kapun, hogy „na, hogy van, Eléna néni?”. Amikor közöltem Danival, hogy fél évre szabadságot veszek ki a rendelőből – a sürgős eseteket online kezelem majd –, csak kinevetett. – Ezt nem gondolhatod komolyan – mondta. – Ezzel tönkreteszed, amit évek alatt felépítettél! De amikor látta, hogy tényleg csomagolok, hirtelen átváltott fenyegetésbe. – Ha elmész, mindennek vége – mondta egy este, miután újra összevesztünk. – Nem fogok ingázni Budapest meg egy isten háta mögötti falu között. Talán lett volna megoldás, ha Dani legalább egyszer eljön ide. Ha látta volna, hogyan él anyu, ha megértette volna, hogy ez nem „csak betegség”, hanem méltóság, szeretet, emberség. De mindig csak kifogásokat keresett – túl sok a munka, fontos tárgyalás, allergia… Aztán eljött az indulás napja. Dani már kora reggel elment otthonról. Összepakoltam a bőröndjeimet, néhány dobozt, és elindultam le a mélygarázsba… de amikor odaértem, a kocsim már nem volt ott. A telefon akkor csörrent meg, amikor a taxira vártam. – Eladtam – mondta Dani hűvösen. – Hogy ne mehess csak úgy ki vidékre, amikor kedved tartja. És akkor minden világossá vált. Ez nem anyuról szólt. Nem a távol töltött időről. Hanem arról, hogy ő nem tudta elviselni, ha nem ő dönt. Abban a másodpercben tizenöt év házasság omlott össze, mint egy rosszul rakott kártyavár. A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

Úgy döntöttem, gondoskodom a beteg édesanyámról, a férjem pedig eladta az autómat, „csak hogy ne tudjak elszökni vidékre”. Ez volt az a pillanat, amikor megértettem: kétféle szeretet közül kell választanom. Kriszta vagyok, 42 éves. Egy hónappal ezelőtt még sikeres pszichológusként dolgoztam Budapesten, volt egy lakásom a belvárosban, és egy férjem, akivel tizenöt éve voltunk házasok. Most Vargán, a szülőfalumban élek, és minden reggel teát viszek az anyámnak. A konyha ablakából nézem, ahogy az áprilisi reggel napfénye lágyan simogatja a virágzó orgonabokrot a régi családi ház udvarán. Soha nem hittem volna, hogy egyszer végleg visszatérek ide – arra a helyre, ahonnan tizennyolc évesen olyan határozottan indultam el. De az élet másként döntött. – Meghoztam a teát, anyu – mondom, miközben kilépek az udvarra. Anyu, hetvenéves, a kedvenc székében ül, egy vékony pléddel betakarva, pedig a nap melegen süt, és úgy tűnik, szép idő lesz. – Nem kellett volna jönnöd, drága kislányom – mondja, miközben remegő kézzel átveszi a csészét. – Megvolt a saját életed a városban. Elmosolyodom, és eligazítom a plédet a térdén. Úgy tűnik, az utóbbi héten még többet fogyott. A Parkinson-kór kegyetlen – apránként lopja el az embert önmagától, míg végül csak egy test marad, ami már nem hallgat a lélekre. Az orvosok egy évet, talán kettőt adtak neki. Egy egész életnyi munka után – előbb a termelőszövetkezetben, aztán takarítóként a falu iskolájában – ennél sokkal többet érdemel. Nem egy idősek otthonát, nem egy idegent, aki majd vigyáz rá. – Ez is az otthonom – válaszolom halkan, bár tudom, hogy nem teljesen igaz. Az otthonom volt a budapesti lakás is, Dani mellett. Vagy legalábbis annak hittem… egészen egy hónappal ezelőttig. Még mindig élénken él bennem minden beszélgetés, ami anyu diagnózisa után kezdődött. – Majd keresünk valakit, aki vele marad – próbált győzködni Dani. – Vagy fizetünk egy rendes otthont. Nem hagyhatod ott a karrieredet, nem mehetsz csak úgy vissza vidékre! De én tudtam: anyu nem bírná ki, ha elvágják a gyökereitől. Ha elszakad a kertjétől, a tyúkjaitól, amik reggelente felverik, a szomszédoktól, akik néha beköszönnek a kapun, hogy „na, hogy van, Eléna néni?”. Amikor közöltem Danival, hogy fél évre szabadságot veszek ki a rendelőből – a sürgős eseteket online kezelem majd –, csak kinevetett. – Ezt nem gondolhatod komolyan – mondta. – Ezzel tönkreteszed, amit évek alatt felépítettél! De amikor látta, hogy tényleg csomagolok, hirtelen átváltott fenyegetésbe. – Ha elmész, mindennek vége – mondta egy este, miután újra összevesztünk. – Nem fogok ingázni Budapest meg egy isten háta mögötti falu között. Talán lett volna megoldás, ha Dani legalább egyszer eljön ide. Ha látta volna, hogyan él anyu, ha megértette volna, hogy ez nem „csak betegség”, hanem méltóság, szeretet, emberség. De mindig csak kifogásokat keresett – túl sok a munka, fontos tárgyalás, allergia… Aztán eljött az indulás napja. Dani már kora reggel elment otthonról. Összepakoltam a bőröndjeimet, néhány dobozt, és elindultam le a mélygarázsba… de amikor odaértem, a kocsim már nem volt ott. A telefon akkor csörrent meg, amikor a taxira vártam. – Eladtam – mondta Dani hűvösen. – Hogy ne mehess csak úgy ki vidékre, amikor kedved tartja. És akkor minden világossá vált. Ez nem anyuról szólt. Nem a távol töltött időről. Hanem arról, hogy ő nem tudta elviselni, ha nem ő dönt. Abban a másodpercben tizenöt év házasság omlott össze, mint egy rosszul rakott kártyavár. A folytatást a fotó alatti első hozzászólásban olvasd el ??

42 éves vagyok, Krisztinának hívnak. Még csak egy hónapja, hogy hátat fordítottam a bukaresti életemnek:...

Hirdetés
Hirdetés