Babapiskóta és diákkenyér! Bögre forró tea mellé finom sütemények!
Hirdetés
Hirdetés
Nagyon hamar üres lett a tálka:-)) A babapiskótának különösen nagy sikere volt – nagyon finom volt! Tényleg megéri elkészíteni, mert sok desszerthez fel lehet használni! :)
Elkészítése: Az 5 egész tojást, cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a vajat, lisztet és a szalalkálit. 10 órán át pihentetjük. /Késhátnyi vastagságúra kinyújtjuk, piskótaszaggatóval kiszaggatjuk és kenés nélkül sütjük \(ha nincs piskótaszaggatónk, egy nagy méretű fém pogácsaszaggatót két oldalán benyomva könnyen kialakítható a 8\-as forma\)\./
Elkészítése: A fehérjét jó kemény habbá verjük, kanalanként hozzákeverjük a porcukrot, majd a darabokra vágott diót, mazsolát, citromhéjat és a lisztet is könnyedén hozzákeverjük. Útóljára kerül bele a felolvasztott és langyosra hűtött margarin. Zsírozott, lisztezett őzgerinc formában sütjük. Sütési idő: előmelegített sütőben kb. 50 perc, takaréklángon.