Ez a krém nagyon finom, könnyű és édes, nincs szükség különleges hozzávalókra az elkészítéséhez, a gyerekek is szeretik! /Kínálhatsz mellé kekszet, de anélkül is nagyon finom\./
Jól lehűtve a legfinomabb! A tej kiméréséhez 2,5 dl-s bögrét használunk.
Hozzávalók:.
- 1,5 bögre tej,
- 3 tojás sárgája,
- 4 evőkanál víz,
- 1 evőkanál zselatinpor,
- 300 ml tejföl (vagy natúr joghurt),
- 1 kiskanál vanília kivonat,
- cukor ízlés szerint.

[adSulvo].
Elkészítés:.
Kavarjuk ki a tojássárgáját a cukorral és tegyük oda főni lassú tűzön.
(én 6 evőkanál cukrot tettem bele) Lassanként öntsük hozzá a tejet és melegítsük a keveréket 10 percig, közben kavargassuk. Ne hagyjuk felfőni, vegyük le a tűzhelyről. Verjük fel a tejfölt vagy a joghurtot a vaníliakivonattal. Olvasszuk fel a zselatint a tasakon feltüntetett előírás szerint, majd töltsük a tejes keverékbe, keverjük össze és hagyjuk kihűlni szoba hőmérsékletűre.
Adjuk hozzá a felvert tejfölt, keverjük jól össze és tegyük tálkákba, majd tegyük be a hűtőszekrénybe. Amikor lehűlt fogyaszthatjuk, mindenki el lesz ragadtatva ettől a zseniális krémes finomságtól. Jó étvágyat!
2017. június 04. (vasárnap), 06:02